Letohrad – Měcholupy 0:1

Souboj o druhé místo žádnou úchvatnou podívanou nenabídl. Měcholupy šly do vedení v 18. minutě, když se hlavou prosadil Klír. Potom se stáhly do obrany a spíš vyčkávaly, co předvede Letohrad. Tomu se obranný val nepodařilo překonat ani jednou, takže Měcholupy mohly slavit.

Fakta – branka: 18. Klír. Rozhodčí: Vítek (Náchod). ŽK: 1:1. Diváci: 350. Poločas: 0:1. FK OEZ Letohrad: Kykal – Strasmeier, Vaniš, Filip, Kail – Gerža (82. Černohous), Řehák (46. Brendl), Stejskal, Moník (87. Matějíček) – Kopecký, Semerák. (ry)

Náchod – Nový Bydžov 3:0

Ofenzivně naladěná domácí jedenáctka se do svého soupeře zakousla od úvodní minuty. Po Šorfově tyči z 5. a Sedláčkově břevnu ze 23. min. se domácí dočkali úvodní branky ve 26. minutě. Po vyšachování novobydžovského brankáře pálil ještě Sedláček do zad hostujícího obránce, Jandík už z další dorážky nezaváhal a otevřel gólový účet. O šest minut později poslal domácí Vít rohový kop přesně na hlavu nabíhajícího Šorfy, který z malého vápna upravil na poločasových 2:0.

Úvodní tlak Nového Bydžova v začátku druhé půle Náchodští přečkali a v 65. min. využil Sedláček podklouznutí hostujícího zadáka a lobem upravil na 3:0.

Fakta – branky: 26. Jandík, 32. Šorfa, 65. Sedláček. Rozhodčí: Novotný (Hradec Kr.). Bez karet. Diváci: 250. Poločas: 2:0. FK Náchod–Deštné: Kobos – Jirman, Škoda, Hubka, Rompotl – Nejman, Vít, Belák (65. Srkal) – Šorfa (85. Pohl), Sedláček (71. Malý), Jandík. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Pilař, Žalman, Matějka, Kubelka – Vaníček (77. Petřík), Blažej, Věchet (71. Obermajer), Tomeš – Kazda, Valenta (46. Vaněk). (mr)

FC Hradec Králové B – Převýšov 1:1

Okresní derby mnoho fotbalové krásy nenabídlo. Hosté vsadili na pozornou obranu a v prvním poločase domácího brankáře Volšíka vážně neohrozili. „Votroci“ se proti tomuto způsobu hry těžko prosazovali, chyběla jim přesnost přihrávek. Výjimkou byla 45. minuta, kdy Hečko z pravé strany našel přesným centrem volného Hubičku, jenž otevřel skóre – 1:0.

Po přestávce hosté přece jen otevřeli hru a zajímavé momenty byly před oběma brankami. V 70. min. mohl Hradec svůj náskok zvýšit. Jarkovský ve vápně fauloval Voltra, ale Veselka z penalty poslal míč jen do náručí Duchečka. V hektickém závěru se podařilo po standardní situaci vyrovnat Dvořákovi.

Fakta – branky: 45. Hubička – 90. (+1) J. Dvořák. Rozhodčí: Vídeňský (Ostroměř). ŽK: 0:3. Diváci: 160. Poločas: 1:0. FC Hradec Králové B: Volšík – Přibyl, Kouřil, Němeček, Zelený – Hečko, Veselka, Karal, Tomašák – Voltr, Hubička (84. Kuťák). SK Převýšov: Ducheček – Brychta, Jarkovský, Dont, Šmíd – Pechar, T. Hrabík (76. Šorm), Novák, J. Dvořák – Schwarz, Diarra. (js)

N. Paka – Ústí n. O. 1:2

Domácí odehráli smolné utkání. Ve 3. min. Král nastřelil břevno a až do 20. min. byla Paka lepší, ovšem gól do šatny ji doslova zlomil.

Fakta – branky: 82. Jačišin – 20. vlastní (Novák), 43. Chudý. Rozhodčí: Kříž (Frýdlant v Č.). ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 0:2. 1. FK Nová Paka: Ottmar – Mačí, Musil, Ptáček, Novák (66. Kout) – Jisl, Jelínek (76. Svoboda), Rozsévač, Král – Banda (46. Jačišin), Bažík. Jiskra Ústí nad Orlicí: Toman – Stejskal (82. Roušar), Kukla (55. Javůrek), Borek, Chudý – Šeda, Vondra, David, Z. Dostál (88. J. Dostál) – Vaňous, Tomášek. (jp)

AFK Chrudim – FK Pardubice 1:1

Po sérii neúspěchů sebrali „afrkáči“ suverénovi soutěže alespoň bod. Favorit z města perníku si vytvořil sice více brankových příležitostí, ale domácí mohli paradoxně i zvítězit, kdyby exligový kanonýr R. Holub proměnil v závěru alespoň jednu ze svých dvou šancí.

V 72. minutě se blýskl brankář Ždánský, když zneškodnil sólovou akci Petruse. O tři minuty později však již byl bezmocný proti hlavičce Proroka – 0:1. V 79. minutě byl faulován v šestnáctce Linhart a zkušený Vladyka z penalty mazácky srovnal na 1:1.

Fakta – branky: 79. Vladyka z pen. – 75. Prorok. Rozhodčí: Langer (Pěnčín). ŽK: 2:2. Diváci: 250. Poločas: 0:0. AFK Chrudim: Ždánský – Klíma, Linhart, Radouš, Adámek – Luptovský, Vodrážka (90. Rahimič), Vladyka, Kopecký – R. Holub (90. M. Holub), Vágner (84. Kroutil). FK Pardubice: Shejbal – Hudec, Tischler, Prorok (80. Chvála), Voženílek – Fidra, Kudrna, Jeřábek, Rešetár – Petrus, Fikejz (59. Brychta). (pn)

Dvůr Kr. – Živanice 2:1

První půli, která určila výsledek, ovládli domácí, přestože inkasovali již v 5. minutě.

Fakta – branky: 8. a 43. Slezák – 5. Melechovský. Rozhodčí: Haltuf (Praha). ŽK: 0:1. Diváci: 370. Poločas: 2:1. TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Motyčka, Kruliš, Novák, Ježek – Kilevník, Holub, Míl (21. Podolník), Diviš (82. Řežábek) – Slezák, Klazar (79. Kult). TJ Sokol Živanice: Mareček – Michal, Hrmo, Vrážel, Ferčák – Balog, Gorol, Jedlička, Melechovský (82. Peterka) – Merganc (77. Černík), Kaciáň. (bog)