"Eskáčko" narazilo, Načešice předvedly koncert střel

Chrudim - Ve fotbalové I. A třídě SK Chrudim po pěti jarních výhrách tentokrát doma tvrdě narazil. O soutěž níž načešický lídr rozdrtil Přelouč.

5.5.2008

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

I.A třída

SK Chrudim – Valy 1:6

Domácí začali aktivněji, ale po půlhodině zužitkovaly šanci Valy a v závěru poločasu přidaly gól „do šatny“. V 58. minutě Vágner prostřelil Poříze - 1:2, ale za čtyři minuty skončil Tesařův trestňák jen na tyči. Nedáš - dostaneš se naplnilo v 65. minutě po rychlém protiútoku - 1:3. V 78. minutě se do šestnáctky hostí prodral Vágner, ale zákrok na něj rozhodčí jako penaltový neposoudil, ačkoli faul viděl celý stadion. Od 80. minuty si „eskáčko“ vybralo snad nejslabší tříminutovku v historii, když ve snaze o vstřelení kontaktní branky zcela zapomnělo bránit. Hosté za tu dobu z brejků nastříleli rychlé tři góly! Výsledek tak pro domácí dostal hororovou podobu.

Fakta – branky: Vágner – M. Bažant 3, Kolman 2, Budinský, Rozhodčí: Hána. ŽK: 3:2. Diváků: 120. Poločas: 0:2. SK Chrudim: Kramařík – Hudeček, Lankaš, Wenzl, Štursa – Müller, Lištván, Tesař, Pudil – Veverka, Vágner (Fantl, Hromádko, Koreček).

Semanín – H. Městec 2:1

Fakta – branky: Dlouhý, Špatenka – Skokan. Rozhodčí: Vachutka. ŽK: 2:3. Diváků: 80. Poločas: 1:1. Sestava H. Městce nehlášena.

Další výsledky: Rosice n. L. – St. Hradiště 1:2 (1:1), Srch – Králíky 7:0 (5:0), Moravany – Litomyšl 3:2 (2:0), D. Újezd – Choceň B 1:2 (0:1), Morašice – Žamberk 2:0 (2:0).

I.B třída

SKUPINA A:

H. Jelení – Rváčov 1:0

Poslední tým tabulky sahal po bodu, ale opět vyšel naprázdno.

Fakta – branka: 57. Pištora. Rozhodčí: Bouz. ŽK: 3:4. Diváků: 290. Poločas: 0:0. Rváčov: Meloun - Prášek, Hloušek, Vojta, Ondráček - Ptáček (71. Šustr), Volf, Štefl, Šulc - Veselý, Saifr.

Kameničky – Rozhovice 2:0

V I. půli mírná převaha domácích, kterou využil Urbánek z penalty. Týž hráč přidal ve 47. minutě druhý gól po rychlém brejku Janáčka.

Fakta – branky: Urbánek 2/1. Rozhodčí: Ille. ŽK: 3:2. Diváků: 180. Poločas: 1:0. Kameničky: Zavřel – Vtípil, Tichý, Netolický, Staněk, Sadílek, Jehlička, Hromádko, M. Pérko, Urbánek, Janáček (Sádovský, M. Bureš). Rozhovice: Ježek – Pilný, Adámek, Chmelík, D. Kopp, Vohralík, Mráz, Tamchyna, Grof, Švadlenka, Z. Kopp (Pleskot).

Hlinsko B – Proseč 1:2

Oboustranně útočný fotbal směřoval k dělbě bodů. V závěru však domácí nastřelili jen břevno, aby na druhé straně rozhodl krásným „trestňákem“ Jiří Marek.

Fakta – branky: nehlášeno – Martin a Jiří Markové. Poločas: 0:1. Hlinsko B: nehlášeno. Proseč: Lédl – Dvořák, Zanina, Rybenský (Doležal), Z. Marek – Jiří Marek, Jaroslav Marek, Lampárek, Spilka – Martin Marek (Stodola), Krčil (Mareš).

Chrudim B – Třemošnice 4:2

Velmi kvalitní duel zásluhou obou soupeřů.

Fakta – branky: vlastní Šebek, Berner, Michalec, Pudil – Šebek 2. Rozhodčí: Felkl. ŽK: 5:1. Diváků: 80. Poločas: 2:0. AFK B: Veselý – Zelinka, Michalec, Škopek (55. Konečný), Hluchník – Dostálek (80. Křečan), Černohorský, Pudil, Smitka – Jirousek, Berner (88. Křemenák). Třemošnice: Žďánský – O. Rychnovský (80. Kořínek), Kalina, Bohatý, Culek – O. Vančura, J. Vančura, V. Rychnovský, Smutný (70. Opočenský) – Meruňka, Šebek.

Načešice – Přelouč 10:1

Po vyrovnané čtvrthodině začal Svoboda svůj hattrick a pak už nebylo co řešit.

Fakta – branky: Svoboda 4, J. Tomčík 2, M. Tomčík, Chudomel, M. Jirásek, R. Chmelík – Cichra. Rozhodčí: Preclík. ŽK: 1:1. Diváků: 130. Poločas: 5:0. Načešice: Novák – Hladina, R. Chmelík, Levinský, Petřík (46. M. Chmelík) – D. Jirásek, M. Tomčík (57. J. Tomčík), Semrád – Chudomel, Svoboda, M. Jirásek (66. Kopecký).

Chroustovice – Slatiňany 0:4

Jasná převaha Spartaku, která vyzněla ve výhru rozdílem třídy. Ta prý byla pro domácí ještě milosrdná.

Fakta – branky: Valla 2, Dostál, Hroch. Rozhodčí: Havel. ŽK: 2:2. Diváků: 100. Poločas: 0:2. Chroustovice: Bejblík – Pitra, Tégl, Hotovec, Doubravský (65. Žídek), Petrák – Dubský (46. Vondráček), Besperát, Bačkovský, Popp (23. Douděra), Komárek. Slatiňany: Švadlenka – Hroch, Myška, Jeřábek, Moravec, Šulc, Opavský (75. Tesař), Zdražil, Valla, Kovařík, Dostál.

Další výsledky: Mikulovice – Paramo 3:0 (1:0).

(pn, rp, dom)

5.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Futsalisté vyhráli v Brně

Patrola vojáků se pytlů neštítila.

V sobotu se bude uklízet Česko

Sigan: Někteří už pochopili, co od nich chci

Hlinsko - Domácí si byli vědomi toho, že jedině vítězství je může posunout do klidnějších vod tabulky krajského přeboru a zárověň si udobřit domácí fanoušky po dvou předchozích prohrách.