Ti viděli bojovný fotbal, v němž měli sice hráči z města perníku více šancí, ale nakonec se museli spokojit s dělbou bodů. Odstup mezi oběma soupeři tak zůstává propastných dvanáct bodů a remíza znamenala, že Chrudim za celý kalendářní rok neprohrála ani jediný mistrovský zápas, celkem 31 v řadě!

MFK Chrudim – FK Pardubice 1:1 (0:0).

S atmosférou derby se lépe vyrovnali Pardubičtí, kteří byli zejména v prvním poločase aktivnější a vytvořili si i několik velmi nadějných šancí. Již ve 3. minutě nebezpečně hlavičkoval Šejvl a v 9. minutě Štěpánek stačil neutralizovat akci Hundáka. O tři minuty později obešel Petrus Radouše, ale jeho přízemní centr nenašel adresáta v šestnáctce MFK. V 16. minutě po Šejvlově hlavičce zachraňoval před brankovou čárou Hauf a po chvíli kryl Mrázek nepříjemné střely Hundáka a Kakrdy. Jedinou vážnější akci „emefkáčů“ do poločasu předvedl Hauf, ale jeho dalekonosná střela ve 31. minutě skončila těsně vedle Shejbalovy svatyně.

Také nástup do druhé půle patřil hostům a ve 49. Kakrdovu hlavičku zastavila jenom tyč. Pak se dostali více do hry přece jenom i domácí fotbalisté. V 54.a 64. minutě se Holub a Kesner pokoušeli přelobovat hsotujícího brankáře, ale v obou případech minuli branku. V 68. minutě se ocitl Hiolub po souboji s Hudcem na zemi v pokutovém území a nařízenou penaltu sám bezpečně proměnil ve vedoucí gól – 1:0. O deset minut později se hnali do výhodného přečíslení Adámek s Holubem, který vracel zpět Adámkovi, ale ten měl k míči o krok dál než gólman Shejbal. A hned z protiútoku dostal ideální přihrávku do běhu Petrus, který chladnokrevně přehodil vybíhajícího Mrázka a srovnal na 1:1. V závěru se oba soupeři už soustředili spíše na to, aby zbytečně neinkasovali, takže se skóre již nezměnilo.

Fakta – branky: 68. Holub z pen. – 78. Petrus. Rozhodčí: Šedivý (Hradec Králové). ŽK: 0:1. Diváci: 2630. Poločas: 0:0. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Kesner (66. Luptovský), Vodrážka, Hauf (86. Mastík), Dostálek – Vácha (79. Vladyka), Holub. FK Pardubice: Shejbal – Přibyl (82. Tischler), Hudec, Prorok, Šejvl – Jarosz (74. Sklenář), Kudrna (76. Fiala), Jeřábek, Kakrda – Petrus, Hundák.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „S konečným výsledkem jsem spokojený, protože tentokrát jsme rouzhodně nepodali náš obvyklý výkon a vyhrát jsme si nezasloužili. O poločase jsem hráčům říkal, že hůř už snad nemůžeme hrát. V první půli totiž měl soupeř několik nebezpečných šancí a my nesměle zahrozili až po půlhodině hry. Po přestávce se náš výkon přece jenom zlepšil, dostali jsme se do vedení z penalty Radima Holuba a je škoda, že jsme nevyužili nadějný brejk Adámka s Holubem. Soupeř totiž z následujícího kontru zkušeně srovnal Petrusem. Jinak jsem s celým letošním rokem maximálně spokojen, něco podobného jako absolvovat jej bez porážky, se hned tak někomu nepodaří.“

Martin Svědík, trenér FK Pardubice: „Chtěli jsme samozřejmě vybojovat tři body a poněkud tak snížit hrozivý odstup za Chrudimí na špici tabulky. Škoda, že jsme neprojevili více klidu v koncovce, zejména v první půli. Ale to je naše dlouhodobá bolest, za kterou pykáme zbytečnými bodovými ztrátami. Cením si toho, že se moji svěřenci zvedli po vedoucím gólu soupeře z penalty, o které nehodlám polemizovat jestli byla přísná nebo ne, a podařilo se jim alespoň vyrovnat, i když z celkového vývoje zápasu to je pro nás evidentní ztráta.“

Zdroj: Youtube