DIVIZE: AFK veze ze Semil tříbodovou 'pomlázku'

Semily - Při střelecké chuti jsou na jaře divizní fotbalisté AFK Chrudim. Naposledy se o tom v sobotu přesvědčili fotbalisté Semil, kterým svěřenci trenéra Pavla Jirouska nastříleli šest gólů.

23.4.2011

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Semily - AFK Chrudim 1:6 (0:3).

Hosté měli většinu zápasu převahu, kterou v první gól přetavil v 8. minutě nechytatelnou střelou z třiceti metrů Vodrážka. V 18. minutě zvýšil vedení z penalty po faulu na Malinského Radim Holub. A když sepo rohu hlavou trefil minutu před koncem poločasu Štěpánek, šlo se do kabin za stavu 3:0 pro hosty.

I vstup do druhé půle měli lepší chrudimští fotbalisté - ve 46. minutě přidal po pěkné kombinační akci čtvrtý gól Adámek. A když se v 51. minutě po parádní narážečce s Radimem Holubem trefil Vladyka, utkání se zdálo rozhodnuté.

Domácí mohli snížit skóre v 67. minutě, kdy rozhodčí nařídil po faulu ve vápně penaltu pro domácí. Exekutor Novotný však o metr přestřelil branku. Prvního gólu Semil se tak domácí publikum dočkalo až v 85. minutě, kdy na 1:5 snižoval Brož. Alespoň na případné vyrovnání už však domácím nezbyl čas, naopak v 87. minutě upravil konečné skóre ranou do šibenice chrudimský Kopecký.

Favorit z Chrudimi si tak domů podle očekávání odváží plný počet bodů po výhře 6:1.

Branky: 85. Brož - 8. Vodrážka, 18. R. Holub, 44. Štěpánek, 46. Adámek, 51. Vladyka, 87. Kopecký. Sestava AFK Chrudim: Mrázek - Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek - Luptovský (57. Kopecký), Vodrážka, Hauf, Malinský - Vladyka (68. M. Holub), R. Holub (87. Kroutil).

Pavel Jirousek, trenér AFK Chrudim: "Výborný výkon podal celý tým, těžko někoho vyzdvihovat, všichni hráli skvěle. Všechny góly padly po krásných akcích a to včetně čestného úspěchu domácích."

(pn, spa)

23.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Futsalisté vyhráli v Brně

Patrola vojáků se pytlů neštítila.

V sobotu se bude uklízet Česko

Sigan: Někteří už pochopili, co od nich chci

Hlinsko - Domácí si byli vědomi toho, že jedině vítězství je může posunout do klidnějších vod tabulky krajského přeboru a zárověň si udobřit domácí fanoušky po dvou předchozích prohrách.