Basketbalisté Darrenu jako den a noc

Chrudim – Opět se ukázalo, že čas nedělního dopoledne chrudimským hráčům vůbec nesvědčí.

17.1.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Doubrava

Místní druholigové basketbalisty čekala o víkendu dvě derby, v nichž měli být favority. Předvedli však svým příznivcům dvě své naprosto rozdílné tváře a po sobotní spanilé jízdě v neděli ostudně prohráli.

Darren Chrudim – Sokol Hradec Králové B 100:73 (22:13, 26:14, 29:24, 23:22).
Domácí odehráli výborné střetnutí. Od úvodního rozskoku si začali vytvářet mírný náskok, který po první čtvrtině činil devět bodů (22:13). Dobrá obrana, ale i skvělá střelba pokračovala i ve druhé části, což přineslo poločasové vedení o 21 bodů (48:27). Navíc Chrudimští nepolevili ani po přestávce a brzy vedli již 54:29. Pak sice nechali soupeře trochu náskok zkorigovat, nakonec ale třetí čtvrtinu vyhráli 77:51 a na palubovce jasně kralovali. V závěrečném dějství se pak předháněli v předvádění krásných kombinací, které slušně zaplněná tribuna kvitovala potleskem. Svůj parádní výkon nakonec Darren završil překonáním stobodové hranice, o což se zasloužil pouhé tři vteřiny před koncem novic ve žlutomodrém chrudimském dresu Michal Votava. Sestava a body Darrenu: Bubeník 22, O. Votava 18, Dosoudil a Soudek 15, Dvořák 11, M. Votava 6, Táborský 5, Plíhal 4, Kašpar a Imlauf 2, Dopita.

Darren Chrudim – Tesla Pardubice 48:74 (13:18, 12:14, 9:22, 14:20).
Již po několikáté se ukázalo, že nedělní dopoledne chrudimským basketbalistům nesvědčí. Úvod zápasu obstaraly dva trojkové pokusy, ale zatímco hosté jej proměnili, domácí Bubeník ne, a tím jakoby promítl obraz celého střetnutí. Chrudimi se nedařilo, špatná obrana a úplně tragická střelba je srážela do kolen. Sice bojovali a v 7. minutě se jednou jedinkrát za celý zápas dostali do vedení (13:12), jinak ale tahali za kratší konec. První čtvrtinu nakonec prohráli o pět bodů a celý poločas o sedm (25:37). Zarážející je zejména úspěšnost jejich střelby. V sobotu dal nejlepší hráč týmu Jan Bubeník takřka stejně bodů, jako v neděli celý tým za poločas! Na herní mizérii Darrenu se bohužel nic nezměnilo ani po přestávce, spíše naopak, svůj první koš dali až ve třetí minutě. A tak začali Pardubičtí svůj náskok pomalu navyšovat, ve 25. minutě vedli již o 13 bodů (32:45) a třetí čtvrtinu vyhráli dokonce o 20 bodů (34:54). Pouhých devět bodů Chrudimi v této části je doslova žalostných. Zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Jenže svěřenci trenéra Chlíbka dali v posledním dějství dvě rychlé trojky, chytli se a šest minut před koncem stáhli ztrátu na deset bodů (48:58). Jenže pak přišly další dvě chyby, které soupeř z rychlých brejků po trestal a bylo hotovo. Darrenu se tak nepodařilo vrátit Tesle smolnou porážku o jediný bod z prvního vzájemného střetnutí. Sestava a body Darrenu: Bubeník 15, Dosoudil 12, O. Votava 10, Imlauf 5, Plíhal 4, Soudek 2, Večeřa, Dvořák.

Po 14 kolech druhé ligy mají chrudimští basketbalisté shodnou bilanci sedmi výher i porážek a se ziskem 21 bodů se dál drží v poklidném středu tabulky skupiny B. Další dvojkolo je na programu o víkendu 29. - 30. ledna, kdy Východočeši zajíždí do Prahy, kde se nejprve střetnou se Sokolem Pražský B a pak se Slovanem Bohnice.

Pro úplnost basketbalového zpravodajství přinášíme i výsledek okresního derby v krajské soutěži. Chrudim B – Skuteč 63:65 (nejvíce bodů: Zítko 23, Jehlička 15 – Votava 28, Novotný 14). Chrudimští nedali v poslední vteřině Zítkem trojku.