VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Anatomie zločinu: Dcero, kde máš malou?

Aš - (pokračování) “Říkali, ať jdu sepsat protokol,“ pokračuje František Michek. „Kde by mě napadlo, co se stalo! Oni pořád, že vnučku našli i s kočárkem, dceru že ne, jen vnučku. Že mi ji ukážou, jestli je to ona…

22.2.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Když jsme ale přijeli na místo, bylo už policejně zajištěné, opodál stál pohřební vůz. Začal jsem se třást, vůbec jsem nemohl promluvit. Když mě odváželi domů, poradili mi: Kdyby vaše dcera přišla domů, nekřičte na ni, mluvte s ní rozumně a dejte nám vědět.

Skutečně, kolem čtvrté hodiny se zase ozval zvonek. Dole stála dcera. Pustil jsem ji nahoru a ptám se, kde byla. Prý v Plzni. Kde máš malou? Mlčela. Já jsem malou viděl, řekl jsem jí. Mrtvou, v kočárku!!!

Ona se mě zeptala: A viděls, jak to bylo udělaný? Pak odešla k sobě do pokoje, kde zůstala až do příchodu policie. Odvedli ji s sebou, byla úplně klidná, jenom si vzala kabát a šla… Za pár dní přijel Vietnamec. Ptal se po Mirce a po malý. Když jsem mu řekl, co se stalo, tak se rozbrečel.“ V době, kdy jsem naslouchal těmto hrozným vzpomínkám, měla Miroslava Micheková už za sebou nepravomocný rozsudek doživotního odnětí svobody.

"Krutý, ale pravdivý rozsudek .."

Jejímu tátovi připadal nesmyslně krutý. Říkal, nikoliv nelogicky, že lidé, co zabijou dítě mnohem brutálnějším způsobem, dostanou u soudu jen dvanáct let. Nebo je dají do ústavu.

“To nebylo těm znalcům divné, proč na sebe všechno tak hází? Jak si každou větou přitěžuje? Hned po rozsudku jsem napsal dceři, ať se odvolá. Já jsem se taky odvolal, jako otec mám na to právo.“

Pan Michek mi ukázal dopisy, které mu dcera z vazby napsala. Byly psány úhledným ženským písmem, byť trochu neosobním. Překvapila mě úroveň některých formulací:

"Rozsudek je moc krutý, ale pravdivý… Ztratila jsem poslední jiskřičku naděje na výstup… Musím teď myslel na to, jak uspořádat život mezi čtyřmi stěnami… Čeká mě věčná samota, jen nás budou pojit návštěvy a dopisy. Myslím na to, jestli se mě nezřekneš. Jsi všechno, co mi zbývá v mém zmařeném životě… Tati, dávej si na sebe pozor.“

Morální šílenství je, když…

Soudní znalkyně z odvětví psychologie to lakonicky shrnula: „Tím, že se jí matka zřekla, zasáhla dceru na nejcitlivějším místě. S tím souvisí i její současná největší potřeba - aby se jí nezřekl taky otec.“

Miroslava Micheková skutečně pracovala se soudními znalci až mimořádně dobře, pravda, z jejího hlediska spíš sebezničujícím způsobem.
Podle závěru psychiatrů „…nebyly u obžalované zjištěny známky duševní choroby, porušeného vědomí ani nedostačující inteligence. Jde však o osobnost polymorfně psychopatickou a ve svých konečných projevech s rysy tzv. moral insanity.“

Což můžeme přeložit jako morální šílenství… Oba znalci z psychiatrie se prý navzdory odborné praxi 32 a 35 let setkali s takovým případem jen v odborné literatuře. Z posudku psycholožky vyplynulo, že osobnosti typu „moral insanity“ mají výrazně deformovanou emotivitu: „Příkladem může být vztah obžalované k matce.“ Tedy hluboká láska i spalující nenávist. Znalci označili výchovu matky jako značně problematickou: „Tímto způsobem by dítě nevychovával nikdo z nás.“ A co na to dotyčná žena, z níž některé novinové články málem udělaly druhou vražedkyni?

Pokračování příště

Viktorín Šulc

22.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Muž bývalé přítelkyni potají vybral z účtu 86 tisíc

Hobití dýmka dorazila do Proseče

Dýmka Bilba Pytlíka dorazila do Proseče

Zaplacená lednice stále nedorazila

Hlinsko – Policisté prověřují možný podvod na internetu, informoval o tom včera tiskový mluvčí Policie České republiky Jiří Tesař. 

Sobotní program v hlineckém Betlémě patří dřevu a medu

Chrudim – V hlinecké památkové rezervaci Betlém se koná v sobotu 29. července od 10 do 17 hodin Den dřeva a medu. V programu pro dospělé i děti budou moci návštěvníci zhlédnout třeba vyřezávání dřevěných soch motorovou pilou.

Hostina pro pedofily. Školka vystavila na webu fotogalerii nahatých dětí

S neuvěřitelným případem se setkal Deník na Litomyšlsku. Jedna tamní mateřská školka umístila na svůj web do fotogalerie sérii skupinových fotografií zcela nahatých dětí při radovánkách na koupališti. Šťavnatější sousto by si pedofilové nemohli přát. Nad rozdováděnými skupinkami zcela obnažených dětí by srdce „úchyláků“ vysloveně zaplesalo.

DOTYK.CZ

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení