VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Líbí se vám nová tvář Široké ulice?

CHRUDIM - Tentokrát nás zajímalo, jak se díváte na novou podobu, kterou získala po rekonstrukci Široká ulice v Chrudimi.

16.9.2007 1
SDÍLEJ:

Široká ulice v Chrudimi je už zkolaudována.Foto: Karel Dvořák

Marie Jíšová, 69 let, důchodkyně

Retardéry vŠiroké ulici se mi líbí. Nutí řidiče, aby zpomalili. VŠiroké ulici se teď lépe přechází a řidiči dávají větší pozor. Myslím, že teď už tam není takový provoz. Také se mi líbí světla zabudovaná vzemi.

Ludmila Machová, 64 let, důchodkyně

Zrekonstruovaná Široká ulice se mi nelíbí. Nejlepší by bylo, aby se ulice pro auta uzavřela. Lavičky vŠiroké ulici jsou studené, nedá se na nich sedět a jsou špatně umístěné. Naopak se mi líbí světla vzemi.

Vladimír Ludvíček, 53 let, zámečník

Vizuálně se mi Široká ulice líbí. Jinak se mi ale zdá, že přestavba byla zbytečná. Auta podle mě jezdí pořád stejně rychle a jejich počet se také nesnížil. Peníze na opravu Široké ulice se měly dát jinam, například se měly investovat do chrudimské nemocnice.

Věra Pavlíková, 67 let, důchodkyně

Podle mě byly náklady na přestavbu vyhozené peníze. Široká ulice mohla zůstat vpůvodním stavu. Pro cyklisty nebo řidiče není přejíždění přes retardéry příjemné. Nelíbí se mi ani lavičky, myslela jsem, že se jedná o plech určený do sběrných surovin.

Lucie Šváchová, 22 let, na mateřské dovolené

Široká ulice se mi nelíbí. Podle mého názoru tam měl zůstat jednosměrný provoz. Zvýšila se také hlučnost, například když přes retardéry projíždějí auta spřívěsem. Pro chodce to má tu výhodu, že mohou bezpečně přejít.

Vladimír Bříza, 56 let, chemik

Široká ulice se mi moc nelíbí. Zdá se mi, že provoz je zde pořád stejný nebo dokonce větší. Pro cyklisty jsou retardéry i provoz nepříjemné. Nelíbí se mi ani plechové lavičky.

Olga Sochorová, 49 let, vdomácnosti

Přestavěná Široká ulice se mi nelíbí. Je ale pravda, že doprava se zde zpomalila. Na druhou stranu se ale zvýšila hlučnost. Domy okolo tím trpí. Celkově na mě Široká ulice působí neútulným dojmem.

Petr Mifek, 27 let, sociální pracovník

Vizuálně se mi Široká ulice příliš nelíbí. Nelíbí se mi jak lampy, tak i lavičky, které jsou neúčelné. Přestavba ale splnila účel zpomalení dopravy a snížil se i počet projíždějících aut. Každý si teď rozmyslí, jestli se mu chce přes retardéry přejíždět.

Josef Kopecký, 26 let, novinář

Nelíbí se mi obousměrný provoz, podle mě tam měla zůstat jednosměrka. Provoz je pořád stejný, jen se nepatrně zpomalil. Přecházení ulice je teď ještě složitější. Po vizuální stránce se mi Široká ulice líbí, až na plechové lavičky. Uvítal bych raději dřevěné.

Ludvíka Kálesová, 56 let, prodavačka

Vizuálně se mi Široká ulice nelíbí. Uvítala bych zde více zeleně – květináče, stromy…Nelíbí se mi osvětlení, které je na každé straně ulice jiné. Nejsem spokojená ani splechovými lavičkami. Je ale pravda, že se po přestavbě lépe přechází přes silnici. Podle mě sem investovalo zbytečně moc peněz.

Lucie Holomková, 26 let, vedoucí referentka

Široká ulice se mi líbí. Byl splněn záměr a doprava se zpomalila. Jenom mi vŠiroké ulici chybí přechody pro chodce.

Ivana Konrádová, 20 let, studentka

Celkově se mně se široká ulice líbí. Nejsem ale spokojená s lavičkami, které by měly být dřevěné, a s osvětlením. Naopak oceňuji rozšíření chodníků. Provoz se zde zpomalil, ale aut neubylo. Uvítala bych přechody.

Josef Nevečeřal, 73 let, důchodce

Široká ulice se nám smanželkou líbí. Podle mého názoru se tam provoz zpomalil. Množství aut ale zůstalo pořád stejné.

Zdeněk Volf, 35 let, O. S. V. Č.

Mně se Široká i Filištínská ulice líbí. Auta tam teď nemohou jezdit tak rychle a dá se tam dobře přecházet. Co se ale týče zásobování obchodů, nastává zde problém pro projíždějící auta. Podle mě se teď počet aut vŠiroké ulici zvýšil, což je zapříčiněno obousměrným provozem.

Pavlína Kulhánková, 42 let, knihovnice

Nově předělaná Široká ulice se mi nelíbí. Na to, že se přestavovala tak dlouho, se mi práce zdá odfláknutá. Nelíbí se mi ani plechové lavičky, jsou studené a zaprášené. Podle mě by se tam více hodily dřevěné lavičky. Je pravda, že se díky přestavbě provoz vŠiroké ulici zpomalil.

Zuzana Herbstová, 40 let, galeristka

Vizuálně se mi Široká ulice líbí. Jelikož bydlím na náměstí, absolvuji cestu autem Širokou ulicí několikrát denně. Není to příjemné, protože tím moje auto trpí. Myslím, že přestavba splnila účel – zpomalila se zde doprava, dá se bez problému přecházet. Na druhou stranu se ale zvýšila hlučnost. Nápad slavičkami je dobrý, ale jejich design se mi nelíbí.

Miroslav Majer, 65 let, důchodce

Když jdete po Široké ulici pěšky, tak je to hezké, ale když jedete autem, tak je to průšvih. Jestliže bylo účelem zpomalit provoz, měly se zde umístit značky omezující rychlost na 30 nebo 40 km/h. Investovalo by se tak maximálně 600 korun. Výdaje na přestavbu byly vyhozené peníze.

Marie Nováková, 72 let, důchodkyně

Široká ulice se mi líbí, teď je Chrudim pěkná. Přestavbou se zpomalila doprava a to je dobře. Když přecházím silnici, tak řidiči dávají pozor, protože jedou pomaleji. Široká ulice se líbí každému, ským jsem se bavila.

Marie Sodomková, 77 let, důchodkyně

Přestavěná Široká ulice se mi líbí. Ale nemyslím si, že předtím byla vtakovém stavu, aby se musela předělávat. VChrudimi jsou jiné ulice, které by přestavbu potřebovaly víc. Pro starší lidi je výhodou, že mohou bez problému přejít na druhou stranu ulice. Lidé Širokou ulici přecházejí často, protože je zde hodně obchodů.

Veronika Pelikánová, 23 let, studentka

Vizuálně se mi Široká ulice líbí. Myslím si ale, že se počet projíždějících aut po přestavbě Široké ulice nesnížil. Pro mě jako řidičku je projíždění Široké ulice nepříjemné. Pravda je, že doprava se zde zpomalila.

Jakub Skřepský, 23 let, vychovatel

Co se týče vizuální stránky Široké ulice, tak mě nijak esteticky neuráží. Zarazilo mě akorát to, že na každé straně ulice jsou jiné lampy. Myslím si, že účel zpomalení dopravy byl splněn. Mně osobně se ale snaha odklánět dopravu zcentra nelíbí. Připadá mi, že potom na náměstí není ten správný městský ruch, že to tam „nežije“.

Šárka Tejnecká, 20 let, studentka

Mně se Široká ulice líbí. Provoz se zde zpomalil a snížil se také a počet projíždějících aut. Uvítala bych ale přechody pro chodce. I když auta jezdí pomalu, tak se ulice přechází špatně. Lavičky jsou zaprášené , nedá se na nich sedět a špatně řešené je i jejich umístění.

Michaela Prokůpková, 20 let, studentka

Široká ulice se mi vizuálně líbí víc než před přestavbou, ale jinak nepozoruji žádné zlepšení. Doprava se nezpomalila a ani počet aut se nesnížil. Přejíždění autem přes retardéry je nepříjemné.

16.9.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Pod hradbami se už neprojde

Myší díra v Chrudimi je uzavřena

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Převaha, ale drama až do konce

Chrudim - Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů pokračovala druhým kolem. Chrudim jasně přehrála Zápy, i když druhý gól coby pojistku přidala až v úplném závěru domácího duelu.

K sobotní kávě: 404 seskoků trenéra hokejistů

Chrudim - Martin Gondek žije sportem a žil jím od malička. Vyrostl ve Velkých Bílovicích u Břeclavi a zkoušel hrát fotbal. Nezaujal ho. Vymyslel si judo. Nikdo ani on neví, proč právě tenhle sport. A pak ho od sedmi let provázelo prakticky celým životem. 

Chrudimští výsadkáři pořádají charitativní běh

Chrudim – Příští sobotu (26. srpna) se ve městě poběží Charitativní běh pro Vojenský fond solidarity, který organizuje 43. výsadkový prapor Chrudim pro širokou veřejnost již třetím rokem.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení