VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tragédie v Kostelci: rvačka skončila smrtí!

Kostelec uHeřmanova Městce - Místní lidé jsou šokováni ztragické události, která se stala ve zdejší hospodě. Jejich sedmašedesátiletý soused zemřel po konfliktu sagresivním hostem vsobotu vpůl druhéráno.

21.1.2008
SDÍLEJ:

Hostinec v Kostelci u Heřmanova Městce.Foto: Karel Dvořák

Tři podnapilí mladíci odmítali ipřes pokročilou hodinu zaplatit útratu, a tak je muž napomenul. Za to se dočkal agresivní reakce ze strany jedenatřicetiletého útočníka, který mu dal rány pěstí do obličeje. Když se rvačka zklidnila, napadený muž odešel na toaletu, aby se umyl. „Vrátil se zpátky a po chvíli byl mrtev,“ řekl Deníku zdrcený syn zesnulého, který byl vsobotu vkosteleckém hostinci se svým svědectvím kdispozici policejním vyšetřovatelům.

Na místo byla okamžitě přivolána sanita zdravotní záchranné služby, ale lékaři a jeho týmu se už nepodařilo muže vrátit do života. „Tento čin se prozatím šetří jako ublížení na zdraví znedbalosti, nikoliv jako vražda. Přesnou příčinu úmrtí určí až nařízená soudní pitva,“ uvádí policejní mluvčí Věra Hamáčková.

Otom, proč sedmašedesátiletý muž zemřel, se nyní vKostelci uHeřmanova Městce vedou dohady. Nabízejí se dvě varianty: vnitřní zranění nebo srdeční selhání znervového vypětí. Přestože kčinu došlo už opůl druhé ráno, zpráva otragédii se nesla malou vesnicí jen velmi pomalu. Spousta lidí ještě dopoledne osmrti souseda vůbec nevěděla, a to včetně dvou zastupitelů.

Starosta obce Lubomír Jankovský vpodvečer vrozhovoru pro Deník uvedl, že se kpolitováníhodné události nemůže vyjádřit. „Nemám žádné konkrétní informace,“ namítl.

Vletošním roce jde oprvní úmrtí způsobené násilným činem. Vtomto směru byl poklidný iloňský rok, kdy nedošlo na Chrudimsku kžádné vraždě. „Vsoučasné době zpracováváme statistiku,“ říká tisková policejní mluvčí Věra Hamáčková. Policisté budou mít bližší informace ksobotní tragédii vKostelci uHeřmanova Městce už vpondělí, kdy budou známy výsledky nařízené soudnípitvy.

21.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci ze Speciální základní školy Chrudim hráli Duhovou pohádku.
11

Děti hrály pohádku aby pomohly jiným dětem

Mydlářovský dům v Chrudimi

Mydlářovský dům zažije osvícení

Hasiči museli vyprostit řidiče z dodávky

Hlinsko – V úterý krátce po deváté hodině večerní narazila dodávka do stromu nedaleko Hlinska. K nehodě ihned spěchaly hasičské vozy profesionálních a dobrovolných hasičů.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Řidička se točila za synem a nabourala

Přestavlky – Na silnici mezi Přestavlky a Hrochovým Týncem havaroval v pondělní odpledne Volkswagen Golf. Jak uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař, třicetiletá řidička se otočila na zadní sedadla a chtěla změnit polohu dětské autosedačky, ve které se nacházel její syn. To neměla dělat.

Kolos s 28 tunami cementu se zřítil ze srázu

Chrudim - Nebezpečný úsek na hranici kutnohorského a chrudimského okresu nadělal velké starosti řidiči cisterny s cementem. S obrovským kolosem totiž cizinec havaroval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies