ČFL: Východočeši přivezli bod

Chrudim, Převýšov - /FOTO, VIDEO/ Východočeské týmy Chrudimi a Převýšova získaly ve 2. kole České fotbalové ligy bod zvenku.

19.8.2013

Z fotbalového utkání ČFL Karlovy Vary - MFK Chrudim 3:3.Foto: Karel Dvořák

Admira - Převýšov 0:0

Fakta - rozhodčí: Janíček (Dešná u Dačic). ŽK: 2:3. Diváci: 345. Admira Praha: Víšek - Mamurov, Martinic, Brůžek, Paťha (80. Jackl) Majer, Mošna, Snop, Zahálka (80. Kokoška) Kurek, Birma. SK Převýšov: Koubek - Veselka, Jarkovský, Hock (64. Černý), Špidlen Jan Dvořák Doležal (72. Novák), Jos. Dvořák (46. Rezek), Halilovič, Voltr (46. Urbanec) Sedláček.

Jan Kraus, trenér Převýšova: „V první půli jsme podali špatný výkon. Bylo to bez pohybu. Nedostali jsme se k pořádné střele. Po přestávkové rozpravě jsme do druhé části vstoupili dobře. Měli jsme několik šancí, dvakrát jsme nastřelili břevno. Na druhou stranu nás podržel brankář Koubek, který chytil penaltu."

Karlovy Vary - Chrudim 3:3

Západočeši v 73. minutě vedli už 3:0, avšak hosté díky drtivému závěru alespoň skóre srovnali.

Fakta - branky: 3. Nerad, 55. Šollar, 73. Geňo z pen. 74. Vácha, 82. Holub z pen., 90+1. Kesner. Rozhodčí: Váňa (Praha). ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (45. Špírek). Diváci: 150. Poločas: 1:0. 1. FC Karlovy Vary: Arkenberg Jankovský (67. Staněk), Hruška, Ivasko (53. Altman), Špírek, Řezáč (46. Šollar), Tůma, Nerad, Plechatý (69. Hudec), Hucl, Geňo. MFK Chrudim: Mrázek Štěpánek, Linhart (59. Vácha), Radouš, Adámek Jarosz (46. Holub), Řezníček (27. Nadrchal), Vladyka, Kesner, Mastík Vágner (67. Luptovský).

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „V gólové přestřelce jsme alespoň vymazali tříbrankové manko. Škoda, že nám nebyl uznán jasný gól Luptovského."

Další výsledky 2. kolo: Chomutov - Domažlice 0:1, Kunice - Králův Dvůr 3:0, Čáslav - Sparta B 1:2, H. Měcholupy - Strakonice 2:4, Jirny - Zápy 2:1, Štěchovice - Meteor 3:0, Roudnice n. L. - Kolín 1:1.

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.