VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vadí vám dopravní situace v Chrudimi?

CHRUDIM - Vyrazili jsme do ulic, abychom zjistili, jak se díváte na momentální dopravní situaci v Chrudimi.

14.9.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Štumf

Dagmar Teplá, 47 let, dispečerka dopravy

Dopravní situace vChrudimi se mi zdá špatná. Vyřešil by ji jedině obchvat. VChrudimi je také nedostatek parkovacích míst. Například vsídlišti Víta Nejedlého, ale tam už se problém sparkováním řeší.

Helena Marunová, 29 let, na mateřské dovolené

Dopravní situace vChrudimi se mi vůbec nelíbí. Na křižovatce u nemocnice je situace hrozná. Navrhovala bych postavit zde kruhový objezd, instalovat semafory, nebo postavit nadchod. Špatná situace je také vsídlišti Na Rozhledně. Na silnici před firmou Vodafone by se mi líbily retardéry, protože jinak nemám šanci přejít. Kolem třetí hodiny po Chrudimi autem radši nejezdím.

Kateřina Pišlová, 32 let, na mateřské dovolené

Nelíbí se mi přestavěná Široká ulice. Chybí mi tady přechody. Skočárkem se mi vŠiroké ulici špatně přechází. Kolem třetí hodiny je vChrudimi velký provoz, od Pardubic se tvoří kolony, ale to snad vyřeší obchvat. Jiné řešení na zlepšení dopravní situace nevidím.

Jaroslav Štěpánek, 44 let, strojní zámečník (mistr)

Dopravní situace vChrudimi se mi vůbec nelíbí. Na radnici už by sstím konečně měli něco udělat. Jediným řešením je obchvat, ale o tom se jedná už roky.

Ladislav Douda, 40 let, realitní makléř

Nejhorší situace je v Chrudimi o půl osmé ráno a ve tři odpoledne. Zdá se mi, že aut je čím dál tím víc. Kruhové objezdy dopravu zpomalily. Špatnou dopravní situaci by vyřešil jedině obchvat.

Josef Rybička, 47 let, truhlář

Dopravní situace vChrudimi je špatná. Jediným řešením je urychleně začít stavět obchvat.

Bohuslav Dudek, 50 let, soustružník

Jezdím po hlavní silnici vChrudimi denně a situace se mi nelíbí. Chrudimi chybí obchvat. Na nepřehledné křižovatce u nemocnice by měl být kruhový objezd nebo světelná křižovatka. VChrudimi je také nedostatek parkovacích míst, například vHusově ulici. Oceňuji retardéry vŠiroké ulici, přispělo to květší bezpečnosti.

Matěj Tisoň, 66 let, důchodce

Autem jezdím jenom občas, spíše chodím pěšky. Zdá se mi , že provoz vChrudimi je velký. Člověk někdy ani nemůže přejít přes silnici. Situace by se dala zlepšit tak, že by se postavil obchvat.

Alice Fousková, 21 let, živnostnice

Dopravní situace vChrudimi se mi nelíbí. Navrhovala bych zákaz nebo omezení projíždění kamionů.

Ondřej Brychnáč, 22 let, zámečník

Dopravní situace je tady špatná. Silnice jsou neustále ucpané. Nelíbí se mi ani Široká ulice, retardéry jsou podle mě úplně zbytečné. Ke zlepšení dopravní situace by přispělo to, aby Chrudimí nemohly projíždět kamiony.

Ludmila Paulusová, 37 let, úřednice

Hlavní silnice vChrudimi je téměř neustále ucpaná. VŠiroké ulici měla podle mého názoru zůstat jednosměrka. Myslím, že dopravní situaci zlepšil obchvat u Lidlu, ale zdá se mi, že ho lidé moc nevyužívají. Na Masarykově náměstí u kruhového objezdu bych uvítala strážníky městské policie, kteří by pomáhali spřecházením. Chrudimi by obchvat určitě prospěl.

Monika Pelikánová, 43 let, podnikatelka

Dopravní situace vChrudimi se mi nezdá nijak zvlášť špatná. Zdá se mi, že je srovnatelná se situací vHradci Králové nebo v Pardubicích. VChrudimi brzdí dopravu kruhové objezdy. Na náměstí by asi mělo být více parkovacích míst, ale jinak jsem spokojená.

Marie Jirovská, 32 let, vdomácnosti (péče o osobu blízkou)

Dopravní situace vChrudimi je špatná. Na Masarykově náměstí, kde jsou kruhové objezdy, je to nejhorší. U nemocnice naopak kruhový objezd chybí. Také se mi nelíbí parkoviště u zvláštní školy. Rodiče, kteří mají děti na vozíčku nemají kde zastavit. Na místě, kde zastavovali dříve, teď stojí zaparkovaná auta.

Michaela Štěpánková, 35 let, uklízečka + péče o blízkou osobu

Každý den jezdím známěstí na letiště a už jsem si našla různé zkratky, nicméně situace vChrudimi je špatná. VChrudimi mě trápí nedostatek parkovacích míst, například na náměstí. Nové parkoviště udělali uzvláštní školy, což podle mě nebyl dobrý nápad. Rodiče vozíčkářů nemají kde zastavit, na parkovišti stále stojí auta.

Karel Šnor, 54 let, skladník

Situace vChrudimi se mi nelíbí, měl by tady být obchvat. Ten se měl začít stavět hned, místo toho aby se stavěly kruhové objezdy. Silnice v Chrudimi jsou zdemolované od kamionů. Nelíbí se mi ani nedostatek parkovacích míst na sídlištích.

Martina Kadlecová

14.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Požár pole
3

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Auto skončilo se zdemolovaným zadkem napůl v příkopu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Petardy dopadaly na dětské hřiště

Chrudim – Městští strážníci vyrazili do Revoluční ulice, kde měl podle oznámení muž házet z okna petardy přímo na dětské hřiště. 

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení