ČFL: Východočeši přivezli bod

Chrudim, Převýšov - /FOTO, VIDEO/ Východočeské týmy Chrudimi a Převýšova získaly ve 2. kole České fotbalové ligy bod zvenku.

19.8.2013

Z fotbalového utkání ČFL Karlovy Vary - MFK Chrudim 3:3.Foto: Karel Dvořák

Admira - Převýšov 0:0

Fakta - rozhodčí: Janíček (Dešná u Dačic). ŽK: 2:3. Diváci: 345. Admira Praha: Víšek - Mamurov, Martinic, Brůžek, Paťha (80. Jackl) Majer, Mošna, Snop, Zahálka (80. Kokoška) Kurek, Birma. SK Převýšov: Koubek - Veselka, Jarkovský, Hock (64. Černý), Špidlen Jan Dvořák Doležal (72. Novák), Jos. Dvořák (46. Rezek), Halilovič, Voltr (46. Urbanec) Sedláček.

Jan Kraus, trenér Převýšova: „V první půli jsme podali špatný výkon. Bylo to bez pohybu. Nedostali jsme se k pořádné střele. Po přestávkové rozpravě jsme do druhé části vstoupili dobře. Měli jsme několik šancí, dvakrát jsme nastřelili břevno. Na druhou stranu nás podržel brankář Koubek, který chytil penaltu."

Karlovy Vary - Chrudim 3:3

Západočeši v 73. minutě vedli už 3:0, avšak hosté díky drtivému závěru alespoň skóre srovnali.

Fakta - branky: 3. Nerad, 55. Šollar, 73. Geňo z pen. 74. Vácha, 82. Holub z pen., 90+1. Kesner. Rozhodčí: Váňa (Praha). ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (45. Špírek). Diváci: 150. Poločas: 1:0. 1. FC Karlovy Vary: Arkenberg Jankovský (67. Staněk), Hruška, Ivasko (53. Altman), Špírek, Řezáč (46. Šollar), Tůma, Nerad, Plechatý (69. Hudec), Hucl, Geňo. MFK Chrudim: Mrázek Štěpánek, Linhart (59. Vácha), Radouš, Adámek Jarosz (46. Holub), Řezníček (27. Nadrchal), Vladyka, Kesner, Mastík Vágner (67. Luptovský).

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „V gólové přestřelce jsme alespoň vymazali tříbrankové manko. Škoda, že nám nebyl uznán jasný gól Luptovského."

Další výsledky 2. kolo: Chomutov - Domažlice 0:1, Kunice - Králův Dvůr 3:0, Čáslav - Sparta B 1:2, H. Měcholupy - Strakonice 2:4, Jirny - Zápy 2:1, Štěchovice - Meteor 3:0, Roudnice n. L. - Kolín 1:1.

Tabulka ČFL po 2. kole.

Autor: Petr Tomeš, Petr Novák

19.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
Chance futsal liga - 1. finále play off: FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha.

Chrudimští futsalisté porazili pražskou Slavii a třináctý titul mají na dosah

Kácení máje v Kameničkách.

V Kameničkách budou během soboty kácet májku

Zachráněné děti se vyváděcí masky vůbec nebály

Chrudim – Ve čtvrtek před devátou hodinou dopolední hlásí učitelka Mateřské školy U Stadionu kouř v jedné třídě. A skutečně, hoří elektroinstalace výtahové šachty! Okamžitě je vyhlášen poplach a děti opouštějí budovu. Do minuty jsou slyšet hasičské sirény a za chvíli už rudobílá auta zastavují před školkou.

Vejvanovičtí pořádají v sobotu oslavu výročí

Vejvanovice – Obyvatelé Vejvanovic si příští sobotu připomenou 850 let od první písemné zmínky. Oslavy budou velké.

Běžci zmizeli, tráva v Chrasti zarůstá plevelem

Chrast - Běžecká dráha na stadionu v Chrasti zarůstá plevelem, ale město ji rekonstruovat nebude. Běžců, kteří by využívali, se totiž momentálně nedostává.

Soutěž prověřila právní znalosti školáků

Chrudim – Velký sál Muzea hostil účastníky krajského kola 14. ročníku vědomostní soutěže Právo pro každý den, kterou pořádalo město Chrudim. Přijelo 14 soutěžních týmů z 8. až 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií z celého Pardubického kraje.