V posledním kole 1. A třídy pardubického kraje dopadly výsledky podle očekávání. Jediným překvapením může být vysoká porážka Heřmanova Městce v Luži. I přes prohru se Heřmanoměstečtí mohou radovat z třetího místa v konečném pořadí. Na opačném pólu tabulky se krčí chrudimské céčko, které ve svém posledním vystoupení v soutěži prohrálo a stvrdilo tak sestup.

Zámrsk – Načešice 1:4 (1:1)

Petr Gajdošík, vedoucí mužstva okomentoval utkání: „Do zápasu, ve kterém již o nic nešlo, jsme vstoupili velmi dobře, když v 7. minutě otevřel skóre D. Levinský. Domácí do poločasu srovnali z pokutového kopu. Úvod druhého poločasu byl jak přes kopírák toho prvního, opět D. Levinský a 2:1 pro hosty. Zbytek utkání byl již plně v naší režii, kdy nejprve své šance neproměnili D. Ilko a D. Svoboda.

Konečný výsledek dal zápasu svými dvěma brankami V. Mládek. Stínem utkání je zranění Ilka, jehož rozsah budeme vědět v tomto týdnu. Toto vítězství nám nakonec přisoudilo 9. místo v tabulce, což vzhledem k průběhu sezóny považujeme za slušný výsledek a bylo to patřičně oslaveno na po zápasovém posezení."

Načešice: R. Chmelík – F. Jirásek, M. Chmelík, Dobrovolný, A. Jirásek, Svoboda (80. Bříza), Mládek, D. Jirásek, Levinský, Marek, Ilko (67. Rohlík).

Luže – Heř. Městec 5:1 (4:0)

„O vítězství bylo rozhodnuto během prvních dvaceti minut, kdy se nám podařilo vstřelit čtyři branky. Druhý poločas se odehrával v klidném tempu s šancemi na obou stranách. Hostům se podařilo pouze snížit a my v závěru přidali pátou branku. Poslední zápas této sezóny jsme tak zaslouženě vyhráli. Dá se říci, že i sezóna dopadla úspěšně, proto děkuji všem hráčům a našim příznivcům" řekl k vítěznému zápasu vedoucí mužstva TJ Luže Jiří Kopecký.

Luže: Janoušek – Roubínek, Kopecký (46. Mužíček), Terer, Karal, Koukal (84. Kovačka), Kolář (77. Langer), Hermann, Naď, Merkl, Fidler.

Heřmanův Městec: Kouba – Dvořáček, Novák (46. Zrůst), Šimon (25. Vageš) Hlaváč, Straka, Salfický (63. Kosina), Tlapák, Tiler, Mach, Jablečník.

Chrudim C – Litomyšl 1:4 (0:3)

Poslední představení Celtiku v 1.A třídě začali lépe Chrudimští, kteří měli mírnou převahu. Po chybě obrany se však dostali do vedení hosté. Do konce prvního poločasu navýšili skóre až na 3:0. Ve druhé půli se dokázal Celtik gólově prosadit až za stavu 0:4, což stačilo jen na kosmetickou úpravu výsledku. Prohrou tak Chrudimští stvrdili sestup.

Martin Škrha, vedoucí mužstva: „Mrzí mě, že jsme v posledním utkání neuhráli přijatelnější výsledek a soupeři jsme výhru prakticky darovali. Nechali jsme si po hrubých chybách dát čtyři góly, a to je opravdu moc. Naopak jsme spoustu našich příležitostí neproměnili. Soupeři gratuluji k výhře, dostali jsme lekci z produktivity."

MFK Chrudim C: Janda (46. Zíma) – Dušek (46. Zelinka), Pejcha, Zeman, M. Tlapák, Hlavatý, Meduna, Zavřel (63. Bureš), Zjevík (46. Netušil), Holík, Kalas.