Chrudim sfoukla Benátky třemi góly

Benátky nad Jizerou – Ke svému prvnímu jarnímu duelu vyrazili chrudimští „eMeFKáči" do středních Čech, konkrétně Benátek nad Jizerou. Tedy za soupeřem, kterému patří až třetí příčka od spodku tabulky. Zdání však může mást.

13.3.2017

MFK Chrudim dává gól do branky Benátek nad JizerouFoto: Karel Dvořák

Při podzimním vzájemném duelu se Chrudimští se svým soupeřem velmi natrápili. Výhru tenkrát vystřelil až v 86. minutě střídající Hauf. Včera to byl však úplně jiný příběh. Hosté na Benátky vlétli a rozhodnuto bylo již během prvního poločasu.

Benátky n/J – Chrudim 0:3

Branky: 18. Halbich, 20. Kučera, 26. Kesner. Rozhodčí: Drábek – Čechlovský, Brychta. ŽK: 0:1. ČK: 1:0 (16. Horák). Diváci: 150. Poločas: 0:3.

MFK Chrudim: Mrázek – Dostálek (67. Hauf), Drahoš, Radouš, Mastík – Kesner, Vodrážka (79. Mlynka), Halbich (61. Vavrouš), Kučera, Kopecký (87. Luptovský) – Krčál. Náhradníci: Luptovský, Vavrouš, Hauf, Řezníček, Langr, Mlynka, Trojan.

SK Benátky nad Jizerou: Michňa – Jäger (46. Radosta), Hošťálek, Borovička, Horák – Kocourek (46. Mižič), Tvrzník, Knobloch (79. Kraus), Šimeček, Boček (46. Kamlach) – Šíma (19. Sudek). Náhradníci: Sudek, Kamlach, Kraus, Mižič, Radosta, Levíček.

Začátek utkání však provázely menší komplikace. „Domácí nepřipravili travnatou plochu k utkání a chtěli zápas odehrát na umělé trávě, která však nemá žádné rozměry a snad ani není schválená pro tuto soutěž. Rozhodčí nechal travnatou plochu připravit a se zdržením jsme utkání odehráli na ní," okomentoval před zápasové události trenér Chrudimi Pavel Jirousek.

V samotném utkání nastoupili hosté aktivně od první minuty. Na těžkém terénu se příliš kombinovat nedalo, přesto se už v šesté minutě ocitl v solidní šanci Radouš. Míč z jeho kopačky však branku přeletěl. Zřejmě rozhodující moment zápasu přišel již po čtvrthodině hry. Domácí zahráli velmi nepovedený přímý kop a k míči se dostal Tomáš Dostálek. Chrudimský rychlík na nic nečekal a vydal se do protiútoku.

Za záchranou brzdu zatáhl domácí kapitán Michal Horák a rozhodčí ho poslal předčasně do sprch. K přímému kopu se postavil kanonýr Kopecký a skákavou střelou prověřil brankáře Michňu. Ten nedokázal zkrotit míč a vyrazil ho pouze na Halbicha. Nová akvizice v chrudimském dresu napoprvé jen trefila tyčku, z dorážky ale už mířila přesně – 1:0. Od prvního gólu uběhla pouze minuta a hosté udeřili podruhé. Další rychlý protiútok zakončil Jindřich Kučera.

„Zápas rozhodla už 15. minuta, kdy Tomáš Dostálek utekl domácí obraně. Poslední hráč Benátek ho fauloval a po zásluze dostal červenou kartu. My jsme se z následného přímého kopu ujali vedení. Poté jsme přidali další dvě branky a shodili ze sebe psychický blok. V druhém poločase domácí už jen stáli na své polovině a bránili výsledek. My se nikam nehnali a zápas tak skončil 3:0."
Pavel Jirosuek, trenér MFK Chrudim

S třetím a zároveň posledním gólem „eMeFKáči" znovu nečekali dlouho. V 26. minutě se totiž trefil i Ondřej Kesner a bylo „vymalováno". Ve zbytku první půle se i nadále prosazovali především hosté. Do nebezpečnější příležitosti se už ale nedostali.

V podobném duchu, jako probíhal závěr první půle se odehrál i druhý poločas. Benátky, smířené s prohrou, se soustředili pouze na obranu a veškerou iniciativu přenechaly svému soupeři. Chrudim se s třígólovým vedením v zádech nikam nehnala a pohodlně si dokráčela k prvnímu vítězství jara.

V Litomyšli zvítězily šmorny z chrudimské školy

Chrudim – Na Gastronomických slavnostech Magdaleny Dobromily Rettigové v Litomyšli se o minulém víkendu uskutečnila i soutěž odborných škol na téma „Knedlíky a šmorny". Šmorn je druh knedlíku, který se nevaří, ale peče.