Chrudim - Vyšehrad 6:1

Asi málokdo tušil, co se bude na chrudimském trávníku dít. Kdo přišel jen o pár minut později, tak o hodně přišel.

Utkání začali náporem hosté a první tříminutovku se museli MFKáči houževnatě bránit. Poté ale přišlo něco, co nečekali ani ti největší chrudimští optimisté.
Hned z prvního útoku domácích se trefil Jakub Krčál. Minutu na to pádili tři chrudimští hráči na jediného obránce hostů. Zakončení na sebe vzal střelec prvního gólu a ranou poslal míč pod břevno Winklerovy branky. Od té chvíle bylo na hřišti pouze jedno mužstvo.

Po půlhodině hry rozehráli Chrudimští rohový kop a po kombinaci ve vápně z toho byl třetí gól, který vsítil Jindřich Kučera.
O deset minut později znovu obrana Vyšehradu trestuhodně propadla a Kopecký už mohl sám zakončovat. Před vybíhajícím brankářem ale ještě přikopl patičkou míč na Krčála, ten do prázdné branky zkompletoval hattrick.

Do druhé půle nastoupili hosté odhodlaní výsledek zápasu aspoň zkorigovat. To se jim povedlo v 50. minutě díky brance Strnada.

Chvíli na to byl ale chrudimský náskok už zase čtyřbrankový, když se prosadil Sébastian Langr a oslavou věnoval gól své nedávno narozené dceři Isabellce.
Totální destrukci hostů dokonal Lukáš Kopecký, který byl faulován těsně před hranicí velkého vápna a sám se postavil k exekuci přímého kopu. Jeho dělovka zamířila do břevna, od kterého se odrazila do země a ven z branky. Podle názoru rozhodčího ale skončil míč za brankovou čárou. Hráči Chrudimi se tak mohli radovat z šestého a zároveň posledního gólu utkání.

Fakta – branky:  6., 7. a 39. Krčál, 29. Kučera, 60. Langr, 66. Kopecký – 50. Strnad. Rozhodčí: Janoch. ŽK: 2:0. Diváci: 210. Poločas: 4:0. Chrudim: Mrázek – Luptovský, Drahoš, Radouš, Mastík – Kesner (88. Štoček), Kopecký (77. Tlapák), Langr, Dostálek (71. Mlynka) – Kučera, Krčál (81. Stránský). Vyšehrad: Winter – Hendrych, Kvída (64. Písačka), Smolák (64. Macej) – Drobílek, Doležal, Pilík, Prosek (46. Matějka), Volešák – Komjatý (64. Madej), Strnad (81. Heřman).

Radim Holub, asistent trenéra Chrudimi: „Skvěle se nám povedl začátek. V 7. min. jsme vedli 2:0, do poločasu už 4:0. Do druhé půle jsme šli s tím, aby kluci pokračovali ve stejném výkonu. Měli jsme nějaké šance a skóre se nemuselo zastavit jen na šesti. I tak jsme za tohle jasné vítězství rádi."

Zdroj: Youtube

Zápy - Převýšov 4:0

Fakta – branky: 15. z pen. a 62. z pen. Petrů, 70. Putz, 75. Matějka. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 2:2. Diváci: 158. Poločas: 1:0. Zápy: Straka – Hron, Pávek, Petrů, Hakl (78. Kalaš) – J. Jelínek, Miroslav. Jelínek, Pavlík (85. Kovařík), Svoboda (87. Lukashov) – Putz (74. M. Novák), Matějka (89. Pergl). Převýšov: Vízek – Veselka, Sedláček, Černý, Špidlen – Krejčík, Zezula, Věchet, Lukáš Kraják, Tomáš Labík – Pavel Novák (70. Runkas).

Tomáš Hrabík, trenér Převýšova: „Utkání rozhodly penalty, domácí dvě proměnili, my jednu za stavu 0:1 bohužel ne. Zápy po druhém pokutovém kopu dovedly zápas v klidu do vítězného konce. Pro nás je skóre nepříjemné, kalich hořkosti jsme si vypili až do dna. Doufám, že jsme si smůlu vybrali a proti Domažlicím se to otočí zase v náš prospěch."

Tachov - Olympia Hradec 3:1

Fakta – branky: 26. Hoffmann, 64. a 76. Kropáček – 36. Demeter. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: 5:2. ČK: 0:1 (67. Prošek). Diváci: 250. Poločas: 1:1. Tachov: Houdek – Matas, Hájovský (46. Kropáček), Knakal, Habart – Hoffmann (80. Šácha), Kyndl (76. Folejtar), Dvořák, Mlynařík – Vaněček (82. Butnaru), Hradecký (84. Ruda). Olympia: Frydrych – Duben, Novotný, Poděbradský – Prošek, Demeter, Piták, Ptáček (78. Korba) – O. Kraják, Jukl, Očovan (61. Kuťák).

Miloš Sazima, trenér Olympie: „Vyrobili jsme několik chyb v defenzivě, po nichž jsme inkasovali tři branky. Přestože jsme si vypracovali i několik šancí, vstřelili jsme jen jeden gól a to na body nestačilo."

Další výsledky – 10. kolo: Litoměřicko – Kr. Dvůr 2:0, Vltavín – Benešov 4:1, Domažlice – Táborsko B 7:0, Dobrovice – Štěchovice 3:2, Jirny – Hořovicko 3:0, Benátky – Písek 0:1.