Po čtvrthodině bylo ještě hůře, když autor vedoucího gólu domácích vysunul Fejfara a ten svůj nájezd na brankáře Lankaše bezpečně proměnil. Chrudimští potom o sobě dávali častěji vědět, ale z několika slibných standardních situací gól nevytěžili. Když ve druhé půli „afrkáči“ přežili další sólový únik, tentokrát v podání Semelky, tak se vyburcovali k závěrečnému náporu.

Pět minut před koncem se dostal k odraženému míči Dostálek a pohotovou střelou k tyči Petrovy branky vykřesal naději na bodový zisk korekcí na 2:1. Finiš hostů však přišel pozdě, do konce zápasu se již neprosadili a vraceli se tak z Převýšova s prázdnou. Jejich soupeř se tak na ně v tabulce dotáhl, když oba týmy mají 36 bodů a čtyři kola před koncem soutěže již prakticky klid bez starostí o záchranu.

Dodejme, že svěřenci trenéra Pavla Jirouska ještě čekají zápasy v Týništi nad Orlicí, se Dvorem Králové, na hřišti zřejmě postupující Hlavice a domácí derniéra s Pěnčínem.

„Kladem zápasu je, že se do bývalé dobré formy po zlomenině zánártní kůstky vrací záložník Tomáš Dostálek, což potvrdil i vstřeleným gólem,“ přece jenom našel pozitivum po prohraném utkání v Převýšově vedoucí mužstva AFK Chrudim Jan Sládek.