Podobně jako loňský vítěz Bohemians Praha i chrudimský celek zvládl definitivu pět kol koncem sezony. Zatímco ovšem střížkovský tým před rokem oslavoval postup 18. května, letošní premiant to stihl už 12. května, což je historický rekord v jednadvacetiletém trvání ČFL s atypickým počtem osmnácti mužstev.

Vltavín – Chrudim 0:0

Ve vloženém středečním kole tým z hlavního města podlehl Pardubicím 0:3 a nechtěl prohrát i další souboj se soupeřem ze špice tabulky. Nakonec se mu podařilo uhrát alespoň bezbrankovou remízu, ale to bylo spíše zásluhou toho, že Chrudimští nijak neriskovali a s bodem se spokojili, protože jim dával jistotu celkového prvenství v soutěži. Slušně hraný zápas byl v poli vcelku vyrovnaný, ale hrálo se převážně jenom mezi oběma šestnáctkami, bez vážnějších střeleckých příležitostí.

Fakta – Rozhodčí: Grimm (Rokycany), bez karet. Diváci: 100. Loko Vltavín: Čaba – Bureš, Kozák, Krimlák, Valíček – Pozníček, Pečeňa, Štumpf, Předota (75. De La Puente) – Škovránek, Marčík. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Luptovský, Kesner, Vodrážka, Hauf (86. Vávra), Vágner (79. Dostálek) – Holub (90. Klíma).

Pavel Jirousek, trenér Chrudimě: „Tomu, že nám stačí k definitivnímu prvenství remíza, jsme podřídili taktiku. Ne, že bychom hráli vyloženě beton, ale nechtěli jsme riskovat, takže k vidění moc dramatických okamžiků nebylo. Potřebný bod jsme po zápase hned oslavili šampáněm a cestou domů jsme se ještě zastavili u Pražského Hradu kvůli památnému snímku do klubové kroniky. Vítězná oslava pak bude pokračovat v chrudimském Piccolo Caffé, ale jak dlouho, to se neodvažuji odhadnout." (pn)

Zdroj: Youtube

Pardubice – Karlovy Vary 5:0

Krize je pryč. Pardubice svého soka válcovaly, kdyby Karlovy Vary odjely s dvouciferným přídělem, nikdo by se nemohl divit. Gólovou přehlídku odstartoval brzy po úvodním výkopu Kakrda. Pardubice pak soupeře deptaly rychlými kombinacemi po stranách hřiště. Parádu předvedla domácí dvojice Petrus, Javůrek při zásahu na 4:0. První vytasil parádní časovanou přihrávku, druhý zase svoji rychlost a chladnou hlavu, když obstřelil gólmana.

Fakta – branky: 5. V. Kakrda, 22. vlastní (Šaloun), 70. Petrus, 75. Javůrek, 79. Dittrich. Rozhodčí: Kubr (Praha). ŽK: 1:3. Diváci: 270. Poločas: 2:0. FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Prorok, Norek – V. Kakrda (55. Hundák), Řezníček (71. Kudrna), Jeřábek, Javůrek – Petrus, Brychta (46. Dittrich). 1. FC Karlovy Vary: Četverik – Šaloun (76. Hucl), Tůma, Staněk (81. Vu), Jankovský – Tuhela (60. Němec), Vrtělka, Šmrha, Bereczký – Nerad, Hrubý.

Martin Svědík, trenér Pardubic: „Vítězství si cením, kluci zápas zvládli skvěle. Po špatných výsledcích jsme dokázali vyhrát podruhé za sebou. Jediné, co mě mrzí, je to, že jsme nedali ve druhém poločase víc gólů. Šancí bylo dost." (ry)

Ovčáry – Letohrad 2:0

Letohrad zaspal začátek utkání a už v deváté minutě prohrával o dvě branky. Jak se nakonec ukázalo, výsledek byl konečný. V první půli byli domácí lepším týmem. Ve druhé půli měli o něco navrch hosté, ale nedokázali se prosadit a gólmana Straku neprostřelili.

Fakta – branky: 4. Studený, 9. Müller. Rozhodčí: Houdek (Plzeň). ŽK: 2:5. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Sokol Ovčáry: Straka – Chalupa, Ondrák, Studený, Viskup – Matějíček (55. Kadlec), Maršner (75. Hyka), Müller (80. Kudela), Hašler – Mareš, Svoboda. FK OEZ Letohrad: Finke – Macek, Vaniš, Strasmeier, Šponar (70. Faltus) – Vukadinovič, Kail, Niesner, Just (60. Nágl) – Brendl, Štěpán (55. Kulhánek).

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „V prvním poločase jsme navázali na nepovedený výkon druhého poločasu ze zápasu s Pískem. Dostali jsme brzy gól, kdy Studený trefil výborně trestný kop. Druhý gól jsme dostali, si myslím, po dvoumetrovém ofsajdu, který jsme viděli před lavičkou. Nehráli jsme dobře. Za druhý poločas musím hráče pochválit, že to nezabalili."(hh)

Další výsledky – 27. kolo: Chomutov – Roudnice 2:0 (1:0), Písek – Česká Lípa 2:3 (0:1), Domažlice – Kladno 2:0 (2:0), Mladá Boleslav B – Liberec B 3:2 (3:2), Kunice – Hlavice 4:0 (3:0), Králův Dvůr – Plzeň B 3:2 (2:0).

1. Chrudim 29 22 5 2 58:21 71
2. Pardubice 29 17 5 7 61:30 56
3. Kunice 29 14 10 5 50:25 52
4. Domažlice 29 14 4 11 58:44 46
5. Ovčáry 29 14 3 12 48:40 45
6. Vltavín 30 13 6 11 44:43 45
7. Ml. Boleslav B 30 12 7 11 60:45 43
8. Roudnice n. L. 29 13 4 12 58:49 43