Domácí byli od začátku utkání aktivní a snažili se rozhodnout o osudu zápasu už zkraje. Ve 13. minutě se do šestnáctky hostí dostal Lang, předložil míč Kopeckému, který vyslal střelu na branku a brankář Pechatý míč reflexivně vyrazil pouze k Dostálkovi. Ten si s nabídnutou šancí moc dobře věděl rady a prudkou střelou poslal svůj tým do vedení – 1:0.

V 17. minutě se dostal k odraženému míči Kesner, ale jeho střela minula Pechatého branku o centimetry. Ve 23. minutě se dostal ve skrumáži k míči Kučera, ale ani on nepropasíroval míč do sítě. Hosté se osmělili ve 26. minutě, když nepříjemnou střelu vyslal na Mrázka Šlehofer, domácí brankář však skvělým zákrokem střelu zlikvidoval. Ve 37. minutě se do míče opřel Kopecký a brankář Pechatý měl co dělat, aby míč vytěsnil na roh.

Domácí měli utkání pod kontrolou, ale chybělo jim více štěstí v koncovce. Ve 41. minutě se do další šance dostali hosté, ale Hanuš z blízkosti přestřelil. Poločas tak skončil nejtěsnějším vedením MFK. Do druhého poločasu nastoupili hráči Chrudimi ofenzivně naladěni a hned ve 47. minutě vyslal střelu na branku Litoměřic Kučera. V 54. minutě si na centr Řezníčka naskočil Kopecký a hlavou rozvlnil síť za hostujícím brankářem podruhé – 2:0.

Domácí měli utkání pod kontrolou a vytvářeli si další příležitosti. V 60. minutě vychytal senzačně Kopeckého Pechatý. V 75. minutě se do brejku vydalo duo Hauf, Kučera. Prvně jmenovaný vedl míč, místo nahrávky na dobře nabíhajícího Kučeru ale zvolil nečekanou kličku obránci a umístěnou střelou o tyč rozvlnil síť potřetí v utkání – 3:0.

V 80. minutě hlavičkoval těsně nad bránu FK Litoměřicko Vašulín. O další minutu později měl další šanci Mlynka, ale tváří v tvář brankáři Pechatému přestřelil. Poslední desetiminutovka se jen dohrávala, a tak už k navýšení skóre nedošlo. Domácí zaslouženě v posledním letošním ligovém utkání zvítězili a potvrdili formu na vlastní půdě..

Chrudim – Litoměřicko 3:0
Fakta – branky: 13. Dostálek, 54. Kopeck, 75. Hauf. Rozhodčí: Janoch. ŽK: 1:3. Diváci: 205. Poločas: 1:0. Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Radouš (87. Stránský), Krčál – Kesner (66. Vašulín), Vodrážka (61. Vavrouš), Langr, Kopecký (71. Hauf), Dostálek (77. Mlynka) – Kučera.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Od počátku jsme byli aktivnějším týmem a poločasový výsledek neodpovídal dění na hřišti. V druhém poločase se nám povedlo přidat branky a až na jednu šanci, kdy mohl soupeř vyrovnat těsně před koncem poločasu, jsme Litoměřice k ničemu nepustili. Měli jsme snad osm gólovek, takže vítězství považuji za zasloužené a jsem rád, že jsme se se sezonou rozloučili nejen vítězně, ale také dobrým výkonem."