3. třída: Trhová Kamenice dohrávala v osmi

Chrudimsko - Oba vedoucí týmy třetí třídy domácí zápasy zvládly a vysoko vyhrály. Trhová Kamenice nakonec dohrávala v Kočí v osmi lidech, rozhodčí jim dokonce o přestávce našel „černocha".

1.6.2015

Ilustrační fotoFoto: archiv

Slatiňany B - Ctětín 8:2

Branky: D. Tesař, Kopecký a Kudyn po 2, Trňák, Hlušička - P. Malina, Meduna.

Vítězství rezervy bylo jen otázkou skóre.

Sestava rezervy Slatiňan: Opočenský - J. Jeřábek (46. Kudyn), Sýkora, D. Tesař, Marzak (46. Jandík) Kořínek (46. Mikan), Trňák, Zdražil, Drahý (46. Louvar) Kopecký, Hlušička (46. Koucký).

Kočí - Trhová Kamenice 5:1

Branky: Dvořáček 2, Kaločaj, Pavlík, Kudrnka - Švejda.

V první půli domácí zahazovali šance, a tak vedli „jen" 1:0. Ve druhé nejprve rozhodčí vyloučil hostujícího hráče za neoprávněný start, posléze dalšího za faul a když se jim ještě jeden zranil, dohrávali v osmi!

Sestava SSS Kočí: Bukač - Slanař, Dvořáček, Vávra, Janko Hladík (Kaločaj), Kudrnka, Koreček, Blažek Fantl (Smetana), Šára (Pavlík).

Dřenice - Bítovany 6:0

Branky: Mudruňka 2, Tamchyna 2, Jelínek, Rázek.

Sestava SK Dřenice: Kubalík - Tichý, Martinec, Hybeš, Samek Kohoutek, Mudruňka, Modráček, Jelínek Bondor, Rázek (Spilko, Gerbel, Křemeňák, Tamchyna).

Orel - Bořice 1:1

Branky: 86. D. Chvojka - 80. Havlíček.

Zřejmě zasloužená remíza. V první půli byli mírně lepší domácí, po přestávce tlačily Bořice, ale na tyče se nehraje.

Hrochův Týnec - Horní Bradlo 3:3

Branky: 20., 27. a 53. Polnický - 17. Semerád, 68. Černota, 86. Kumpan.

Domácí vedli už 3:1, hosté ale v závěru vyrovnali. V zápasu vynikl hrochovotýnecký autor hattricku Polnický.

Rosice - Miřetice B 1:1

Branky: 70. Geguš - 42. Plíšek.

Prvních dvacet minut měli domácí velkou převahu, neproměnili ale pět loženek. Nakonec tak byli Rosičtí rádi, že se jim podařilo stav alespoň srovnat. Dynamo přesto mohlo získat tři body, v 75. minutě však Geguš neproměnil pokutový kop, čímž byla dělba bodů na světě.

Heřmanův Městec B - Rváčov 4:0

Branky: 55. a 59. Večeřa, 57. Tiler, 81. Salfický.

Po bezbrankovém poločase se v tom druhém domácí „rozjeli". ČK: 0:1 (75. Novotný).

Sestava rezervy Jiskry Heřmanův Městec: Vašíček - Mach, Salfický, Diessl (64. J. Řehák), Vojtěch, Tlapák, Dostál, Vytlačil (75. L. Řehák), Tiler, Peter (82. Kučera), Večeřa (82. Kanderka). (rp, dom)

1.6.2015 VSTUP DO DISKUSE

Oblastní kolo soutěže mladých zdravotníků v chrudimském parku.
16

Na mladé zdravotníky čekaly zlomeniny i střepy trčící z rukou

Žáci ze Speciální základní školy Chrudim hráli Duhovou pohádku.
11

Děti hrály pohádku, aby pomohly jiným dětem

Baletky zazářily v pražském Salesiánském divadle

Chrudim - V Salesiánském divadle v Praze se v uplynulých dnech uskutečnila celostátní soutěž tanečních škol. V kategorii klasický tanec si na ní vytančili stříbrnou příčku Josef Pavliš a Veronika Vodičková z tanečního oddělení ZUŠ Chrudim.

Mydlářovský dům zažije osvícení

Chrudim – Muzeum loutkářských kultur zve na páteční, slavnostní otevření nového prostoru určeného návštěvníkům. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniklo na terasách za Mydlářovským domem výjimečné místo k odpočinku i setkávání s atmosférou italského Toskánska, odkud kdysi Matěj Mydlář čerpal inspiraci pro renesanční přestavbu svého domu.

Hasiči museli vyprostit řidiče z dodávky

Hlinsko – V úterý krátce po deváté hodině večerní narazila dodávka do stromu nedaleko Hlinska. K nehodě ihned spěchaly hasičské vozy profesionálních a dobrovolných hasičů.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.