I. B třída: Žítek zabránil debaklu Ronova

Chrudim – V I. B třídě hráli naši zástupci čtyřikrát v sobotu, o nedělních zápasech podrobněji během dne.

2.4.2012

Ilustrační foto.Foto: archiv

Prachovice – Zámrsk 0:1 (0:0).

Hosté získali v 1. půli za pomoci silného větru do zad převahu, ale jejich akce končily většinou před vápnem. Nejvíce tak hrozili ze standardek, které přinášely závary před Jandáčkem. U domácích stojí za zmínku přímý kop Budinského, který ale Mičjan vytáhl na roh. Po přestávce vítr ustal a domácí přišli o výhodu.

Zápas rozhodla 57. minuta, kdy domácí běželi tři na jednoho, ale příhru vystihl Mičjan, založil rychlý brejk, na jehož konci se prosadil hlavou Peterka. Holcim se snažil odpovědět, ale volej Klepetka skončil těsně vedle. Ani další akce už nic nepřinesly, a tak utkání plné nepřesností vyhrál favorit.

Fakta - branka: 57. Peterka. Prachovice: Jandáček – Machač (46. Kadlec), Ptáčník, Štěpánek, Kamenský – Mrázek, Bohatý, Klug, Brodňan – Budinský – Klepetko.

Ronov – Prosetín 0:2 (0:2).

Za špatného počasí na hřišti jednoznačně dominoval soupeř a jen díky Žítkovi v brance nehrozil domácím debakl. Aktivně hrající Vodvárka připravoval šance pro všechny spoluhráče, ke skórování se však dostal jen Karásek.

Fakta - branky: Karásek 2. Ronov: T. Žítek – Staněk, Opočenský, M. Spěvák, Rek, J. Kočárník, Filka, Buchl, Ondrášek, M. Kočárník, Svoboda (Šmíd, Hutla, Spěvák). Prosetín: Šmahel, Černý, Šikl, Kropáček, Vodvárka, P. Haman, M. Haman, J. Ročňák, Zvára, Karásek, Remeš (Ročňák, Tichý).

Rosice – Hlinsko B 2:0 (0:0).

První poločas příliš pohledných akcí nenabídl. Až po půlhodině Zollman vypálil, ale mířil nad břevno. Poté měl nadějnou šanci hostující Bidmon, ale po centru do vápna netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Do II. půle vstoupili domácí náporem a již ve 47. minutě se ujali vedení, když se po centru Záveského nejlépe zorientoval Pozdník – 1:0. V 65. minutě mohl vyrovnat Boguaj, ale brankář Frinta ve spolupráci s obranou jeho pokus zneškodnil. Pečeť výsledku přišla v 78. minutě. Koukal našel Zollmana, jenž střelou k tyči potvrdil výhru domácích – 2:0.

Fakta - branky: 47. Pozdník, 78. Zollman. Hlinsko B: Jindřichovský – Janoušek, Volf, Bříza, Jeníček – Krbálek, Zavřel, Cepl, Bidmon – Boguaj, Šulc.

Načešice – Holice B 1:1 (0:0).

Za tento výkon je získaný bod pro domácí ještě hodně. Z každého poločasu odehrálo solidně asi jen deset minut, jinak to byla z jeho strany bída a utrpení.

Fakta - branky: Pokorný – Zběhlík. Načešice: Lédl – Bříza, Chmelík, Petřík, Tamchyna (87. Marek) – Hladina (81. Strouhal), Dobrovolný (84. A. Jirásek), Mládek, Tomčík – D. Jirásek, Pokorný (76. M. Jirásek).

Horní Jelení – Luže 1:3 (1:1).

Domácí měli do zápasu lepší vstup a už ve 20,. šli do vedení. Hosté krátce poté vyrovnali Martinem Pudilem. Poté se začal vývoj zápasu obracet ve prospěch Luže. Ve 44. uviděl ČK kapitán domácích Rejnuš za stažení Kopeckého, který šel sám na branku. V 51. Martin Pudil vstřelil vedoucí gól hostí a vítězství potvrdil v 80. Kopecký po sólu.

Fakta - branky: Kaňkovský – Martin Pudil 2, Kopecký. Luže: Vrbka – Roubínek, Mikan, J. Kapitola, Horák – Brychnáč (50. M. Kapitola), Michal Pudil, Tesař, Martin Pudil – Dvořák (75. Pitra), Kopecký.

Bítovany – Kameničky 4:1(2:1).

Lídr tabulky oslavil návrat na své rekonstruované hřiště po půlročním azylu v Rozhovicích zaslouženou výhrou. Již v 6. minutě otevřel skóre Mihulka z penalty, aby za deset minut přidal druhý gól L. Kopecký (posila z MFK). Ve 28. minutě zahodil hostující F. Sádovský penaltu, když mu ji brankář Augustin kryl. Neúspěšný exekutor si spravil chuť ve 40. minutě, kdy vstřelil kontaktní gól na 2:1. Po přestávce už byli vítězové jasně lepší a kromě gólů Mihulky (z další penalty) a Korába neproměnil např. sólo J. Hromádko.

Fakta - branky: 6. a 55. Mihulka 2 (obě z pen.), 17. L. Kopecký, 68. Koráb – 40. F. Sádovský. Bítovany: Augustin – Chaloupka (Hýl), V. Hromádko, Tichý, Mareš – Čechlovský, L. Kopecký) Mašek, Koudelka – Mihulka, Koráb (J. Hromádko). Kameničky: Kampů – Urbánek, Adámek, J. Sádovský, F. Sádovský – Nekvinda, Jehlička, P. Chmelík, Moučka (Bureš) – Horák, Janáček (J. Chmelík).

I. B TŘÍDA – skupina A, 15.kolo - SHRNUTÍ

Na čele tabulky zůstaly Bítovany spolu s Pardubičky. Na záda jim dýchá tým z Luže.

Prachovice – Zámrsk 0:1 (0:0). Branka: Peterka. Ronov nad Doubravou – Prosetín 0:2 (0:2). Branky: Karásek 2. Rosice nad Labem – Hlinsko B 2:0 (0:0). Branky: Pozdník, Zolman. Načešice – Holice B 1:1 (0:0). Branky: Pokorný – Zběhlík. Bítovany – Kameničky 4:1 (2:1). Branky: Mihulka 2 (obě z pen.), L. Kopecký, Koráb – F. Sádovský. Řečany nad Labem – Pardubičky 1:3 (0:1). Branky: Hostinský – Poláček 2, Englich. Horní Jelení – Luže 1:3 (1:1). Branky: Kaňkovský – M. Pudil 2, Kopecký.

 1. Bítovany 15 11 4  0 47:10 37
 2. Pardubičky 15 12 1  2 45:14 37
 3. Luže 15 10 5  0 55:17 35
 4. Zámrsk 15  9 3  3 33:17 30
 5. Prosetín 15  7 2  6 25:20 23
 6. Rosice 15  6 2  7 28:29 20
 7. Řečany 15  6 0  9 21:22 18
 8. Načešice 15  4 6  5 22:24 18