Chrudim vyšla v Písku bodově naprázdno

Písek – Utkání začalo z obou stran opatrně a ani jeden tým nechtěl udělat chybu. V 16 minutě gólově udeřili Chrudimští z první vážnější akce. Rybička unikl po pravé straně domácím zadákům a střelou otevřel skóre.

13.6.2016

Ilustrační obrázekFoto: Hradecký deník

Písek – Chrudim 2:1

Fakta – branky: 29. Řehák, 43. Voráček – 17. Rybička. Rozhodčí: Ginzel. ŽK: 3:1. Diváci: 260. Poločas: 2:1. FC Písek: Rondzik – Rendla, Voráček, Sajtl (53. Řezáč), Kalášek – Šlehofer, Zeman, Ježdík (8. Řehák), Held (84. Grobár) – Zušťák (27. Milec), Němec (87. Holub). MFK Chrudim: Mrázek – Krčál, Ráliš (80. M. Langr), Radouš, Luptovský (56. Kopecký) – S. Langr, Sixta, Řezníček, Kesner, Mastík, Rybička.

Ve 29 minutě bylo vyrovnáno, když se po standardní situaci dostal míč k Řehákovi, který vymetl šibenici Mrázkovi branky. Další slušnou šanci měl Krčál, ale brankář Rondzik jeho pokus kryl. Obrat ve skóre se zrodil během 43. minuty, když Voráčkova tečovaná střela skončila za zády bezmocného Mrázka. Druhý poločas začal lépe pro MFK Chrudim, ale místo branky se dočkal jen několika rohových kopů, po zákrocích domácího brankáře.

Chrudim měla nadále územní převahu a držela míč na svých kopačkách, domácí však tlaku odolávali a vyráželi jen do brejků. Po jednom z nich měl byl blízko dalšího gólu Voráček, ale v akci sám na Mrázka nebyl úspěšný. Utkání gradovalo převahou Chrudimských, ale domácí někdy i se štěstím dokázali šance eliminovat. V 89. minutě měl možnost zahrávat přímý kop Sixta, jeho střelu k pravé tyči vytěsnil brankář Rondzik na roh. Následný rohový kop vyrovnání nepřinesl a tak Chrudim nezískala ani bod.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Zápas jsme měli pod kontrolou, bohužel v závěru prvního poločasu jsme vypadli na dvacet minut ze hry a soupeř si vytvořil několik standardních situací. Z toho jsme inkasovali dvě branky. V poločase jsme si to důrazně vyříkali a obraz hry se změnil. Měli jsme velkou převahu až do konce utkání, ale bohužel jsme nedokázali vstřelit branku. Špatná dvacetiminutovka nás tak stála zápas."

Další výsledky

Převýšov – Králův Dvůr 2:1

Fakta – branky: 5. J. Labík, 52. Sedláček – 74. Balšánek. Rozhodčí: Duda. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. SK Převýšov: R. Petr – Veselka, J. Černý, Jarkovský, Špidlen – J. Labík (74. Zezula), T. Labík (84. Vyšehrad), P. Novák (60. Bláha), Urbanec (88. R. Doležal) – Bastin, T. Sedláček. FK Králův Dvůr: Krček – Zelenka, Šilhavý, Sus, Junek (84. Hrudka) – Kabele, Balšánek, Eliáš, Vybíral (70. Mocyk) – Kraus, T. Krbeček.

Tomáš Hrabík, trenér Převýšova: „Poslední domácí zápas v soutěži jsme chtěli vyhrát, což se nám povedlo. Výsledek se však nerodil lehce. Od úvodní minuty se hrál útočný fotbal, oba týmy chtěly zvítězit. Myslím si, že jsme přece jen byli o ten gól lepší a zaslouženě získali tři body. Teď už nás čeká jen ve čtvrtek přípravné domácí utkání se slovenským prvoligovým mužstvem MFK Ružomberok (17.30) a v sobotu závěrečný duel ČFL na hřišti pražského Vltavínu, tak snad to zvládneme." (pt)

Další výsledky – 33. kolo: Táborsko B – Brozany 3:0, Domažlice – Čáslav 3:0, Viktoria Žižkov – Benešov 5:1, Jirny – Zápy 2:0, Kolín – Tachov 1:2, Most – Loko Vltavín 1:5, Štěchovice – Benátky nad Jizerou 0:2.

1. Jirny 35 24 2 3 6 67:40 79
2. Zápy 35 22 5 2 6 63:35 78
3. Žižkov 35 23 1 5 6 81:31 76
4. Vltavín 35 21 3 5 6 78:37 74
5. Chrudim 35 22 2 3 8 78:34 73
6. Domažlice 35 18 5 2 10 64:48 66
7. Dobrovice 35 16 5 2 12 72:50 60
8. Písek 35 15 5 4 11 50:43 59