Dobrovice – Chrudim 1:1

AFK však potřeboval pro posílení nadějí na záchranu vyhrát, a tak příkladně bojoval. Ve 27. minutě ovšem narušila jeho plány ruka Dostálka, po níž z penalty otevřel skóre Niklfeld. Hra byl vcelku vyrovnaná se dvěma až třemi šancemi na obou stranách. Východočechům se podařilo vyrovnat nejlepším hráčem na hřišti Jirouskem, který v 81. minutě zakončil přesnou střelou pěknou kombinaci. Dvě minuty před koncem měl tento zkušený plejer na kopačce rozhodnutí, když postupoval sám na bránu, ale na malém vápně mu stačil míč odkopnout jeden z obránců.

Hlinsko – Trutnov 2:5

Existenční utkání začali Hlinečtí aktivně, soupeř však ve 21. minutě otevřel skóre, když zblízka Hejna překonal Lankaše. Domácí měli šance, ve 35. minutě však zvýšil Machalík už na 0:2. Celek FC byl opět ve slátané sestavě, navíc v úvodu museli střídat i zranění Drahoš a R. Novák. Úvod II. půle znamenal konec hlineckých nadějí, když ve 49. minutě byl u míče dříve hostující Makovský než Lankaš a bylo to 0:3. Hlinečtí si museli kalich hořkosti vypít do dna, když v 57. minutě Novák technicky zvýšil na 0:4. V 68. minutě Boháč a v 79. minutě 16tiletý Koudelka korigovali na rozdíl dvou gólů, ale poslední slovo měl hostující Prokop, když stanovilostudných 2:5.

Více čtěte v Chrudimském deníku na straně 25 v pondělí 11. června.