Letohrad Chrudim 1:2

Nad očekávání vyrovnané utkání sledovaly v Letohradě čtyři stovky diváků. Skvěle hrající Letohrad se ujal vedení ve 28. minutě díky Mackovi. Vedoucí Chrudim odpověděla ve 36. minutě Kesnerem. Klíčový okamžik přišel v 50. minutě, když vstřelil rozhodující branku hostující Štěpánek. Letohradští fotbalisté byli Chrudimi zcela vyrovnaným soupeřem.

Fakta - branky: 28. Macek 36. Kesner, 50. Štěpánek. Rozhodčí: Pešek (Sokolov). ŽK: 1:1. Diváci: 400. Poločas: 1:1. FK OEZ Letohrad: Kykal Šponar (75. Štěpán), Macek, Vaniš, Kail Vukadinovič, Niessner, Bíro (75. Kulhánek), Jarolím, Nadrchal Brendl. MFK Chrudim: Mrázek Linhart, Adámek, Radouš, Štěpánek Dostálek (87. Vágner), Vodrážka, Kesner (90. Luptovský), Vácha Holub (83. Vladyka), Hauf.

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „Byla to taktická bitva, ve které bylo vidět, že jsou na sebe mužstva velmi dobře nachystaná. Rozhodly detaily. Celé utkání bylo o hlídání standardních situací. Mrzí mne, že jsme do poločasu neudrželi vedení. Hráčům není co vytknout. Myslím si, že jsme byli velmi blízko k tomu, abychom Chrudim pokořili."

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Jsme rádi za tři body. Nebyli jsme lepším týmem. V první půli jsme nebyli dostatečně důrazní. Je potřeba si cenit toho, že se hráči nenechali znervóznit tím, že jsme prohrávali. Letohrad měl v závěru dvě velké šance na vyrovnání. Nám se ale podařilo zvítězit a prodloužili jsme šňůru na sedm výher v řadě." (hh)

Plzeň B Pardubice 2:1

Mizerné pardubické období trvá. Druhý tým tabulky prohrál v Plzni. Ztrácel už od 14. minuty, když se z trestného kopu trefil domácí Kůžel. Domácí zvýšili náskok před přestávkou po akci Štípka. Pardubice mohly snížit ve druhé půli z penalty, ale Mandous ji Petrusovi chytil. Útočník hostí se prosadil hlavou až v 83. minutě.

Fakta - branky: 14. Kůžel, 43. Štípek 83. Petrus. Rozhodčí: Severýn (Praha). ŽK: 4:1. Diváci: 110. Poločas: 2:0. FC Viktoria Plzeň B: Mandous Hrubý, Libotovský, Růžička, Beránek Kyndl, Štípek, Kůžel, Hoffmann, Lukeš (64. Šípek) Petráček (74. Dvořák). FK Pardubice: Shejbal Přibyl, Šejvl, Hudec, Javůrek Hundák (56. Jarosz), Řezníček, Jeřábek, Kakrda (64. Norek) Petrus, Brychta.

Martin Svědík, trenér Pardubic: „Soupeře jsme sice k ničemu moc nepouštěli, ale dvakrát se v první půli dostal na naši polovinu a dvakrát byl úspěšný. Branky jsme inkasovali po hloupých chybách. David Petrus třeba před prvním gólem nahrál soupeři dvakrát do brejku a pak ještě fauloval, stávat by se to nemělo. My jsme naše šance neproměnili, nedali jsme ani penaltu a skórovat se nám podařilo až v závěru. Klidně si můžeme říkat, že naše hra měla nějaké parametry, jenže se dostaneme do šestnáctky, místo střely volíme nahrávku a chováme se tam jako osmileté děti. V tom je velký rozdíl mezi námi a soupeři. Celkově nás srážejí individuální chyby a některé individuální výkony." (ry)

Další výsledky - 26. kolo: Liberec B - Písek 3:1 (1:1), K. Vary - Kunice 0:3 (0:3), Kladno - Vltavín 2:3 (2:1), Hlavice - Mladá Boleslav B 2:0 (1:0), Ovčáry - Králův Dvůr 3:1 (1:0), Česká Lípa - Chomutov 0:5 (0:0), Roudnice - Domažlice 1:2 (0:2).

1. Chrudim 27 21 4 2 56:20 67

2. Pardubice 27 15 5 7 53:30 50

3. Kunice 27 13 10 4 46:23 49

4. Vltavín 28 13 5 10 44:40 44

5. Ovčáry 27 13 3 11 46:38 42

6. M. Boleslav B 28 11 7 10 56:41 40

7. Domažlice 27 12 4 11 54:44 40

8. Roudnice 27 12 4 11 55:47 40