Až na penalty. Kratonohy udolaly soka

Pardubice - Zápasy 5. kola pokračovala o víkendu fotbalová Divize C. Ve šlágru kola rozhodly o vítězi až penalty. V nich byli šťastnější hráči Kratonoh, tabulku ale dál vedou Živanice.

11.9.2017 AKTUALIZOVÁNO 11.9.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

KRATONOHY - ŽIVANICE 1:1 (pen. 4:2)
Do šlágru, který si nenechala ujít solidní návštěva více než čtyř stovek diváků, vstoupili lépe domácí a již v 6. min. se ujali vedení díky gólu bývalého ligisty Klapky. Hostům patřil závěr první půle, kdy se prosadil kanonýr Petrus. Zápas pak došel až do penalt, v nichž byli úspěšnější „sršni“.

Fakta - branky: 6. Klapka 45. (+1) Petrus. Rozhodčí: Musil. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (65. Krejčík). Diváci: 420. Poločas: 1:1. FK Kratonohy: Mačí V. Štěpán (85. Čihák), Kábrt, Kouřil (58. Haupt), Krejčík O. Kraják, Čada, Klapka, Jošt (46. D. Novák) Štoček, Brunclík (67. Ličman). TJ Sokol Živanice: Vašíček Buriánek, Zdeňka, Ferčák, Motyčka T. Kakrda, Gorol, Herzán, Hundák (46. Polák) Petrus (72. D. Pánek), M. Ujec (58. Bukač).

Václav Pišta, trenér Kratonoh: „Proti silnému soupeři jsme sehráli vyrovnanou partii do 65. minuty, kdy byl vyloučen Krejčík. Od této chvíle nás hosté přehrávali. Jejich dvě šance fantasticky zlikvidoval Mačí, který následně vychytal i penaltový rozstřel. Remíza je spravedlivá. Celý náš tým zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon a obětavost. Duel měl oboustranně velmi vysokou úroveň.“

Petr Doležal, trenér Živanic: „Ve vyrovnaném utkání domácí získali druhý bod po penaltách. Zamrzí, že jsme skoro třicet minut hráli proti deseti a této výhody nevyužili ke vstřelení rozhodující branky.“

PARDUBICE B - VYKÁŇ 3:1
První výhra juniorky se zrodila už v první půli. Dvakrát se trefil Rybička a pak napálil míč do šibenice Bydžovský. Za hosty snížil po rohu bývalý hráč bundesligového Hamburku David Jarolím.

Fakta - branky: 6. a 21. Rybička, 31. Bydžovský 39. D. Jarolím. Rozhodčí: Ježek (Střezetice). Bez karet. Diváci: 80. Poločas: 3:1. FK Pardubice B: Šmíd Prosek, Spěvák, Řehák, Zelenka (80. Jirásek) Bydžovský (66. Rek), Kudrna, Gašpar (88. Jirka), Sokol Látal, Rybička (90. Barbarič).

Josef Košátko, trenér Pardubic B: „V konfrontaci mládí versus fotbalová zkušenost a chytrost, které reprezentovali bratři Jarolímové, jsme uspěli. Vsadili jsme na zodpovědnost a koncentraci, k tomu přidali kvalitní ofenzívní činnost. Zejména v prvním poločase, což rozhodlo. Zápas byl těžký, ale důležité body hráči vybojovali zaslouženě.“

Další známé výsledky:
Mšeno - Dvůr Králové 2:0, Trutnov - Zbuzany 1:3, Brandýs - Letohrad 3:1, Čáslav - Vysoké Mýto 2:2 (pen. 2:4).