FOTBAL: Další kanonádu v I. A třídě viděl "Vodojem"

Chrudim - V I. A třídě poutalo pozornost derby v Bažantnici.

13.10.2008

Z fotbalového utkání I.A třídy Heřmanův Městec - NačešiceFoto: Karel Dvořák

Prachovice – Litomyšl 1:1

Hosté se v 55. minutě ujali vedení Vaníčkem, ale domácí zvýšenou bojovností dokázali za 10 minut vyrovnat z penalty Budinským.

Fakta - Branky: 65. Budinský - 55. Vaníček. ŽK: 1:2, ČK: 1:0 (75. Mach). Diváci: 50. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Bouz.

Prachovice:
Ondráček - Ptáčník, Budinský, Horyna, Horák (90. Navrátil) - Kořínek, Těšitel, Kostka (62. Mach), Hrdlička (73. Brychnáč) - Štainz, Schneiderwind.

SK Chrudim – Rychnov 5:1

V 16. minutě Hromádko hlavou otevřel skóre. Ve 22. minutě po rohu zvyšoval opět hlavou Wenzl 2:0. Za minutu po samostatné akci upravil Vágner na 3:0, ale další sólo ve 40. minutě nevyužil. V 53. minutě Kylar snižoval z penalty na 3:1. V 63. minutě zvýšil Wenzl po nahrávce Vágnera na 4:1. V 80. minutě Veverka hlavou po biliárové akci Tesaře a Šebka upravil na 5:1. V 81. minutě byl v šestnáctce sražen Pudil, ale penaltu sám neproměnil.

Fakta – branky: Wenzl 2, Hromádko, Vágner, Veverka – Kylar z pen. Rozhodčí: Fibiger. ŽK: 1:3. Diváků: 120. Poločas: 3:0.

SK Chrudim:
Kramařík – Hudeček, Lankaš, Hromádko, Starý – Šebek, Lištván, Tesař, Veverka – Wenzl, Vágner (Mart. Pudil, Fantl, Koreček).

H. Městec – Načešice 0:2

Snímky z utkání najdete v galerii.

Početná návštěva viděla minimum šancí. O výsledku rozhodl načešický „žolík“ M. Jirásek po rohovém kopu. Výhru nováčka pojistil v nastaveném čase z přímého kopu kapitán Svoboda.

Fakta – branky: 86. M. Jirásek, 90. (+1) Svoboda. Rozhodčí: Neubauer. ŽK: 3:2. Diváků: 350. Poločas: 0:0.

H. Městec: Jandáček – J. Uttendorfský, Veleba, Veverka (37. Peter), J. Volejník – D. Salfický, Hlaváč, Synek, J. Hamsa – Dostál (65. Mach), Štefanča.

Načešice: Novák – Semrád, Chmelík, Petřík, Kudyn, Hladina, A. Jirásek, Svoboda, Tomčík, D. Jirásek (59. M. Jirásek), Chudomel (90. Žák).

Další výsledky 10. kola

Žamberk – Dolní Újezd 2:0 (1:0). Branky: Pešek, Pavelka. Rozhodčí: Urbánek (Rychnov nad Kněžnou). ŽK: 3:2. Diváci: 150.

Semanín – Staré Hradiště 2:1 (1:1). Branky: Petr, Geprt – Tamchyna. Rozhodčí: Zerzán (Vysoké Mýto). ŽK: 1:5. Diváci: 50.

Králíky/ Červená Voda – Moravany 1:2 (1:1).
Branky: Pasker – Imramovský, Křenek. Rozhodčí: Vachutka (Chornice). ŽK: 2:5. ČK: 0:2 (Hynek, Erber). Diváci: 300.

Choceň B – Valy 2:2 (0:0). Branky: Kubec, Dostál – Budínský 2. Rozhodčí: Halda (Starý Máteřov). ŽK: 2:1. Diváci: 70.

(dom, rp, pn)

13.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Krajský přebor: „Mistrovské“ obraně dvakrát uletěl Bukač

Škoda 110 R.
13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

K bytu vedly krvavé stopy

Chrudim – Městské strážníky přivolal do jednoho z domů ve Škroupově ulici muž ve vážných obavách. Po celé chodbě se táhly krvavé šmouhy a končily u jedněch bytových dveří.

Návštěvníci pohlédnou přímo do úlu

Nasavrky – Střední odborné učiliště včelařské v Nasavrkách otevřelo další část naučné včelí stezky – soubor interaktivních panelů s názvem Pohled do úlu.

V Chrudimi operovali hokejistu Jána Lašáka. Cítí se skvěle

Chrudim – Chirurg zdejší nemocnice Pavel Holeka má velké renomé, a to zejména mezi sportovci. Získal si ho díky svým ojedinělým operativním zákrokům. Jeho práci si pochvaluje i hokejista Ján Lašák, účastník několika mistrovství světa a dvou olympiád.

Chrudim v derby sejmula lídra! Rozhodla trefa Kopeckého

Chrudim - Zasloužené vítězství v sobotu vybojovali na vlastním hřišti chrudimští fotbalisté. V duelu 29. kola české fotbalové ligy porazili nejtěsnějším rozdílem dosud vedoucí hradeckou Opympii.