FOTOGALERIE: Afrkáči šli nejméně na šest hodin do čela tabulky

Chrudim - Fotbalisté místního AFK porazili v sobotu dopoledne celek Velimi nejtěsnějším rozdílem 1:0.

4.4.2009

Před Tomášem Váchou tentokrát zachraňuje jeden z obránců.Foto: Miloš Pekař

A se ziskem 33 bodů se posunuli minimálně na šest hodin do čela vzácně vyrovnané divizní skupiny C. Odpoledne je může předstihnout rezerva Hradce Králové, kterou čeká zápas v Kunicích a má zatím 32 bodů. V neděli se jistě posune před Chrudimáky vítěz utkání Pěnčín – Ovčáry, v případě remízy před ně půjdou oba tito soupeři, protože mají 32 bodů a lepší skóre.

AFK Chrudim – FC Velim 1:0

Domácí trenér Jirousek šetřil dva konstruktivní hráče Vladyku a Rešetára na večerní čtvrtfinále play off za futsalový Era-Pack Chrudim a dá se říci, že do jejich příchodu na hřiště v 56. minutě se „afrkáči“ herně trápili. V první půli předvedl pořádnou akci pouze Hauf, který ve 34. minutě „opil rohlíkem“ čtyři protihráče a povedenou střelou z úhlu pořádně natáhl brankáře Václavíka, který stačil s námahou odvrátit míč na roh. Daleko větší šanci si ovšem vytvořil ve 23. minutě hostující M. Vácha, ale gólman Lankaš stačil včasným vyběhnutím napravit své předešlé špatné rozehrání.

Příchod zmíněných futsalistů na hřiště přinesl zvýšenou iniciativu Východčechů. V 67. minutě Rešetár ideálně našel v šestnáctce volného T. Váchu, ale ten tak dlouho váhal se zpracováním míče, až trefil jenom brankáře. V 76. minutě Hauf zkoušel Václavíka efektně přelobovat, jenže ten stačil míč tečovat do zámezí. O minutu později nechtěně hostujícího brankáře zastoupil chrudimský Luptovský, který stál v cestě Zvárově hlavičce. Rozuzlení přinesla 79. minuta. Vladyka načechral přímý kop přesně na hlavu T. Váchy, jehož jemná teč znamenala vítěznou trefu. Oba aktéři si podobný gól mohli zopakovat již za dvě minuty, ale z brankové čáry stačil odkopnout míč obránce Mikluščák.

Fakta – branka: 79. T. Vácha. Rozhodčí: Janíček (Dačice). ŽK: 2:3. Diváci: 200. Poločas: 0:0. AFK Chrudim: Lankaš – Michalec, Linhart (56. Rešetár), Rahimič (65. Kopp), Klíma – Luptovský, Holub, Zvára, Vágner (56. Vladyka)- T. Vácha, Hauf. FC Velim: Václavík – Urban, Mikluščák, Hrabal, Bílý – Fořt, Snop (65. Hájek), Novák, Hruška (46. Antoš) – Slavík (22. M. Vácha), Lev.

Pavel Jirousek, trenér AFK Chrudim: „První půle se nám nevydařila, kazili jsme přihrávky, byl to spíš bojovný, nekoukatelný fotbal. Po změně stran jsme se zdvihli a za posledních třicet minut jsme si tuhle hubenou výhru zasloužili. Příchod Vladyky a Rešetára zvýšil naši útočnou sílu a proměnili jsme alespoň jednu ze čtyř šancí, co jsme měli v závěrečné půlhodině. Na vítězství to stačilo, s třemi body jsme spokojeni, s hrou už méně, ale na to se nehraje. Mrzí mě zranění Rahimiče (koleno) a Linharta (lýtko) a jen doufám, že to nebude nic vážného.“

Martin Kalenda, asistent trenéra FC Velim: „Do utkání jsme vstoupili dobře, ale naše pasivní hra ve druhém poločase zapříčinila to, že jsme pustili domácí mužstvo do hry. Desetiminutovka ke konci zápasu se nám nepovedla, a proto jsme inkasovali. Zbytečně jsme zalezli a soupeř to potrestal.“

Další výsledky 19. kola: N. Bydžov – Převýšov 0:0,Kunice – Hradec B 1:1, Živanice – Měcholupy 3:0, Tesla – Dvůr Králové 0:3, Kolín – Bohemians 1905 B 2:2, Pěnčín–Turnov – Ovčáry 0:3. Týniště – Holice 2:1.

Autor: Petr Novák

4.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Pes-maratonec se na útěku ze Sezemic dostal až do Svinčan

POLICIE - ilustrační foto.

Šoférovi pod vlivem drog ani nemohli sebrat řidičák, nikdy žádný neměl

Kam s koťaty? Útulek má stop stav, ale hodní lidé pomáhají

Chrudimsko – Někteří lidé si s koťaty příliš starostí nedělají. Kočka patří k téměř každému domu a když příroda zavelí, porodí i dvakrát ročně. Kam ale s mňoukajícím nadělením? Od útulku si moc neslibujte. Ten chrudimský už před pár týdny vyhlásil kvůli kapacitě i virovému průjmovému onemocnění stop stav. Nejlepším řešením je kastrace.

Myší díra v Chrudimi je uzavřena

Chrudim – Kvůli stavebním pracím souvisejícím s výměnou osmi kusů zemních svítidel a kabelového vedení je nyní uzavřena Myší díra v Chrudimi.

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Pardubice - Tři zaměstnanci utrpěli v pondělí před polednem zranění při výbuchu střelného prachu v pardubické Explosii.

Převaha, ale drama až do konce

Chrudim - Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů pokračovala druhým kolem. Chrudim jasně přehrála Zápy, i když druhý gól coby pojistku přidala až v úplném závěru domácího duelu.