Benešov  - Chrudim 1:4

Hosté začali utkání aktivně a již v 5. minutě se zjevil po akci Kopeckého v šanci Rybička, střela šla ale vedle. Za čtyři minuty hlavičkoval v nebezpečné pozici nad branku Adámek. Ve 21. minutě to zkoušel Sixta, ale střela šla opět těsně mimo. Za pět minut zahrával z dobré pozice trestný kop Kopecký, utěšený pokus mu ale brankář Tetour chytil. Stejně pak dopadla ve 35. minutě i hlavička Radouše. Ve 38. minutě se dostali do první vážnější akce domácí a bohužel z toho hned uhodilo. Nejprve ještě skvělým zákrokem zlikvidoval brankář Mrázek nájezd Rejhona, na dorážku Zákosteleckého k tyči byl již ale krátký. Benešov tak vytěžil z minima maximum a do kabin odcházel s jednogólovým náskokem.

Druhý poločas začali opět aktivněji fotbalisté MFK, domácí hrozili nakopávanými míči a byli nebezpečnější. Po čtvrt hodině hry se začali prosazovat Chrudimští, při šanci Sixty byla však Tetour pozorný a chvíli nato šel trestný kop Kopeckého z nebezpečné vzdálenosti pouze do zdi. V 62. minutě zase zahrozili střelou z voleje domácí, ale ani oni branku netrefili. A hned po minutě našel Holub v šestnáctce Rybičku, který míč přiklepl Sixtovi a ten umístěnou střelou k tyči srovnal skóre. Tato branka nalila MFK krev do žil. Hosté zatlačili soupeře do defenzivy a za další dvě minuty již vedli, když Tetour váhal s rozehrávkou a poté trefil dotírajícího Rybičku, od kterého se míč odrazil do branky (1:2). V 79. minutě po akci Kesner Kopecký prostřelil druhý jmenovaný domácího brankáře potřetí. Další pěknou akci pak předvedli Východočeši za pět minut, kdy Holub nabil Kopeckému 1:4. V závěru již Chrudimští kontrolovali hru a v klidu dovedli zápas k zaslouženému vítězství.

Fakta - branky: 38. Zákostelský - 63. Sixta, 65. Rybička, 78. a 83. Kopecký. Rozhodčí: Zadinová (Kolín). ŽK: 2:1. Diváci: 202. Poločas: 1:0. Benešov: Tetour Večera, Zákostelský, Vokoun, Vrňák Skopec, Čapek, Rejhon (78. Šíma), Micka (69. Balata), Laštovka Svoboda (69. Turek). Chrudim: Mrázek Řezníček, Krčál, Radouš, Adámek Sixta (87. Opina) Luptovský (46. Langr), Kesner, Vácha (57. Holub), Kopecký (85. Malinský) Rybička (82. Mastík).

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „První poločas byl oboustranně opatrný. Vzhledem k tomu, že jsme měli v nohách středeční předehrávku, zatímco Benešov nehrál, tak jsme čekali, že soupeř do toho půjde, což se ale nestalo. Řekl bych, že z nás měl respekt. Proto byla ta první půle víceméně vyčkávací, takticky vedená a bez větších brankových příležitostí. Hráči měli za úkol v ní neinkasovat, což se nám však bohužel nepodařilo. Proto nebylo o přestávce na co čekat. Přeskupili jsme hru a postavili ji více nahoru. Tím jsme si vytvořili tlak a bylo otázkou, kdy se nám podaří vyrovnat. Je tedy nutné zmínit, že jak jsme otvírali vzadu okénka, měl Benešov dva takové ; nebezpečné brejky, ale naštěstí je nevyužil. Pak jsme Davidem Sixtou srovnali a v té chvíli jsem cítil, že si domácí přestávají věřit. My jsme naopak byli na koni, příchod Radima Holuba také hodně znamenal, a hned vzápětí se nám podařilo dát druhý gól po perfektní práci Petra Rybičky, kdy donutil brankáře k chybě. Pak už jsme měli vyloženě více ze hry a měli utkání ve své moci. Přidali jsme ještě třetí a čtvrtý gól a už nebylo pochyb o zisku všech bodů.

Za druhý poločas určitě zaslouží hráči pochvalu, ale i v tom prvním to bylo takticky dobré, jen je škoda té inkasované branky. V náročném programu na našich klucích vůbec nebylo znát, že máme oproti Benešovu v nohách zápas navíc. Tři body z venku se cení vždycky."

Převýšov - Jirny 1:3

Fakta - branky: 82. vlastní (Parys) - 9. Škorvánek, 10. Bukač, 41. Kejha. Rozhodčí: Poživil. ŽK: 2:0. Diváci: 330. Poločas: 0:3. Převýšov: Stejskal Hlavsa (46. Veselka), Chleboun, Černý (85. Jarkovský), Špidlen Doležal, Vobejda (46. Dvořák), Týfa (46. Kopáč), Urbanec T. Labík (78. J. Labík), Sedláček. Jirny: Ducheček Parys, Šimek (85. Stöckner), Pávek, Kejha Škorvánek (82. Havierník), Dubský, Melechovský, Nečas (77. Čepelák) Bukač (64. Pokorný), Vondráček.

Tomáš Hrabík, trenér Převýšova: „Zápas se nám hrubě nepovedl. V prvním poločase se nám nedařilo takřka vůbec nic a soupeř po zásluze vedl 3:0. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale na výraznější korigování skóre jsme neměli. Duel jsme ztratili hlavně v první části."(pt)

Král. Dvůr - Union 2013 0:0, penalty 5:4

Fakta - rozhodčí: Klupák. ŽK: 2:2. Diváci: 250. Králův Dvůr: Krček Tregler, Šilhavý, Procházka (78. Šindelář), Soldát Barák, Volešák, Petr, Pilík Balšánek (75. Kraus), Brandner (84. Červeňák). Union: Nguyen Mokošín, Živnůstka, Besta, Dudla Motyčka (66. Macháček), Věchet, Koštíř (87. Klíma), Janda (72. Žalman) Zmeškal (80. Pago), Kraják.

Viktor Pařízek, asistent trenéra Unionu: „Chtěli jsme bodovat, což se podařilo, ale vzhledem k průběhu je to ztráta. První poločas se pro nás herně vyvíjel dobře. Soupeř měl jedinou šanci, kdy z trestného kopu dal břevno. My jsme hrozili po kombinacích. Druhá půle patřila jednoznačně nám, jenže jsme zazdili několik tutovek. Měli jsme rozhodnout a nedopustit penalty. V nich jsme také mohli rozhodnout, ale selhali jsme a nakonec máme jen bod."(pt)

Další výsledky: Vltavín Štěchovice 2:0, Táborsko B Domažlice 1:3, Tachov Čáslav 4:2, Kolín Žižkov 2:1, Zápy Benátky 2:2, pen. 3:2, Most Písek 1:1, pen. 1:4, Brozany Dobrovice 2:1.

1. Chrudim 4 3 1 0 0 11:5 11

2. Domažlice 4 3 1 0 0 8:4 11

3. Písek 4 2 1 0 1 6:6 8

4. Králův Dvůr 3 1 2 0 0 2:0 7

5. Union 2013 3 2 0 1 0 4:2 7

6. Dobrovice 4 1 1 1 1 8:4 6

7. Převýšov 4 2 0 0 2 9:6 6

8. Jirny 3 2 0 0 1 7:7 6