DIVIZE: 'Afrkáči' v Pěnčíně umějí zahrát

Pěnčín/ Místní divizní celek patří k oblíbeným soupeřům chrudimských „afrkáčů“, kteří v Českém ráji uspěli i tentokrát.

28.9.2009

Z utkání divize C AFK Chrudim - Pěnčín Turnov.Foto: Miloš Pekař

Pěnčín – AFK Chrudim 0:2

Podívejte se v galerii na snímky z posledního domácího utkání AFK s Pěnčínem!

V prvním poločase se hrál rychlý fotbal nahoru – dolů, ale bez vážnějších brankových příležitostí. Ke světlým výjimkám patřila rána Váchy, která ve 23. minutě skončila na břevně.

Po změně stran chrudimští fotbalisté zpřesnili hru, rozběhali soupeře a přineslo to své ovoce. V 67. minutě uvolnil Vácha Kroutila, který samostatnou akci zakončil vedoucím gólem.

Za tři minuty pro změnu přihrál do šance úspěšnému střelci Vágner a znamenalo to dvoubrankové vedení Východočechů. Domácí se dostali do jediné vážnější šance, ale více jim pozorná obrana dirigovaná Linhartem nedovolila.

Fakta – branky: 67. a 70. Kroutil. Rozhodčí: Duchoň (Praha). ŽK: 2:2. Diváci: 170.

AFK Chrudim:
Žďánský – Klíma, Linhart, Rahimič, Radouš – Luptovský (82. Hauf), Zvára, Vodrážka, Vágner (86. Melechovský) – Vácha, Kroutil (78. Kopecký).

Pavel Křečan, asistent trenéra AFK Chrudim: „Dávali jsme si pozor na nebezpečné standardky soupeře, do kterých jsme jej prakticky nepouštěli, až na jednu chybu obrany, kterou domácí naštěstí nepotrestali. Pochvalu zaslouží celý tým za bojovný a disciplinovaný výkon.“

(spa)

DALŠÍ UTKÁNÍ

Pardubice – Dobrovice 3:1

Domácí se ujali vedení ve 27. min., po rohu Kudrny u zadní tyče zakončoval Hudec. O čtyři minuty později vyslal Jeřábek ideální pas na Petruse, gólman Kraus jeho střelu zneškodnil, ale Fikejz dorážkou zvýšil. Po změně stran upravil na 3:0 Kakrda a hosté již jen korigovali.

Fakta – branky: 27. Hudec, 31. Fikejz, 48. Kakrda – 57. Kohout. Rozhodčí: Grimm (Rokycany). ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 2:0.

FK Pardubice: Shejbal – Hudec, Třešňák, Prorok, Voženílek – Fidra (72. Vanžura), Kudrna (83. Chvála), Jeřábek, Kakrda – Fikejz (80. Brychta), Petrus. (jma)

Ústí nad Orlicí – Letohrad 1:1

V prvním poločase stály za zaznamenání dvě brejkové situace do otevřené obrany. Nejprve se v 16. min blýskl domácí Tomášek, když se vydal po standardní situaci Letohradu rychle dopředu. Když už to vypadalo, že akci zbrzdil, vypálil do břevna. Hostím se podobná akce vyvedla lépe. Za čtyři sekundy prošli od svého vápna před Ústecké a rychlou akci zakončil Semerák – 0:1. Jinak se v první půli spíše odkopávalo.

Po změně stran byl vyloučen letohradský Lukeš, což byla logicky voda na mlýn Ústí. Více se tlačilo dopředu a sporného vyrovnání, kterému předcházel faul, se dočkalo v 86. min., kdy nešťastně poslal míč za Kykala Strasmeier.

Fakta – branky: 86. vlastní – 22. Semerák. Rozhodčí: Šob (Hradec Králové). ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (Lukeš). Diváci: 400. Poločas: 0:1.

Jiskra Ústí nad Orlicí: Lankaš – Chudý, Šrut, Jar. David, Jan David – Stejskal (64. Kříž), J. Dostál, Roušar, Vaňous, Tomášek (76. Kukla) – Z. Dostál.
FK OEZ Letohrad: Kykal – Rompotl, Lukeš, Strasmeier, Vaniš – Jiroušek (80. Kail), Hundák, Filip, Adam (13. Gerža, 87. Čejka) – Semerák, Brendl. (ry)

Český Dub – Nová Paka 0:2

Od začátku diváci viděli zápas ve svižném tempu a útoky se střídaly na obou stranách. O poznání nebezpečnější v koncovce však byli hosté, kteří si dvěma góly během tří minut vytvořili náskok, a ten mohli ještě zvýšit. Druhý poločas již žádnou změnu ve skóre nepřinesl.

Fakta – branky: 17. Bažík, 19. Banda. Rozhodčí: Melničuk (Plesná). ŽK: 7:0. Diváci: 150. Poločas: 0:2. 1.

FK Nová Paka: Ottmar – Mačí, Čokina, Ptáček, Novák – Jisl, Mindl (61. Kout), Rozsévač, Král (68. Musil) – Banda, Bažík (84. Mička). (jp)

Živanice – N. Bydžov 1:2

Hosté vedli gólem Věchta z 34. minuty. V 60. min. Jedlička našel díru ve zdi při trestném kopu a vyrovnal. Rozhodnutí padlo v 74. min., kdy po samostatné akci prostřelil Hlouše z úhlu Blažej.

Fakta – branky:
60. J. Jedlička – 34. Věchet, 74. Blažej. Rozhodčí: Kříž (Tlučná). ŽK: 2:1. Diváci: 210. Poločas: 0:1.

Sokol Živanice:
Hlouš – Hrmo (46. Kašpar, 78. Kaciáň), Vrážel, Vrba, Černohubý – Podlipný, J. Jedlička, Gorol, Mocanu – Balog (87. J. Černík), Merganc.
RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Pilař, Žalman, Kubelka, Vaněk – O. Vaníček (87. Václavek), Obermajer, Věchet, Tomeš (90. Kazda) – Janouch (68. Valenta), Blažej. (jma)

Převýšov – Dvůr 1:3

Po remízovém poločase rozhodla utkání krásná trefa dvorského útočníka Slezáka, jenž se trefil v 58. minutě.

Fakta – branky: 9. Jarkovský – 13. Řežábek, 58. Slezák, 90. Kilevník. Rozhodčí: Hock (Jablonné nad Orlicí). ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (72. Jarkovský). Diváci: 250. Poločas: 1:1.

SK Převýšov: Pilař – Brychta, Klička, Jarkovský, Šmíd – Franc (70. Semelka), Breda, Krejčí, T. Hrabík – Novák (75. J. Dvořák), Galovič.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Rejl, Kruliš (75. Blažek), Bělina, Novák – Kilevník, Vít, Holub, Řežábek (35. Urban) – Klazar (87. Jurík), Slezák. (pt)

Velim – Hradec B 2:1

V 67. min. nedal domácí Brusch penaltu. „Votroky“ poslal čtvrt hodiny před koncem do vedení Pacák. Jenže to nestačilo. Závěr utkání Hradečtí nezvládli a chybami umožnili soupeři skóre otočit. Rezerva tak odjela s prázdnou.

81. Slavík, 82. Hruška – 75. Pacák. Rozhodčí: Melichar (Velký Osek). ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

FC Hradec Králové B: Holý – Černý, Přibyl, Kouřil, Špidlen – Veselka, Lacina (72. Kuťák), Nemček (82. Pártl), Hečko – Hubička, Pacák. (pt)

Měcholupy – Náchod 2:0

Hostům vůbec nevyšla první půle, ve které inkasovali po dvou totožných akcích. V 18. min. přišel centr zprava a volný Buldra nezaváhal. Totožná situace se odehrála i těsně před přestávkou, tentokrát s gólovou tečkou Marce.

Fakta – branky: 18. Buldra, 45. J. Marc. Rozhodčí: Janíček (Dešná u Dačic). ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 2:0.

FK Náchod–Deštné: Kobos – Jirman (75. Malý), Lesák, Kotal, Belák – Srkal, Nejman, D. Zinke, Huňák (46. Petr) – Šorfa (65. Kořínek), Jandík. (mr)

TABULKA PO 8. KOLE

Tabulka
28.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
ESTER ŠVECOVÁ (2,94 kg a 48 cm) –  tak se od 14.6. od 6:05 jmenuje první dcera Andrey a Pavla Švecových z Pardubic.