Chrudimsko - V 1. B třídě Sezemice porazily Stolany a hlinecké "béčko" podlehlo Nasavrkům.

14.6.2016

Ilustrační snímek.Foto: Zbyněk Kozlík

Sezemice - Stolany 3:1 (3:0)

Branky: 16. Mráz (pen.), 35. Knaute, 39. Kašpar 78. Hýl. V první půli byli domácí jasně lepší, až z toho šla Stolanům hlava kolem. V 16. minutě proměnil penaltu Mráz po faulu na Fouse. Ve 35. minutě J. Kašpar vydláždil uličku Knautemu a ten přeloboval gólmana. „Dlaždič" pak sám skóroval po přihrávce Ehla. Po změně stran hosté hru vyrovnali a dokázali jednou skórovat.

Stolany: Tomáš Novotný, Hluchník, Fríbl, Dvořák, Jirásek (53. Chvojka), Motyčka (80. Kučera), Kuchta, Hýl, Ceral, Chmelík.

Chroustovice - Proseč 4:2 (3:1)

Branky: 5. a 34. Daněk, 17. Štech, 90. Komárek 27. Hromádka, 55. Macháček. ČK: 0:1 (58. Volf).

Domácí v první čtvrthodině dokázali vstřelit dvě branky. V závěru poločasu odpověděli na snížení Proseče a zvýšit své vedení opět na rozdíl dvou branek. Ve druhé půli hosté dokázali znovu snížit a utkání začalo značně nervóznět. To potvrdil i Volf, který byl po necelé hodině hry vyloučen. Chroustovičtí však nedokázali výhodu jednoho muže využít a paradoxně čelili velkému tlaku hostí. Gólovou pojistku přidal až ve třetí minutě nastavení Komárek a upravil na konečných 4:2.

Chroustovice: Bejblík Chytka, Demeter, Dvořák (77. Koreček), Komárek, Tomášek (31. Derka), Daněk, Matucha, Mazánek, Štěch (85. Bečička), Dostál.

Proseč: Novotný Dvořák (83. Šplíchal), Z. Marek, Hromádka, Menc, Vopařil (68. Loskot), J. Marek, Volf, Koutný (46. Kunhart), J. Marek, Macháček.

Hlinsko B - Nasavrky 1:3 (1:1)

Branky: 10. Veselský 38. a 46. Dostál, 87. Michek.

Poslední utkání hlinecké rezervy před vlastními fanoušky letošní sezóny v 1. B třídě. Domácí se tradičně dostali do vedení a opět ho nedokázali udržet a přetavit v bodový zisk. Nasavrčtí dokázali utkání otočit především díky bojovnosti, která značně převyšovala domácí tým.

Hlinsko B: Kopecký Prášek, Cepl, Krbálek, Vamperský (64. Holec), Slováček, Veselský, M. Nevole (46. Pulpán), Šmatlán, J. Nevole, Zavřel (46. Dostál). Nasavrky: Drášil J. Dostál, Bígl, Misek, M. Čechlovský, F. Dostál, Michek, O. Čechlovský, Vojíř (67. Krejčí), Boháč.

Autor: Jakub Novotný

14.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně.