I. A TŘÍDA

Heřmanův Městec – Libišany 1:2 (0:2)

Branky: 44. Straka – 27. Brož, 35. Machala. 320 diváků. V prvním poločase hosté projevili očekávanou kvalitu a vypracovali si dvoubrankové vedení zásluhou Brože a Machaly. Hráči domácího mužstva jim konkurovali nezměrnou bojovností a zaslouženě se ve 45. minutě dočkali kontaktního gólu, jehož autorem byl po vyšachování hostující obrany domácí Straka. Ve druhém poločase byli dokonce hráči domácího mužstva mírně lepším týmem, ale na vyrovnávací branku již nedosáhli, i když opět v poslední minutě k tomu byl velice blízko Mach. Heřmanův Městec: Zrůst – Hlaváč, Dvořáček, M. Jablečník (32. Šafránek), Peter – Šimon (54. Vegeš), D. Jablečník, Mach, Straka – Dostál, Salfický.

Jaroslav Holeček, trenér H. Městce: „Utkání se mi hodnotí hrozně těžce. My jsme první poločas hráli hrozně ustrašeně a chvílemi jsme byli doslova „pos…" a nechali zkušeného soupeře odskočit do dvoubrankového vedení. Naštěstí se nám podařilo před poločasem snížit Strakou. Druhý poločas byl z naší strany jasně lepší, soupeř prakticky jen střílel z velké dálky. My jsme bohužel nedokázali vyrovnat ani z těch největších šancí a Mach dokonce v 90. minutě trefil tyčku. Rozhodně jsme dnes prohrát neměli. Zaráží příprava některých hráčů, kteří před tak těžkým zápasem jdou v sobotu regulérně 'chlastat' a normálně se 'ožerou'. To je pro mě absolutně nepřípustné. Dneska si za nás zahrál další talentovaný dorostenec Petr Vegeš a odehrál velice dobré utkání. Bohužel nám skončila krásná a dlouhá série 21 měsíců bez prohraného utkání v hrací době."

Vysoké Mýto B – Chrudim C 3:1 (1:0)

Branky: 9. Sedlák, 60. Benda, 87. Koblížek – 87. Bureš.Rezerva Vysokého Mýta začala aktivně a již v 9. minutě potrestala chybu Celtiku Sedlákem 1:0. Hrálo se vyrovnané utkání s mírnou převahou domácích. Ve 26. minutě pálil chrudimský Netušil těsně vedle branky Krátkého. Obě mužstva se snažila, ale pohnout ukazatelem skóre se jim nedařilo. Proto odcházela rezerva domácích do kabin spokojenější o gól než chrudimský Celtik. Po změně stran vystrašil Andrle střelou domácího brankáře Krátkého, který však jeho střelu vyrazil. Po hodině hry udeřili domácí podruhé, když Benda sám prošel defenzivou hostí a zvýšil na 2:0. Hosté se nechtěli nechat zahanbit a v 75. minutě vyslal dělovku na brankáře Krátkého Holík.

Ani on však skóre utkání nezměnil. Domácí měli převahu a výsledek si hlídali. Přesto v 87. minutě vstřelil kontaktní gól Bureš, když po samostatné akci snížil na 2:1. Naději hostí hned v téže minutě, však zmařil Koblížek, který po druhé hrubce defenzivy zvyšoval znovu na rozdíl dvou gólů 3:1. Domácí již do konce utkání nedovolili Celtiku nic a zaslouženě zvítězili 3:1. Chrudim C: Kudláček – Dušek, Škeřík, Pejcha, Zjevík – Meduna, Hlavatý, Andrle, Bureš, Pekař (56. Holík) – Netušil (85. Hort).

Zámrsk – Luže 1:3 (0:1)

Branky: 60. Mudrich – 1. Kolář, 49. Fidler, 85. Koukal. Luže se rychle ujala vedení, a i když domácí dokázali ve druhé půli snížit, poslední slovo měli opět hosté. Luže: Richter – Roubínek, Mužíček, Práchenský (65. Koukal), Karal, Kolář (89. Kovačka), Merkl, Holub, Naď, Fidler, Hermann.

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva: „Na domácí jsme vlétli, po rychlém gólu v první minutě jsme zahodili hned několik vyložených šancí, které mohly rozhodnout zápas. Domácí se dostali k zakončení až v závěru poločasu. V druhé půli se nám podařilo přidat druhou branku, ale domácí ze standardní situace snížili, což je nabudilo. Přesto se nám podařilo v závěru přidat třetí branku. Naše vítězství v tomto zápase je zasloužené."

Načešice – Litomyšl 1:1 (1:1) penalty 1:3

Branky: 20. D. Svoboda z pen. – 12. vlastní Chmelík. Čtvrtý celek tabulky se v Načešicích dostal do vedení ve 12. minutě vlastní brankou Chmelíka. Odpověď přišla ve 20., kdy byl v pokutovém území faulován M. Svoboda a penaltu proměnil D. Svoboda.

Druhý poločas začal pod taktovkou domácích. V 50. min. se ve velké příležitosti Ilko a vzápětí střela D. Levinského mířila těsně nad. neujal se ani pokus F. Jiráska ani trestný kop Mládka. Na druhé straně podržel domácí v brance Gajdošík a z následného brejku mohl rozhodnout D. Levinský, ale místo zakončení přihrával. Neujal se ani poslední pokus D. Svobody, a tak ve prospěch hostí rozhodly penalty. Načešice: Gajdošík – M. Chmelík, Mládek, Dobrovolný, Marek (89. M. Novák) - F. Jirásek, M. Svoboda, A. Jirásek, Ilko (70. Tomčík) – D. Levinský, D. Svoboda.

Rostislav Kučera, trenér Načešic: „Chtěli jsme přerušit sérii tří porážek v řadě, což se nám povedlo. Přijel opět kvalitní soupeř, který nám nedal nic zadarmo, takže i ten bod je pro nás pozitivní. Fotbalově to z naší strany ale stále není to co by jsme chtěli. Bohužel nás trápí střelecká produktivita, nedaří se nám v koncovce, osvědčení střelci se neprosazují a je to poté hodně znát na celkovém projevu mužstva. Do konce soutěže zbývá pět kol, tabulkově těžší horní polovinu soupeřů máme za sebou, takže je dál o co hrát a v tabulce se posunout ke klidnému středu."

I. B TŘÍDA

Horní Ředice – Stolany 3:1 (1:1)

Branky: 43. a 68. Hrubý, 89. Vach – 36. Hýl. Domácí trochu bojovali s produktivitou, vypracovali si řadu šancí k pojištění utkán a dokonce se jim povedlo nastřelit dvakrát tyč a břevno. Stolany: Kramařík – Starý, Dvořák, Fríbl, Vávra, Steiner, Hluchník, Kuchta, Hýl, Dostál, Bakeš (Jirásek).

Hlinsko B – Sezemice 1:2 (1:0)

Branky: 18. Cepl – 75. Kříž, 88. Ráliš. Domácí sice vedli, ale nepotvrdili svůj náskok ani přes velké množství šancí . Na konci utkání na to doplatili, když během čtvrt hodiny hosté otočili na konečných 2:1. Hlinsko B: Kopecký – Prášek, Popelka, Cepl, Krbálek, Vamberský (46. M. Nevole), Bouška, Holec, Slováček (75. Chmelík), Zavřel (74. Šmatlán), Veselský.

Sruby – Proseč 2:1 (2:0)

Branky: 3. Jiráský, 40. Vrabec – 60. Mareš. Výraznou převahu měl domácí celek, což vyjádřil brankou již ve třetí minutě. Sruby měly i další šance, ale ujala se až dorážka Vrabce hlavou po předchozí střele Gerčáka. Po přestávce Sruby ustoupily od nátlakové hry, zatáhly se do obrany a spoléhaly na brejky. V 60. minutě však gólman Horyna nedosáhl na střelu prosečského Mareše a hosté snížili. Tlak Proseče sílil, nicméně domácí obětavou hrou vyrovnání nedopustili. Sami mohli ze dvou brejků udeřit, jenže po kartách volající zákroky rozhodčí přehlédl.

Proseč: Novotný – Dvořák, Kunhart, Koutný, Volf, Z. Marek, Hromádka, J. Marek, Kiričenko, Martin Marek, Mareš (Macháček, Loskot, Vopařil).

Rohovládova Bělá – Nasavrky 4:0 (2:0)

Branky: 25. Nepivoda, 27. Chovanec, 76. vlastní T. Michek, 90. Strouhal. První gólová hlavička domácích ve 4. minutě skončila vedle. V sedmnácté minutě rychlá akce Nasavrk skončila gólem, ale ten pro postavení mimo hru nebyl uznán. Ve 26. rohový kop domácích zakončil hlavou Nepivoda. O minutu nato skončila v síti střela Chovance. Domácí se uklidnili a zbytek poločasu probíhal pod jejich kontrolou. V 51. šanci Vojíře zlikvidoval domácí brankář, v 65. minutě poslal Vojíř do šance O. Čechlovského, ale ten na jeho přihrávku nedosáhl. V 73. střelu Dostálka z trestného kopu vyrazil domácí gólman na roh.

V 78. si rohový kop domácích do branky nešťastně srazil T. Michek. Domácí si v závěru pohlídali výsledek a těsně před koncem přidali čtvrtý gól po dorážce Strouhala. Nasavrky: Drášil – T. Michek, R. Michek, Hnízdo, Dostálek, Boháč, M. Čechlovský, J. Dostál, F. Dostál, Vojíř, Plíšek (O. Čechlovský, Krejčí)

Chroustovice – Dobříkov 1:6 (1:3)

Branky: 24. Daněk – 10. Karela, 22., 39., 46. a 68. Ševčík, 50. Houžvička. Zasloužené vítězství hostí, herně však zklamali. Domácí dokázali držet krok jen v prvním poločase. Chroustovice: Tuček (68. Bejblík) – Koreček, Komárek, Mazánek, Demeter, Daňek, Matucha (71. Bečička), Tomášek, Dvořák, Derka, Dostál. (spa, zr, bed)