Na úvod této celostátní soutěže remizovalyv Čelákovicích (starší 1:1 a mladší 2:2), takže není divu, že na jejich domácí premiéru, a hned v městském derby proti tradičnímu účastníkovi této soutěže, přišla početná návštěva. Ta viděla zajímavá klání, v nichž se nakonec přiklonila „miska vah“ v obou případech na stranu zkušenějších „afrkáčů“.

SK Chrudim – AFK Chrudim 0:3 st.

Branky: Kroutil 2 (1 z pen.), Radouš.

Městské derby vyznělo lépe pro hosty z AFK, kteří zúročili především zkušenosti z této celostátní soutěže. Zkušenější hosté nepouštěli soupeře do šance a naopak nováček si počínal v bránění příliš lehkovážně. Skóre zápasu otevřel ve 25. minutě hlavou Radouš a o čtyři minuty později z penalty pojistil vedení Kroutil. Druhý poločas si hosté hlídali dvoubrankový náskok a mohlo se zdát, že domácí mají optickou převahu. V 75. minutě však zúročil centr hostující Kroutil a hlavou přidal třetí gól. Zápas tak skončil zaslouženou výhrou AFK Chrudim. Utkání mělo dobrou kulisu, když se na juniory přišlo podívat něco přes stovku příznivců.

Sestavy – SK Chrudim: Dostál – Plosza, Koreček, Zelinka, Sotona - Stejskal, Hromádko, Douda, Půlpán – Tejnecký, Šára (Vokoun, Zelenka, Pilař, Korbel). AFK Chrudim: Vostradovský – Tichý, Kučera, Vodrážka, Dvořáček – Málek, O. Čechlovský, Puskás, Kubeš – Radouš, Kroutil (M. Čechlovský, Trňák, Chaloupecký, Kopecký, Horák).

SK Chrudim – AFK Chrudim0:2 ml.

Branky: Hostinský, Malinský.

Derby mladších dorostenců bylo herně vyrovnanější než v případě jejich starších kolegů. Bylo vidět více brankových příležitostí na obou stranách. Vedoucí gól padl paradoxně po neproměněné šanci domácích, když z protiútoku ve 45. minutě skóroval Hostinský. Gól do šatny s mladíky od Vodojemu neotřásl a snažili se o vyrovnání. Do jedné ze šancí se dostal Chmelík, který postupoval sám na brankáře, ale v poslední chvíli mu míč utekl. „Afrkáči“ po zaváhání obrany domácích zvýšili náskok na 0:2, když šel hostující Malinský sám na domácího brankáře Duška a nedal mu šanci. Utkání bylo vyrovnané, ale hráči AFK vstřelili na rozdíl od domácích dvě branky což rozhodlo o jejich zaslouženém vítězství.

Sestavy – SK Chrudim: Dušek – Pavlík, Drahý, Kudyn, O. Bartůšek - Jenka, Lacina, Bláha, Mareš – Chmelík, J. Bartůšek (Vojtěch, Hromádko, Půlpán, Zjevík). AFK Chrudim: Šmahel – Naď, Karanský, Merkl, Hýl – Hlavatý, Kopecký, Pokorný, Malinský – Beneš, Hostinský (Fořt, Nägele, Kříž, Svatoš, Richter).