OBRAZEM: AFK uhrál s Měcholupy jen remízu

Chrudim - (DOPLNĚNO O DALŠÍ VÝSLEDKY A TABULKU) Nerozhodný výsledek na domácím hřišti se pro "afrkáče" nerodil lehce.

3.11.2008

Z divizního utkání AFK Chrudim – SK Horní Měcholupy 2:2Foto: Miloš Pekař

Chrudim–H. Měcholupy 2:2

Třinácté divizní kolo nebylo pro fotbalisty místního AFK nejšťastnější, když doma jenom remizovali s SK Horní Měcholupy 2:2.

Papírově byli Východočeši sice favority vzhledem k tabulkovému umístění a bodovému zisku, ale tým z okraje Prahy s mimořádnou „úrodou“ dlouhánů je v úvodní půlhodině dokázal dvakrát zaskočit, a skoro jako přes kopírák. Po centru ze strany se dokázali hlavou prosadit nedůrazně krytí Velas ve 12. minutě a Klír po půlhodině hry. Mezitím odpověděla futsalová dvojice Vladyka, který nádherně „vydláždil uličku“ Rešetárovi a ten chladnokresně prostřelil brankáře.

Ve druhém poločase si vytvořili „afrkáči“ místy drtivou převahu, ale zúročili ji až čtyři minuty před koncem, kdy vyrovnal na 2:2 Vladyka po akci Luptovského. „Cením si toho, že kluci dokázali alespoň vyrovnat, ale je škoda, že v poslední minutě skóre neotočili. Vždyť střídající Hýsek měl před sebou už jenom prázdnou bránu,“ konstatoval trenér AFK Pavel Jirousek. Jeho svěřenci se tak posunuli na třetí místo tabulky, ale v případě výhry mohli být druzí jenom o skóre za Ovčáry, které dokázaly vyhrát v Hradci Králové nad rezervou „votroků“.

Do konce podzimní části soutěže scházejí ještě dvě kola. Chrudimští tuto sobotu od 10.15 hodin hostí celek Kunic, který prokazuje podobně jako Horní Měcholupy v posledních kolech zlepšenou formu (v tomto kole porazily Nový Bydžov 2:0). V posledním kole pak zajíždějí na pardubickou Vinici k derby s tamní Teslou. Na domácí derniéru s Kunicemi bude vstup zdarma na celodenní program. Mimo jiné budete moci shlédnout na novém hřišti s umělou trávou turnaj „Old Boys“ a mužstva VIP v konfrontaci s několika zápasy klubových přípravek, připravena budou čtyři stanoviště s občerstvením za lidové ceny v restaurantu Góól, u Klobásového grilu, při prezentaci Hotelové školy Bohemia či u prasátkových lahůdek.

Po skončení programu kolem 16. hodiny si budete moci popovídat v klubovně v 1. patře tribuny se všemi aktéry zmíněných sportovních klání – „dědky, prcky i zajímavými hosty“.

Srdečně zve výbor oddílu kopané!

Fakta – branky: 24. Rešetár, 86.Vladyka – 12. Velas, 30. Klír. Rozhodčí: Pilný (Trutnov). ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 1:2.

AFK Chrudim: Lankaš – Luptovský, Linhart, Rahimič, Klíma – Zdražil (82. Hýsek), Holub, Zvára, Rešetár – Vladyka, Vácha (37. Hauf).

Dalí výsledky 13. kola

Živanice - Týniště 0:0
Domácí vstoupili do utkání s patřičným nasazením a důrazem a již v páté minutě spálil velkou šanci Michal. Hosté ale byli ve hře také aktivní a využívali každou příležitost k ohrožení branky Hlouše. Slibné příležitosti měli Jelínek hlavou a Černý. Domácí však měli více ze hry a zejména záložník Michal se v průběhu utkání dostal ještě do dvou dalších příležitostí.
Po změně stran se však karta obrátila. Více ze hry měli hosté, domácí ubrali na důrazu a pro zranění museli ze hry odstoupit Kaciáň a Ferčák. Hosté vycítili šanci, v 62. min. z výhodné pozice Gorol přestřelil branku Hlouše a v 72. min. byl blízko ke gólu Lehovec, později i střídající Řehák. Domácí ohrožovali branku soupeře především ze standardních situací. Zápas nakonec skončil spravedlivou bezbrankovou remízou.
Fakta – rozhodčí: Štumpf (Praha). ŽK: 1:1. Diváci: 165. Sokol Živanice: Hlouš – Hrmo, Vrážel, Vrba, Ferčák (70. Moravec) – Kopřiva (80. Macháček), Mocanu, Černohubý, Michal – Balog, Kaciáň (52. Jůn). SK Týniště nad Orlicí: Ottmar – Tomášek, Zdeňka, Hrubý, Enoch – Gorol, R. Jelínek (76. Řehák), Plašil, D. Černý – Lehovec (85. Lemfeld), Hájek (32. Winkler).

Převýšov - Bohemians B 2:0

První šanci hostí chytil Petr. Na druhé straně střela Bredy prosvištěla těsně nad. Druhou půli zahájili hosté pološancí, ale v 52. min. se po důsledném presinku Bredy dostal míč k Novákovi a ten křížnou ranou prostřelil gólmana. Šest minut před koncem po rohu hostující hráč překopl bránu. V nastavení z brejku pečetil Ujec.
Fakta – branky: 52. Novák, 90 (+2) Ujec. Rozhodčí: Langer (Pěnčín u L.). ŽK: 2:2. Diváci: 223. Poločas: 0:0. SK Převýšov: Petr – Michal, Krejčí, Franc, Šmíd – Semelka (64. Ujec), Hrabík (63. Machač), Breda, Kopecký (88. Urban) – Holý, Novák.

Kunice - N. Bydžov 2:0
Hosté doplatili na dvě chyby v prvním poločasu. Nejprve se z dorážky po trestném kopu prosadil zkušený Koubek a těsně před přestávkou skóroval syn legendárního Antonína Panenky. Bydžov ve druhé půli přidal, ale domácí Koubek ještě z brejku trefil břevno.
Fakta – branky: 30. Koubek, 44. Panenka. Rozhodčí: Kubr (Praha). Bez karet. Diváci: 150. Poločas: 2:0. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Žalman (60. Pilař), Matějka, Šoufek, Vaněk – Vaníček, Obermajer (68. Kazda), Podolník, Tomeš – Janouch (46. Valenta), Blažej.

Hradec B - Ovčáry 1:3
Úvod utkání byl pro domácí šokem, neboť v 6. min. prohrávali 0:2. První gól vsítil z dorážky Roman Janoušek. O chvíli později se z dobrých 35 metrů prosadil Studený. Ve 23. min. vykřesal hlavou naději Jiří Janoušek, jenže v 66. min. Hyka upravil na 1:3.
Fakta – branky: 23. J. Janoušek – 3. R. Janoušek, 6. Studený, 66. Hyka. Rozhodčí: Kříž (Kunratice u Frýdlantu). ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 1:2. FC Hradec Králové B: Hrdina – Černý, Zieris, Drapač, Hradecký – Kout, J. Janoušek, Veselka, Válek – Hubička (68. Čech), Zinke.

Velim - Holice 3:1
Souboj týmů z konce tabulky vyzněl lépe pro Velim. Holičtí měli dvě příležitosti ke gólu v úvodních minutách, ale první branku zápasu vstřelili domácí. Po změně stran zvýšili na 2:0, ale hosté ač o deseti, z penalty snížili J. Jedličkou na 2:1. Hra Holic vabank přinesla domácím ještě jednu trefu.
Fakta – branky: 32. Sabó, 76. Snop, 90. Brusch – 82. J. Jedlička z pen. Rozhodčí: Vítek (Náchod). ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (77. Hála). Diváci: 130. Poločas: 1:0. SK Holice: Pišta – Brož, T. Jedlička, Ráliš, Hála – Pich, J. Jedlička, J. Velinský, Valenta – J. Englich, D. Velinský.

Tesla - Kolín 4:0
Ve 26. minutě Kakrda tečovanou střelou otevřel skóre utkání a od této chvíle byli domácí jednoznačně na koni. Chybují obrana hostí si koledovala o další góly a ty po změně stran na sebe nenechaly dlouho čekat.
Fakta – branky: 26. Kakrda, 57. Jeřábek, 61. Petrus, 84. Sedlák. Rozhodčí: Novotný (Hradec Králové). ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Tesla Pardubice: Shejbal – Hajdari, Pospíšil, Třešňák, Voženílek – Kakrda (84. Cincibuch), Jeřábek, Prorok, Škvrňák (73. Vanžura) – Petrus (68. Sedlák), Gavula.

Dvůr Králové - Turnov 2:1
Když v 61. minutě špatnou přihrávku Holuba zachytil exligista Weber a z 20 metrů napálil míč k tyči, vypadalo to se Dvorem zase špatně. Ačkoliv od začátku měli domácí navrch. Vysvobození přinesl faul na Urbana, po kterém Brendl proměnil penaltu. V 73. minutě na hřiště přišel útočník Otradovský a o čtyři minuty později rozhodl zápas po střílené přihrávce Kilevníka.
Fakta – branky: 69. Brendl z pen., 77. M. Otradovský – 61. Weber. Rozhodčí: Janíček (Deštná u Dačic). ŽK: 1:2. Diváci: 340. Poločas: 0:0. TJ Dvůr Králové n. L.: Tomek – Král (83. Bělina), Kruliš, D. Novák, Ježek – Kilevník, Holub, Míl (89. Fejk), Urban (73. M. Otradovský) – Brendl, Řežábek.

Autor: Petr Novák

Místo události:
3.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Krajský přebor: „Mistrovské“ obraně dvakrát uletěl Bukač

Škoda 110 R.
13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

K bytu vedly krvavé stopy

Chrudim – Městské strážníky přivolal do jednoho z domů ve Škroupově ulici muž ve vážných obavách. Po celé chodbě se táhly krvavé šmouhy a končily u jedněch bytových dveří.

Návštěvníci pohlédnou přímo do úlu

Nasavrky – Střední odborné učiliště včelařské v Nasavrkách otevřelo další část naučné včelí stezky – soubor interaktivních panelů s názvem Pohled do úlu.

V Chrudimi operovali hokejistu Jána Lašáka. Cítí se skvěle

Chrudim – Chirurg zdejší nemocnice Pavel Holeka má velké renomé, a to zejména mezi sportovci. Získal si ho díky svým ojedinělým operativním zákrokům. Jeho práci si pochvaluje i hokejista Ján Lašák, účastník několika mistrovství světa a dvou olympiád.

Chrudim v derby sejmula lídra! Rozhodla trefa Kopeckého

Chrudim - Zasloužené vítězství v sobotu vybojovali na vlastním hřišti chrudimští fotbalisté. V duelu 29. kola české fotbalové ligy porazili nejtěsnějším rozdílem dosud vedoucí hradeckou Opympii.