11.9.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

Motorlet – Chrudim 1:2 (0:1)

Góly hostů: Kopecký, Vašulín.

Chrudimští měli tentokrát dobrý vstup do zápasu a od začátku byli aktivnější a nebezpečnější než domácí.

V 10. minutě dokonce kopali pokutový kop za ruku domácích, ale Kopecký domácího brankáře nepřekonal.

Ve 20. minutě se po chybě domácích ocitl Friček před prázdnou brankou, ale ze 16 metrů poslal míč těsně vedle. V dalším průběhu měl dvě šance Vašulín, ale domácí gólman byl úspěšnější. Pražané postupně vyrovnali hru, ale spíše hrozili střelami za střední vzdálenosti, z nichž ale dvě měly gólové parametry. Ve 44. minutě se ve vápně uvolnil opět Vašulín, jeho střelu brankář vyrazil jen ke

Fričkovi, který postrčil Kopeckému, ten obstřelil chumel hráčů a dostal hosty do vedení – 0:1.

Hned ve 47. minutě dostal ve vápně míč Švec, ale ze sedmi metrů trefil pouze ruku domácího brankáře. Motorlet ve snaze vyrovnat, přidal na rychlosti a důrazu a postupně začal mít mírnou převahu.
V 65. minutě po rychlém protiútoku hlavou vyrovnával pražský celek na 1:1. Východočeši se snažili odpovědět stejnou zbraní, tedy rychlým protiútokem a v 70. minutě vyvezl Pekař míč, našel Vašulína, který prudkou ranou k tyči nedal domácímu brankáři šanci – 1:2. V závěru zápasu Chrudimští odolali dobývání své branky a mohli se radovat z prvního 3 bodového vítězství v této sezoně.

Milan Svoboda, trenér Chrudimi: Cílem bylo získat nějaký ten bodík a odpoutat se ze dna tabulky. Proti Motorletu šli kluci za úspěchem již od začátku a po kvalitním výkonu, zejména v prvním poločase, si tři body zasloužili. Přesto nás čeká spousta práce s vylepšením ofenzívních činností, protože neproměněná penalta, netrefená prázdná branka, šance ze sedmi metrů, které nejsme schopni proměnit nás mohly stát ztrátu bodů i v tomto zápase.

Chrudim: Vymazal – Linhart, Matyáš, Hájek (46. Zikmunda), Škeřík, Kopecký, Pekař (70. Makar), L. Švec (85. Zjevík), Klika (45. Sejkora), Vašulín, Friček (65. Jányš).

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.