VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krimiseriál: Podívej se obviněnému na zoubek

ČKYNĚ - (pokračování) Poslední večer velikonočních svátků roku 1995 se stal osudným pro čkyňského faráře Jana Preislera. Kdosi ho zavraždil a odcizil zhruba čtyři tisícovky v kovových mincích. Lupič a vrah si přitom nevšiml asi dvacetitisícové částky, volně ležící na psacím stole oběti. Což svědčilo o tom, že vrah se na faře příliš nevyznal, nebo že po činu podlehl panice a koukal zmizet.

17.9.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

O míře pachatelovy brutality vypovídaly výsledky ohledání oběti soudním lékařem, doplněné brzkou pitvou. Smrt nastala v pondělí 17. dubna v rozmezí mezi šestou večerní až půlnocí. Její příčinou bylo zakrvácení dutiny hrudní při bodném poranění srdce. Došlo i k zasažení plic, těžká poranění hlavy způsobily opakované údery dřevěným věšákem na šaty, opatřeným kovovovými háčky. Soudní lékaři rovněž připustili rány skleněnými lahvemi a střepy. Na hrudník nešťastného faráře směřovalo celkem sedm bodných ran, pravděpodobná délka ostří byla 11 až 12 centimetrů.

Dostat se na faru v jakoukoli denní či noční dobu neznamenalo nic složitého. Farář Preisler byl laskavý člověk. Když za ním někdo přišel a požádal o pomoc, pak - bez ohledu na pokročilou dobu - mu důstojný pán ochotně vyhověl. Neexistovaly výjimky, Preis〜lerovým krédem bylo pomáhat a třeba i neznámého člověka vždy pozval dál na faru.

Mezi vytipovanými podezřelými se jevili nejslibněji dva mladí muži, kteří se v neděli 16. 4. ubytovali ve Čkyni v místním hotelu. Ten pak opustili poněkud nakvap 18. dubna asi v půl osmé ráno, tedy několik hodin předtím, než byla vražda zjištěna. Jeden z nich, 26letý Libor Klepl z Pelhřimovska, si v úschovně autobusového nádraží nechal zavazadlo.

Jestlipak si pro něj přijde? říkali si kriminalisté a bylo to víc zbožné přání než reálný odhad. Nicméně detektivové utajení poblíž úschovny se dočkali už 19. dubna - ranním autobusem do Čkyně přicestoval z Prachatic sám Klepl. Doslova vběhl do dychtivě rozevřené policejní náruče! Krátce po svém zadržení se pan Libor doznal k vraždě faráře Preislera. Ale později otočil o rovných sto osmdesát stupňů, doznání odvolal a ještě soudcům ukazoval svůj špatně sanovaný chrup: „Ti mi tenkrát pěkně rozbili držku, jen se podívejte. Pořád na mě křičeli Ty vrahu, ty vrahu, ty vrahu! To se nedalo vydržet, když jsem si chtěl uchovat aspoň pár zubů!“

V zatím poněkud jednostranném vějíři důkazů dostanou kriminalisté kartu razance esa. Nebo možná spíš žolíka. Je jím Kleplův kamarád, 27letý Jaroslav Holeček. Zanedlouho se z něj stane korunní svědek obžaloby.

Pokračování v úterý 18. září.

Viktorín Šulc

17.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení