Branky: 29. a 64. Kudrna, 48. Jeřábek. ŽK: 3:3. Rozhodčí: Martínek z Jablonce nad Jizerou (Kříž, Čurda). Delegát: Dostál z České Třebové. Diváků: 310.
Sestavy – FK PCE: Shejbal – Hudec, Třešňák, Prorok, Voženílek – Fidra (77. Vanžura), Kudrna, Jeřábek, Škvrňák (57. Kakrda) – Fikejz, Petrus (87. Brychta). AFK CR: Vostradovský – Luptovský, Linhart (57. Radouš), Rahimič, Klíma – Hauf (23. Holub), Zvára, Vodrážka (81. Kroutil), Vágner – Vladyka, Vácha.

V krajském derby diváci viděli pohledný běhavý fotbal, ve kterém nechyběl náboj, pohledné akce i góly. Výbornou formu potvrdil domácí celek, který hosty jednoznačně přehrál ve všech směrech a po výhře 3:0, která mohla být ještě vyšší, si navlékl již omsnáctý bodový korálek.

Do zápasu vstoupili lépe domácí a jak první vystřelil v sedmé minutě po úniku Petrus, ale mířil vedle. Za dvě minuty vypálil Jeřábek a mladého Vostradovského v brance Chrudimi hodně vystrašil. Ten míč zlikvidoval až na podruhé těsně před brankovou čarou. V 10. byl v koncovce Fikejz, ale jeho pokus srazil na roh Linhart. Ve 13. se k prvnímu zakončení dostali i hosté, kdy po příhře Vladky slabě zakončil Vodrážka a Shejbal v pohodě chytil. Ve 29. se zrodila první branka, když Petrus přiťukl Kudrnovi a ten přesnou střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Ve 34. po pěkné kombinační akci Kudrna vysunul Fidru, ale ten v koncovce zaváhal. Ve 38. dostal před vápnem hodně prostoru Klíma, ale Shejbal jeho dělovku vyrazil. Ve 42. chytil ve hřišti zdánlivě ztracený míč Petrus, Vostradovský byl venku z branky, ale Petrusův centr v těžké pozici do branky Škvrňák neuklidil. Tři minuty po přestávce se do vápna protáhl Hudec, od brankové čáry přihrál před vápno Jeřábkovi, jehož střela s pomocí teče hostujícího hráče skončila v brance podruhé – 2:0.

Od této chvíle hosté výrazně na hřišti přitvrdili, někteří jedinci navíc hráli velmi zákeřně a vytvářeli brutální fauly s úmyslem zranit, což sudí Martínek nepochopitelně toleroval… Domácí hráči jim však odpověděli tím nejlepším způsobem. V 64. vybojoval míč Fikejz a poslal do vápna hostů přetažený centr, který vrátil Fidra před branku a Kudrna zblízka svým druhým gólem v zápase pečetil na konečných 3:0. Za minutu navíc nedotáhl brejk Petrus. V 69. Jeřábek vysunul za beky Fidru, ale ten místo přihrávky před branku na volného Fikejze, trefil jen boční síť. V 88. zahrozili hosté, Prorok hlavou odvrátil míč na vlastní branku, ale pozorný Shejbal ho s námahou vytlačil na roh a připsal si tak již pátou nulu v šestém letošním zápase. V 89. ještě střídající Brychta obešel vyběhnuvšího Vostradovského a odcentroval, ale tísněný Kakrda se k zakončení do prázdné branky nedostal. To ale nic nezměnilo na zasloužené výhře FK Pardubice. Ondřej Štěrba

DALŠÍ UTKÁNÍ

Ústí n. O. – N. Paka 1:3

Ústečtí ani na čtvrtý pokus doma nebodovali. Nová Paka s jistým Ottmarem v brance cenné vítězství v deseti hráčích v závěru ještě zvýraznila.

Fakta – branky: 15. Borek – 14. Banda, 33. Jisl, 90. Rozsévač. Rozhodčí: Pospíšil (Vrdy). ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (Mindl). Diváci: 300. Poločas: 1:2.

Jiskra Ústí n. O.:
Křivka – Stejskal, David, Chudý, Felgr (73. Falta) – Tomášek (46. Kříž), Vaňous, Roušar, Matějka (58. Šrut) – Borek, Dostál. 1. FK Nová Paka: Ottmar – Mačí, Čokina, Ptáček, Novák – Pavlidis (28. Jisl), Mindl, Rozsévač, Bažík – Banda (66. R. Jelínek), Mička (74. Král). (jp)

Živanice – Dvůr Králové 5:4

V Živanicích byly k vidění neskutečné brankové hody. Hosté se ujali vedení v 4. min. gólem Míla po průniku Urbana. Domácí srovnali ve 12. min. Gorolem z penalty po faulu na Baloga. Ve 20. min se střelecky prosadil Klazar a ve 26. min. dal Urban už na 1:3.

V tomto okamžiku by nikdo nevěřil, že během několika minut bude stav 4:3 pro Živanice. Tři jejich góly totiž padly v rozmezí pěti minut. V závěru první půle však Kilevník z penalty skóre srovnal a začínalo se praticky od znovu.

Rozhodnutí padlo tři minuty po přestávce. To Balog skvěle uvolnil Podlipného, na centrovaný míč si naběhl Merganc a usměrnil jej do sítě.

Fakta – branky: 12. z pen. a 30. Gorol, 32. Jedlička, 34. Mocanu, 48. Merganc – 4. Míl, 20. Klazar, 26. Urban, 40. Kilevník z pen. Ro〜zhodčí: Garaja (Benešov). ŽK: 3:4. Diváci: 160. Poločas: 4:4.

Sokol Živanice: V. Černík – Hrmo, Vrážel (46. Kašpar), Vrba, Michal (70. Černohubý) – Podlipný, Jedlička, Gorol, Mocanu – Balog (85. Kaciáň), Merganc.

TJ Dvůr Králové: Tomek – Rejl, Kruliš, Vít (58. Blažek), Bělina (84. Bednář) – Kilevník, Novák, Míl, Urban (68. Jurík) – Klazar, Řežábek. (jma)

Převýšov – FC Hradec Králové B 0:1

Již v 1. min. po centru Laciny neuspěl Veselka. Na druhé straně po trestném kopu domácích vykopával míč hostující obránce Černý z brankové čáry. Po čtvrthodině zase na brankové čáře zachraňoval převýšovský Brychta. Z následného rohu opět domácí obrana odvracela před prázdnou brankou. Ve 25. min. zazdil svou příležitost také hradecký debutant Grim.

Ve 37. min. mohl skórovat Převýšov, jenže hostující obránci nadvakrát svou svatyni ubránili. Poté Pacáka vychytal Petr a Kouřil mířil ze stoprocentní šance vedle.

Po změně stran se marně pokoušeli dvakrát uspět domácí Jarkovský a hostující Pacák. O výsledku rozhodla 79. min., kdy se trefil nádherně křížnou střelou Černý.

Fakta – branka: 79. Černý. Rozhodčí: Blaschke (Liberec). ŽK: 1:1. Diváci: 300. Poločas: 0:0.

SK Převýšov: Petr – Brychta, Franc, Klička, Šmíd – Rogovik, Jarkovský (85. Semelka), Breda (85. Schwarz), T. Hrabík – Novák, Galovič.

FC Hradec Králové B: Holý – Černý, Kábrt, Kouřil, Špidlen – Veselka, Nemček (46. Hečko), Grim, Pacák – Hubička, Lacina (63. Kuťák). (pt)

N. Bydžov – Náchod 1:1

Ve 23. min. domácí špatně odkopli míč a Zinke se bombou ze 20 metrů trefil presně. Byd〜žov vyrovnal chvilku poté. Blažej našel rozběhnutého Tomeše, jenž podstřelil Kobose.

Fakta – branky: 26. Tomeš – 23. D. Zinke. Rozhodčí: Stumpf (Praha). ŽK: 0:4. Diváci: 400. Poločas: 1:1.