ČFL: MFK „přejel“ po dobrém výkonu Králův Dvůr

Východní Čechy - Dalším kolem pokračovala o víkendu Česká fotbalová liga. Situaci v boji o záchranu si značně zkomplikoval Union 2013, který v domácím prostředí nestačil na Domažlice. Naopak výhry si připsaly týmy Chrudimi a Převýšova.

25.5.2015

Fotbalisté Převýšova (v modrém) v akci v jednom z utkání ČFL. Ilustrační fotografie.Foto: Lubomír Douděra

Chrudim – Králův Dvůr 2:0

Také v předposledním domácím zápase ČFL potvrdili fotbalisté MFK dobrou jarní formu, když naprosto bez problémů přehráli silného středočeského soupeře.

Po první opatrné desetiminutovce začali domácí diktovat tempo hry a vytvářet si šance. V 9. minutě skvěle sehráli signál po standardní situaci, po němž se zjevil zcela sám před gólmanem Krbečkem Rybička, nepřesně trefený míč však stačil brankář vytěsnit na roh. Hned za čtyři minuty vystrašila strážce hostující svatyně táhlá utěšená rána Řezníčka. V další gólovce netrefil levačkou odkrytou klec Kesner a v 16. minutě šla hlavička Kopeckého pouze do tyče. Diváky pak pobavil hodně nepřesný pokus Mastíka, po jehož pumelici skončil míč až na střeše nedalekého domu vodáren. Čekání na úvodní gól tak trvalo až do 26. minuty, kdy po rohovém kopu otevřel skóre hlavou Adámek. V další příležitosti se zjevil o třináct minut později Vácha, v nadějné pozici ale mířil nad. Hru Králova Dvora řídil ve středu zálohy 41letý exligista Jiří Sabou, kromě zvučného hlasu toho ale na trávníku mnoho nepředvedl.

Diváky naopak potěšila v 58. minutě akce a střela Kopeckého, který po právu sklidil potlesk ochozů (2:0). Hosté poté změnili taktiku a hned dvakrát zahrozili z rychlých brejků, které (naštěstí pro Chrudim) ale pokaždé zastavil praporek pomezního rozhodčího. V 76. minutě pak mohl zasadit soupeři definitivní K.O. Kopecký, nadějné uvolnění ale nevyřešil ideálně a jeho střelu doprostřed branky Krbeček bezpečně kryl. O chvíli později dopadl podobně i Vácha. Když pak v 83. minutě skončila hlavička Váchy těsně mimo, stav se již nezměnil. Zajímavý je poměr střel na branku 13:1 pro Chrudimské!

Fakta – branky: 26. Adámek, 58. Kopecký. Rozhodčí: Koval (Praha). ŽK: 2:1. Diváci: 260. Poločas: 1:0. MFK Chrudim: Mrázek – Adámek, Radouš, Drahoš, Řezníček – Kopecký (84. Nadrchal), Vodrážka, Mastík (65. Langr), Kesner (84. Luptovský) – Vácha (87. Krčál), Rybička (64. Holub). FK Králův Dvůr: L. Krbeček – Petr, Soldát, Šilhavý, Pilík, Polanský (63. Vybíral), Sabou (85. Eliáš), Šípek, Kraus (79. Junek), T. Krbeček, Řezáč (57. Brandner).

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Výhry si cením už z toho pohledu, že Králův Dvůr není náš oblíbený soupeř. Navíc mne hlavně těší, jakým způsobem jsme vyhráli. Utkání jsme měli jasně ve své režii a hosté ani jednou nevystřelili na branku!"

Převýšov – Zápy 1:0

Fakta – branka: 88. Radek Doležal. Rozhodčí: Mudra. Bez karet. Diváci: 235. Poločas: 0:0. SK Převýšov: Petr – Špidlen, Petrášek, Černý, Mareš – Kraják (65. R. Doležal), Kopáč (89. Bodlák), J. Kučera (74. Dvořák), Urbanec (74. Veselka) – Labík (65. Korba), T. Sedláček. SK Zápy: I. Doležal – Putz, Duben, Baloun, Petržílka (87. M. Doležal) – Jelínek, Hakl, Kovařík (81. Snop), Lukashov (65. Jemelík) – Kalivoda, Svoboda.

Tomáš Hrabík, asistent trenéra Převýšova: „Domácí utkání jsme chtěli vyhrát a získat tři body. Vůbec to však nebylo jednoduché. Soupeř byl důrazný a dobře bránil. Vítězný gól se nám podařilo vstřelit až v samém závěru. O to je výhra cennější."

Union 2013 – Domažlice 0:3

Fakta – branky: 21. a 46. Braun, 81. Došlý. Rozhodčí: Matějček. ŽK: 2:1. Diváci: 240. Poločas: 0:1. SK Union 2013: Nguyen – Mokošín, Živnůstka, Gazdík, Rozsévač – Motyčka, Věchet (67. Věchet), Nobst, Janda – Janouch (75. Mejstřík), Macháček. Jiskra Domažlice: Švihořík – Hrubý, Tůma (78. Chocholoušek), Bauer, Bárta – Mužík, Braun, Javorský, Došlý (85. Špírek) – Leitl (87. Vojtko), Roubal (89. Hošek).

Martin Novotný, asistent trenéra Unionu: „Soupeř hrající v psychické pohodě nás vyškolil z jednoduchosti, fotbalovosti a v přístupu k zápasu. Jeho vítězství je naprosto zasloužené. Nám se tím zkomplikovala situace v boji o záchranu."

Další výsledky – 31. kolo: Bohemians Praha – Štěchovice 0:2, Písek – Chomutov 1:3, Meteor Praha – Admira Praha 0:3, Vyšehrad – Čáslav 4:1, Jirny – Loko Vltavín 2:0, Louňovice – Benešov 0:1.

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.