Vltavín – Chrudim 3:0

Fotbalisty MFK čekal v sobotu další zápas na území Prahy, v němž se snažili protáhnout svoji sérii dobrých výsledků. Bohužel tentokrát byl soupeř nad jejich síly.

Po oboustranně opatrném začátku domácí postupem času „přidávali plyn" a začali si vytvářet i šance. V 7. minutě hasila chrudimská obrana průnik Hodase, pak ohrožovaly pokutové území dlouhé auty. V 18. minutě už ale nestačila hostující defenzíva v čele s gólmanem Mrázkem zareagovat na rychlý útok a Abena z odraženého míče otevřel skóre. Východočeši se snažili kombinovat, ale dobře bránící Vltavín jim příliš prostoru nedával. Naopak ve 25. minutě pronikl do šestnáctky Hodas, byl nedovoleně zastaven Drahošem a nařízený pokutový kop proměnil Láncz (2:0). Chrudimské dvoubrankové manko zmrazilo. Hráči nedokázali najít recept na soupeřovu hru, vázla jim kombinace a k ohrožení soupeřovy svatyně se skoro nedostávali. Navíc ve 37. minutě přišla po ztrátě míče ve středu hřiště rychlá akce Vltavína, kterou zakončil přesně hlavou opět Abena.

Hned v úvodu druhé půle mohl Vltavín přidat čtvrtý gól. V pokutovém území byl totiž Radoušem faulován Hodas a nařízenou penaltu šel kopat střelec Abena. Naštěstí pro MFK vysoko přestřelil. Hosté po této neproměněné penaltě přece jen přidali, dobře hrající domácí je však do šancí nepouštěli a naopak sami hrozili z brejků. V 63. minutě měl další jejich gól na kopačce Valíček, ale naštěstí mířil vedle. V závěru se Chrudimští snažili vsítit alespoň čestný úspěch, ale nebylo jim přáno. Vltavín tak zvláště za předvedenou hru v prvním poločase zvítězil zaslouženě.

Fakta - branky: 18. a 37. Abena, 26 Láncz z pen. Rozhodčí: Janoch. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Vltavín: Havránek – Zelenka, Komárek, Uvíra, Pozníček – Láncz, Valíček (83. Horák), Turák, Podzimek – Hodas (87. Dvořák), Abena. Chrudim: Mrázek – Adámek (72. Nadrchal), Radouš, Drahoš (78. Langr), Řezníček – Kopecký, Vodrážka, Mastík (68. Krčál), Vácha (61. Sixta), Kesner (75. Luptovský) – Rybička.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Zasloužená výhra domácích, kteří udělali po všech stránkách pro tři body více než my, což vyústilo v tři góly a ještě jednu neproměněnou penaltu."

Domažlice – Převýšov 4:1

Fakta – branky: 7. Hrubý, 39. z pen. a 72. z pen. Mužík, 83. Hošek – 56. Urbanec. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 1:3. Diváci: 230. Poločas: 2:0. Domažlice: Švihořík – Hrubý, Tůma, Bauer, Bárta – Mužík (88. Chocholoušek), Braun (87. Beránek), Javorský, Došlý (84. Špírek) – Leitl (63. Hošek), Roubal (84. Vojtko). Převýšov: Petr – Veselka (72. Kučera), Petrášek, Černý, Špidlen – Doležal (67. Langr), Dvořák (67. Bodlák), Kopáč, Urbanec – Labík, Sedláček (76. Korba).

Tomáš Hrabík, asistent trenéra Převýšova: „Zápas se nám vůbec nevyvedl výsledkově. Myslím si, že herně jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí. Naopak domácí všechny využili. Musíme se dobře připravit na poslední dva zápasy, abychom zakončili sezonu v pozitivním duchu."

Králův Dvůr – Union 2013 3:0

Fakta – branky: 6. a 73. T. Krbeček, 33. Kraus. Rozhodčí: Makovička. ŽK: 2:0. Diváci: 200. Poločas: 2:0. Kr. Dvůr: L. Krbeček – Petr, Soldát, Brandner (85. Pech), Šilhavý – Eliáš (81. Junek), Sabou, Šípek (62. Hlinka), Pilík – T. Krbeček, Kraus (85. Vybíral). Union: Nguyen – Mokošín (46. Krejčík), Živnůstka, Gazdík (35. Žalman), Rozsévač (86. Vaněk) – Motyčka, Věchet, Nobst, Janda (86. Masák) – Macháček, Janouch (70. Průcha).

Viktor Pařízek, trenér Unionu: „Totálně jsme propadli v defenzivě. Chybami jsme soupeři dovolili dostat se v úvodu do vedení. To byl hlavní faktor, který poznamenal utkání. Nedokázali jsme se dostat do tempa a být nebezpeční. Domácí hrozili z brejků a nebýt Nguyena, prohra byla vyšší. V první půli nás držel v naději. Jenže pak přišel druhý inkasovaný gól po naší standardce, kdy šel soupeřův hráč prakticky sám na branku. Na to jsme ve druhé půli už neměli sílu reagovat. Sice jsme se snažili, ale kvalita byla na straně Dvora."

Další výsledky – 32. kolo: Chomutov – Vyšehrad 2:6, Čáslav – Jirny 4:2, Admira Praha – Louňovice 0:5, Štěchovice – Písek 0:3, Benešov – Bohemians Praha 1:3, Zápy – Meteor Praha 4:0.