VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK NEČINA

Marek Nečina / Chrudimský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Už se moštuje

Krouna – Začala sezóna moštování. Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Krouně nabídla první letošní moštování v pátek 22. září.

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Konopáč nabídne dny plné zábavy

Konopáč – V autokempingu Konopáč začne v pátek 22. září ve 14 hodin dvoudenní program Babího léta na Železných horách.

Betlém nabízí pohled do života řemeslníků

Hlinsko – V památkové rezervaci Betlém v Hlinsku teď můžete až do 5. listopadu navštívit další zajímavou výstavu z cyklu Střípky z historie s podtitulem Na cukr, na kafe.

Příspěvkem do sbírky pomůžete lidem v krizových situacích

Chrudim – Poslední týden v září můžete potkat v ulicích Chrudimi dobrovolníky v oranžových tričkách. Jsou to studenti SOU a SOŠ obchodu a služeb Chrudim, kteří pomáhají Centru J. J. Pestalozziho při sbírce Knoflíkový týden.

Pokračuje tahanice o podobu parkoviště

Chrudim – Vyhovět majitelům Hotelu Bohemia a zahájit proces, na jehož konci by společnost Homa Holding mohla změnit projekt podzemního parkoviště u hotelu na parkoviště povrchové? Na to se snažili při své schůzi odpovědět chrudimští zastupitelé.

Večery ve slatiňanské sokolovně patří tanečním kurzům

Slatiňany - Ve slatiňanské sokolovně jsou v plném proudu kurzy tance a společenské výchovy, do kterých letos dochází 44 mladých mužů a slečen.

Klesající zadluženost dává projektům šanci

Chrudim – Městu se daří snižovat zůstatek nesplacených úvěrů. Radnice si tak bude moci případně vzít bez obav nový úvěr na zajištění některé z připravovaných větších investic.

Soutěž ukázala, jak přestavět bývalý mlýn

Slatiňany – Ve slatiňanském Společenském domě byla zahájena výstava architektonických soutěžních návrhů na projekt „Revitalizace Kabeláčova mlýna“ (objekt bývalé Modely). V soutěži vypsané městem bylo odevzdáno celkem 25 návrhů.

Stání bez poplatku? V chrudimském centru zatím ne

Chrudim – Poplatek za hodinové parkování v chrudimském centru vzrostl po instalaci nových parkovacích automatů v první hodině z 10 na 12 korun. I když nejde o velké zdražení, v Chrudimi se nyní diskutuje nejen o výši poplatku, ale vůbec o jeho přínosu.

Týden mobility nabídne i bezplatné jízdy městskou hromadnou dopravou

Chrudim – Po roce dnes opět začíná Evropský týden mobility a Evropský den bez aut.

Nať i prasečí hlava. Nádoby na tříděný odpad skrývají kde co

Krouna, Chrast – Chladná oka kamer by časem mohla hlídat kontejnerová hnízda na tříděný odpad v Krouně. Uvažuje o tom alespoň starosta obce Petr Schmied, který tu nedávno narazil například na nádobu pro plasty naplněnou okurkovou natí. 

Otevření Hotelu Bohemia brání spor o podobu parkoviště

Chrudim – Plocha před chrudimským Hotelem Bohemia dál zarůstá plevelem a samotný hotel zůstává uzavřen.

Skutečské hasiče čeká stěhování do lepšího

Skuteč – Dobrovolní hasiči ve Skutči budou na čas bez vlastní zbrojnice a musejí se uchýlit do náhradního prostoru. Už za rok se ale dočkají stěhování do nového.

Desky vyhrály ve zkoušce času, cédéčka jim nemůžou konkurovat

Chrudim – Gramodesky žijí a daří se jim čím dál tím lépe. „Analogovému charakteru zvuku, uloženého v drážkách gramodesky, se prostě žádné sterilně znějící cédéčko nevyrovná. Zvuk z gramodesky je daleko přirozenější a myslím, že rozdíl neunikne ani úplnému laikovi,“ přesvědčeně říká Petr Šantrůček, majitel bazaru na chrudimských Širokých schodech. 

Chrudim žije Národním zahájením Dnů evropského dědictví

Chrudim – Komentovanou prohlídkou města, dvěma koncerty, vernisáží výstavy Nositelé lidových tradic a dalšími několika akcemi začalo v pátek v Chrudimi Národní zahájení Dnů evropského dědictví. 

Trvalý radar má zklidnit provoz ve Václavské ulici

Chrudim – „Bydlím ve Václavské ulici v oblasti mezi nemocnicí a Presy a moc bych se přimlouvala za to, aby se tady pravidelně měřila rychlost projíždějících aut. Nejlépe snad trvale. Někteří řidiči jezdí opravdu šíleně, takže je tady dost nebezpečno. A taky je tu velký rámus, to zase hlavně od motorek. Myslím, že kdyby tu všichni jezdili pomaleji, tak by zde ubylo i toho hluku,“ říká Chrudimačka Alena Hrabalová.

Slatiňanský zámek kryje lešení, rušno je i v parku

Slatiňany – Začala rekonstrukce slatiňanského zámku a přilehlého parku. Potrvá asi dva roky a přijde na zhruba 100 milionů korun. 

Hlinecké hasičky zvítězily

Hlinsko – V 17. ročníku soutěže v požárním útoku „Memoriál Michala Denka“ v Hlinsku získal v neděli putovní pohár Michala Denka Sbor dobrovolných hasičů Výsonín s časem 21,90 s.

Sál Muzea patřil interpretačním kurzům

Chrudim - V Chrudimi pokračuje 1. ročník hudebního festivalu Zlatá Pecka. V minulých dnech byly na programu pěvecké interpretační kurzy pod vedením mezzosopranistky Dagmar Peckové, která je ústřední postavou celého festivalu. 

Hřiště zaplní soutěžící hasiči

Hlinsko – Česká hasičská jednota Hasičský sbor Hlinsko zvou veřejnost na 17. ročník soutěže v požárním útoku s názvem „Memoriál Michala Denka“. Soutěž, která je zařazena do Ligy okresu Chrudim v požárním útoku, se uskuteční v neděli od 9 hodin na tréninkovém fotbalovém hřišti v hlineckých Olšinkách.

Chrastecké náměstí se proměnilo v chloubu města

Chrast – V Chrasti zítra slavnostně otevřou zrekonstruované Náměstí. V rámci díla došlo na obnovu chodníků, vozovek, ale i odpočinkových ploch, změnilo se rozmístění a složení zeleně a byl rovněž osazen nový městský inventář. 

Městy projede historický vlak

Chrudim, Slatiňany, Skuteč – Spolek „Poličská lokálka“ pořádá v sobotu 2. září velké oslavy 120. výročí místní dráhy mezi Poličkou a Žďárcem u Skutče. 

Starostovi vadí plot u hřebčína

Slatiňany – Národní památkový ústav zahájil pečlivě připravovanou rekonstrukci některých částí slatiňanského zámku. Dílo přijde na 113 milionů korun a dotkne se nejen budovy šlechtického sídla. Výraznou úpravou projde i přilehlý park, a to včetně unikátního dětského hospodářství.

Myši vyděsil bramborový medvěd

Chrudim – Jaromír Doležal, někdejší první sportovní redaktor Chrudimského deníku, tráví v penzi hodně času spolu se svou manželkou Libuší v chrudimské zahrádkářské kolonii Na Janderově.

Při Dnech evropského dědictví se v kraji otevřou desítky kulturních památek

Chrudim – Zástupci Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a zástupci města Chrudim včera představili program Národního zahájení Dnů evropského dědictví. To se odehraje od pátku do neděle příštího týdne právě v Chrudimi a Dny evropského dědictví se pak v celém Česku uskuteční od 9. do 17. září. Zapojí se do nich přes 100 obcí s více než 800 památkami místního i světového významu.

Hlinecký park zaplnila chovatelská výstava

Hlinsko - Městský park DTJ Hlinsko byl o uplynulém víkendu dějištěm okresní výstavy králíků, holubů, drůbeže a exotického ptactva. Součástí výstavy byly expozice králíků českých strakáčů, holubů hýlů a norimberských skřivanů a další méně obvyklá zvířata, jako ovce, kozy, nutrie nebo bažanti. 

V hlineckém Betlémě se tančilo

Hlinsko – Poslední srpnový víkend patří v Hlinsku již od roku 1996 Adámkovým folklorním slavnostem. Stejně tak tomu bylo i v uplynulých dvou dnech, kdy si v nádherném prostředí hlinecké městské rezervace Betlém daly dostaveníčko folklorní soubory z Čech, z Moravy, ale také zahraniční hosté festivalu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení