ČFL: Chrudimský MFK se nezalekl ani devíti ligistů a těsně vyhrál

Východní Čechy - Česká fotbalová liga: V páteční předehrávce uhrál tým Převýšova na severu Čech bezbrankovou remízu.

25.3.2013

Z utkání 20. kola ČFL MFK Chrudim – SK Strakonice 1908 3:2 (2:1).Foto: Karel Dvořák

Cenné tři body uhrál MFK v souboji s velmi posíleným soupeřem. Vždyť za Strakonice, které jsou farmou Českých Budějovic nastoupilo devět hráčů Dynama.

Chrudim – Strakonice 3:2

Právě jeden z nejzkušenějších hráčů hostí Riegel si dal v 10. minutě parádní „vlastenec". Na 2:0 zvýšil nadvakrát domácí kanonýr Holub, ale v závěru poločasu Jihočeši korigovali Linhartem. Ve druhé půli padly na obou stranách parádní góly z přímých kopů, což na výhře MFK již nemohlo nic změnit.

Fakta – branky: 20. vlastní, 28. Holub, 60. Radouš –  38. Linhart, 76. Otepka. Rozhodčí: Koval (Praha). ŽK: 2:2. Diváci: 405. Poločas: 2:1. MFK Chrudim: Mrázek – Drahoš. Linhart, Radouš, Aámek –  Luptovský (72. Vácha), Kesner (86. Jarosz), Vodrážka, Vladyka, Dostálek – Holub (79. Mastík). SK Strakonice 1908: Křížek – Hanzlík, Novák, Novotný, Černý – Klesa (80. Vaněk), Otepka, Zeba, Riegel – Linhart, Petráň.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „V ligové pauze bylo jasné, že soupeř přijede maxinálně posílen z Budějovic. Důkladně jsme se na tuto variantu připravili a jsem rád, že se nám podařilo vyhrát. Jen mě mrzí, že se nám ani ve třetím jarním utkání nepodařilo udržet čisté konto."

Chomutov – Převýšov 0:0

Zápas byl předehrán v pátek.

Další výsledky – 20. kolo: Karlovy Vary – Vltavín 2:2 (1:0), Kunice – Písek 1:1 (1:1), Česká Lípa –  Domažlice 4:0 (3:0), Roudnice – Kolín 2:2 (1:1), H. Měcholupy – Sparta Praha B 1:1 (1:0). Utkání Hlavice – Zápy bylo odloženo.

20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Nehoda u Přestavlk

Po srážce zůstala honda nadranc

Letní kino ustoupilo počasí i stížnostem

Chrudimsko, Pardubicko – „Počasí stojí za prd,“ stýskají si někteří provozovatelé letních kin i oslovení diváci. Ostatně, jsou to právě atmosferické jevy, které mají poslední slovo, zda se bude promítat, či nikoli. A větru ani dešti se porušit nedá.

Barokní serenaty hrané nyní v Chrudimi mnoho uší neslyšelo

Chrudim – Muzeum barokních soch v Chrudimi se na tři dny proměnilo v operní sál. Před oltářem vyrostlo pestrobarevné jeviště, na němž hudební soubor Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka uvedl nebo ještě uvede celkem čtyři hudební kousky staré minimálně dvě století.