Minimálně do víkendového kola si Chrudim musí počkat na potvrzení celkového primátu ve třetí lize. V předehrávaném 34. kole sice fotbalisté MFK ve středu 9. května porazili Králův Dvůr, jenže vyhrály i druhé Pardubice, které šest kol před koncem soutěže ztrácejí 17 bodů.

Chrudim – Králův Dvůr 2:1

Po dvaceti minutách Vladyka vystřídal zraněného Váchu a oživil hru. Zkušený záložník ve 24. minutě parádní ranou trefil břevno. Domácí se radovali o šest minut později; Šilhavý stáhl ve vápně Adámka a penaltu proměnil Holub. Po přestávce zůstal zcela volný Toporčák a vyrovnal. O zisku tří bodů pro Chrudim rozhodl svou první trefou ve třetí lize střídající Vágner.

Fakta – branky: 30. z pen. Holub, 77. Vágner – 47. Toporčák. Rozhodčí: Janoch (Plzeň). ŽK: 1:3. Diváci: 510. Poločas: 1:0. MFK Chrudim: Mrázek – Luptovský, Linhart, Radouš, Adámek – Kesner (90. Valda), Vodrážka, Hauf, Dostálek (68. Vágner) – Vácha (21. Vladyka), Holub. FK Králův Dvůr: Michňa – Procházka, Rada, Šilhavý, Květoň (65. Prusch) – Petr, Sabou, Novák (46. Frydrych), Fulín – Toporčák, Dochtor.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Po rozpačitém úvodu jsme se postupně rozehráli a vstřelili vedoucí gól. Po přestávce nás přibrzdila vyrovnávací branka Toporčáka, který zůstal ve vápně zcela neobsazený. Jsem rád, že se podařil tah se střídajícím Vágnerem, který svým prvním gólem v ČFL zápas rozhodl. Mrzí mě ale zranění Váchy." (pn)

Zdroj: Youtube

Vltavín – Pardubice 0:3

Hostujícímu týmu vyšel nástup z říše nejrůžovějších snů. Dvě akce jako přes kopírák a po pěti minutách vedly Pardubice 2:0. Stačilo přesně odcentrovat a Petrusovi nastavit nohu nebo Přibylovi hlavu. A Východočechům vyšel vstup i do druhé půle. Do vápna se dostal Norek a Brychta doklepl míč do sítě.Výsledkem byla zasloužená výhra.

Fakta – branky: 2. Petrus, 4. Přibyl, 54. Brychta. Rozhodčí: Henych (Mariánské Lázně). Bez karet. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Loko Vltavín: Čaba – Pozníček, Kozák, Zelenka, Bureš (66. De la Puenta) – Škorvánek (72. Bulíř), Krimák, Štumpf, Valíček – Marčík, Balej. FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Hudec (49. Zdenka), Norek – V. Kakrda, Jeřábek (84. Šejvl), Řezníček, Javůrek (77. Hundák) – Petrus, Brychta.

Martin Svědík, trenér Pardubic: „Jsem rád, že se tým vzchopil a opět předváděl fotbal, na který jsme zvyklí. To znamená, že se kluci vrátili ke kolektivnímu pojetí hry. Odhodlání odčinit poslední neúspěchy bylo znát už od úvodních minut. Vsadili jsme kartu na zkušenější hráče, protože Vltavín je ostřílené mužstvo." (zz)

Letohrad – Písek 1:3

Po gólu domácího Kulhánka hosté rychle vyrovnali, od té doby byl Písek pánem na hřišti.

Fakta – branky: 35. Kulhánek – 37. Jakobovský, 70. vlastní, 76. Štrajt. Rozhodčí: Vnuk (Třebovle). ŽK: 0:1. Diváci: 250. Poločas: 1:1. FK OEZ Letohrad: Finke – Šponar, Strasmeier, Macek, Kail – Vukadinovič (70. Nágl), Vaniš, Niessner, Nadrchal (14. Kulhánek) – Brendl (60. Faltus), Just. FC Písek: Satrapa – Pivoňka, Baubín, Kohút, Pavlík – Štrajt (87. Djuketič), Malý, Jakobovský, Šlehófer (83. Chytrý) – Klavík, Zušťák (79. Krejčí).

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „Předvedli jsme utkání dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme byli lepší, šli jsme do vedení. Mohli jsme náskok potvrdit, ale nepodařilo se nám to. Dostali jsme klasicky gól ze standardní situace. Ve druhé půli se po našem vlastním gólu hra i psychika rozsypaly a utkání jsme dohrávali v totální devastaci jak herní, tak psychické." (hh)

ČFL – 34. kolo

Chomutov – Mladá Boleslav B 2:1 (2:1), Česká Lípa – Karlovy Vary 1:1 (1:0), Domažlice – Kunice 2:0 (1:0), Kladno – Ovčáry 2:0 (1:0), Liberec B – Hlavice 1:3 (0:2), Roudnice nad Labem – Plzeň B 3:0 (2:0).

1. Chrudim 28 22 4 2 58:21 70
2. Pardubice 28 16 5 7 56:30 53
3. Kunice 28 13 10 5 46:25 49
4. Vltavín 29 13 5 11 44:43 44
5. Domažlice 28 13 4 11 56:44 43
6. Roudnice n. L. 28 13 4 11 58:47 43
7. Ovčáry 28 13 3 12 46:40 42
8. Ml. Boleslav B 29 11 7 11 57:43 40