Chrudim – Česká fotbalová liga s dvojicí východočeských týmů pokračovala 28. kolem.

9.5.2016

Chrudimští fotbalisté porazili Most vysoko 5:0. Foto: Karel Dvořák

Chrudim – Most 5:0

Fakta – branky: 14. Rybička, 20. a 48. Krčál, 39. a 57. Sixta. Rozhodčí: Janoch. ŽK: 1:2. Diváci: 390. Poločas: 3:0. MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Radouš, Mastík – Luptovský (68. Kratochvíl), Langr (60. Hauf), Sixta, Kesner – Krčál (71. Tlapák), Rybička (78. Opina). FK Baník Most 1909: Divkovič – Šíša, Marák, Macháček (46. Belej) Hejda – Dolejší, Čada, Jindráček (66. Vaškevič), Kasal – Koudelka, Hájek.

Domácí začali opatrně a stejně tak hosté se příliš do ofenzivy nepouštěli. Po několika minutách však domácí zabrali a hned si vytvořili několik příležitostí k ohrožení mostecké branky. Ve 14 minutě se po rychlé kombinační akci dostal k míči Rybička a pro něj nebyl problém otevřít skóre zápasu 1:0. Ve 20 minutě si na přihrávku Mastíka naběhl Krčál a z "voleje" propálil brankáře Divkoviče podruhé 2:0. Domácí hráči dominovali a diktovali tempo hry. Ve 39 minutě po rohovém kopu dostal míč k noze Sixta a šikovně obstřelil brankáře hostí potřetí 3:0. Domácí rozjížděli jednu akci za druhou a hosté se k ohrožení Mrázka prakticky nedostali. Vedení 3:0 tak uzavřelo první poločas.

Druhý poločas začal opět aktivitou domácích a hned z první akce Krčál zvýšil na 4:0. V 50 minutě zahrozili hosté, ale Mrázek včasným vyběhnutím za šestnáctku stačil možnost hostí zastavit a následná střela mířila nad branku. O tři minuty později se hosté dostali dvakrát ke střele, ale ani tyto pokusy neskončili gólově, ale na rukavicích chrudimského brankáře.

To bylo ze strany hostí vše. V 57 minutě se po další krásné kombinační akci prosadili domácí. Tentokrát nahrávku Rybičky, umístil k tyči za pomoci teče Sixta a podruhé se zapsal do střelecké listiny a navýšil skóre utkání na debaklem zavánějících 5:0. Domácí utkání dohrávali s nadhledem, ale další gól se jim již vstřelit nepodařilo, byť k tomu ještě měli několik příležitostí. Hosté si oddechli až se závěrečným hvizdem rozhodčího. Domácí tak stejně jako minulé utkání v Táborsku nastříleli 5 gólů a mohli si tak vychutnat potlesk tribuny na městském stadionu Za Vodojemem.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Pět nula vypadá jako snadný výsledek, ale zpočátku to tak rozhodně nebylo. Most přijel hrát otevřenou partii, nikde nezalezl a snažil se být aktivní od úvodních minut. Naši hráči v první půli úplně neplnili pokyny, jak jsem si představoval. Přesto jsme dali tři pěkné branky po vydařených akcích. O přestávce jsme hráče opět nabádali, aby zůstali pracovití, což se povedlo, a přidali jsme další dva góly a mohlo jich být i více. Po dvou výsledcích 5:0 to svádí k podcenění dalších soupeřů, takže nás nyní čeká s týmem velká práce, aby hráči zůstali pokorní."

Čáslav – Převýšov 2:1

Fakta – branky: 28. Hejný, 75. Breda – 87. Novák. Rozhodčí: Miroslav Průcha. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0. FK Čáslav: Vorel – Ondřej Průcha, Jeníček, Hejný, Kunášek – Breda, Frejlach, Hell, Váňa (82. Špičák) – Richard (78. Strnad), Mlynka (80. Král). SK Převýšov: Stejskal – Veselka, Bederka, J. Černý, Špidlen (78. P. Novák) – J. Labík (46. R. Doležal), Vobejda (78. Bláha), T. Labík (61. Týfa), J. Urbanec – T. Sedláček (67. Jarkovský), Bastin.

Tomáš Hrabík, trenér Převýšova: „Utkání rozhodla naše nemohoucnost v zakončení. V první půli jsme měli několik slibných šancí, bohužel ale nejsme schopni skórovat ani z brankové čáry. Soupeři stačila k vedení jedna střela na naši bránu. Po změně stran si domácí hlídali výsledek a přidali druhý gól, čímž bylo prakticky hotovo. Sice jsme ještě gólem vykřesali naději, ale pak už to byl spíše zmar než náš tlak. Ve středu musíme doma stoprocentně bodovat s Mostem."

Další výsledky – 28. kolo: Tachov – Loko Vltavín 2:1, Benešov – Brozany 1:1, pen. 6:5, Dobrovice – Jirny 1:2, Domažlice – Písek 2:2, pen. 5:4, Benátky nad Jizerou – Králův Dvůr 2:4, Štěchovice – Viktoria Žižkov 2:3, Zápy – Táborsko B 4:2.

19. Brozany 28 3 1 2 22 20:65 13

Pozn.: SK Union 2013 odstoupil, jeho výsledkybyly anulovány. Mostu bylo odečteno 6 bodů
za to, že dříve nezaplatil za zahraničního hráče. (spa, mš)

Autor: Pavla Janoušková

9.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Petardy dopadaly na dětské hřiště

Ilustrační fotografie.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Podvodníci žádali peníze pro příbuzné, ukradli 280 tisíc korun

Chrudimsko – Policisté varují před podvodníky, kteří po telefonu žádají peníze na pomoc členům rodiny poškozených. Legendu si upravují podle aktuální potřeby, ale policejní mluvčí Ondřej Zeman jejich postupuje ilustruje na příkladu, který se odehrál v uplynulých dnech na Moravskotřebovsku.

Kontejnery na kov v Chrudimi nebudou. I kvůli bezdomovcům

Chrudim - Kontejnery na kovový odpad v chrudimských ulicích umístěny nebudou, byť by si to možná někteří lidé přáli.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Noční soupeření vyhrály hasičky ze Štěpánova

Chrudim - V pátek se konala v Seči tradiční noční soutěž v požárním útoku, která je zařazena do ligy okresu Chrudim. Letos to byl již 20. ročník.