VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO, FOTO: Prima Den s Deníkem o obchvatu

Chrudim - Redakce Chrudimského deníku v úterý 12. května po roce opět zavítala se svým Prima Dnem s Deníkem na Resselovo náměstí. Hlavní téma? Prodlevy ve výstavbě obchvatu města.

13.5.2009
SDÍLEJ:

Resselovo náměstí patřilo již potřetí Dnu s Deníkem a debatě o obchvatu Chrudimi.Foto: Karel Dvořák

Problém, který Chrudimáky v posledních letech nejvíc trápí, přilákal do centra asi dvě stovky lidí.

Po představení redakce Chrudimského deníku se mikrofonu postupně chopili hosté, první byl člen nedávno vzniklého občanského sdružení Chrudimští patrioti Pavel Pavlíček.

„Co se týče obchvatu, sliby už dávno neplatí. Několikrát v minulosti bylo řešení odsunuto, teď se to stalo opět. My jsme to vyhodnotili pro Chrudimáky jako krajně nepříznivé. Pokud se budeme pokoušet o blokádu na kruhovém objezdu u Muzea, chtěli bychom, aby se akce účastnilo co nejvíc občanů. Zatím uvažujeme o symbolické akci, která spočívá v několikaminutové blokaci. Chceme dát najevo, že jsme k činům připraveni,“ řekl Pavel Pavlíček a vyzval občany, aby svým podpisem potvrdili svou podporu chystané akci.

Zájemci o účast na blokádě nebo také zájemci o získání průběžných informací se mohou zaregistrovat na e-mailové adrese: chrpat@email.cz

Zájemci o účast ve vznikajícím občanském sdružení „Chrudimské maminy“ se mohou registrovat na adrese chrudimske.maminy@seznam.cz
Toto občanské sdružení, které by se mělo skládat zejména z chrudimským maminek, si klade jako svůj hlavní cíl ochranu a zlepšování životních podmínek v Chrudimi a okolí.

Starosta města Jan Čechlovský předeslal, že Chrudimští patrioti nejsou žádnými nepřáteli radnice, naopak má s nimi vedení města shodné názory. „Pan Pavlíček už to řekl: vždy bylo slíbeno a sešlo z toho. Posledním a zatím nejvýznamnějším krokem bylo, že se podařilo dostat do usnesení vlády chrudimský obchvat, ovšem to se stalo za ministra dopravy Aleše Řebíčka. Dá se říci, že všechno je pro výstavbu obchvatu připraveno. Výkupy pozemků pokračují, už se realizovaly z osmdesáti procent,“ řekl starosta.

Místostarosta Petr Řezníček ve své řeči uvedl, že již v roce 1996 se ocitl obchvat v územním plánu. „Nechci vypočítávat, kolik lidí se vystřídalo v iniciativě začít stavět obchvat. Ale všichni skončili tam, kde jsme my dnes,“ zdůraznil Řezníček a varoval před těmi, kteří by chtěli použít chrudimský obchvat jako lákadlo na voliče.

Poslanec a bývalý starosta Chrudimě Ladislav Libý občany informoval o tom, že už jednal s novým ministrem Gustávem Slamečkou. „Dokázali jsme se velmi rychle dohodnout na tom, že do prázdnin bude vypsán tendr na výběr dodavatele stavby. Máme územní povolení, probíhá stavební řízení. Ještě letos budou zahájeny přípravné práce,“ potěšil Libý Chrudimáky.

Autor: Romana Netolická

13.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

DUŠAN POLHOŠ (4,2 kg a 53 cm) je od 19.7. od 10:54 po tříleté Karolínce a dvouletém Gejzovi dalším štěstím Julie a Gejzy z Heřmanova Městce.
15

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 22. července

Trenér Marcel Vít.

Marcel Vít: Prosetínský fotbal do kraje patří!

Malá Verunka hledá zkušené pěstouny. Pomůže veřejnost?

Chrudim - Téměř sedmiletá Verunka už toho za svůj krátký život zažila opravdu hodně. A bohužel ji čeká další změna. 

Češi jsou ukrutně psomilní a z řad ohařů rádi vybírají

Zalažany – V revíru lužského mysliveckého sdružení Hubert Luže se konaly zkoušky vloh různých plemen ohařů. Zúčastnilo se jich 46 psů z České republiky, Slovenska, Polska a Švýcarska. Využili jsme příležitosti a požádali o rozhovor Jiřího Drábka ze Zalažan, který ohaře již 20 let chová a ještě déle je cvičí. Je také členem Klubu krátkosrstý ohař ČR, který zkoušky pořádal. 

Špatný vzor: Rodiče žijí z dávek, jsou negramotní

Chrudim – Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování. 

Pitná voda má být dostupnější

Bojanov – Městys Bojanov v současné době administrativně finišuje s realizaci zdrojů pitné vody pro obce Kovářov a Hrbokov. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení