FOTBAL: Důstojně se rozloučili s názvem AFK

Chrudim – V posledním kole divizního ročníku 2010/11 fotbalisté místního AFK rozstříleli tradičního soupeře a důstojně se tak rozloučili s dlouholetým názvem klubu. Po sloučení s SK Chrudim se od nové sezony budou jmenovat MFK Chrudim.

19.6.2011

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

AFK Chrudim – FK Náchod 5:0 (2:0).

Po úvodní neplodné převaze „afrkáčů“ ve 24. minutě Radouš lehce tečoval Vladykův rohový kop a otevřel skóre. Ve 34. minutě mohl srovnat Šťavík, ale trefil jenom gólmana Mrázka. Navíc se zranil, obětavě dohrál poločas, ale pak musel být střídán. Těsně před odchodem do kabin po Malinského centru stačil brankář Vacho hlavičku Vladyky jen vyrazit k Luptovskému, který zvýšil na 2:0.

V úvodu II. půle se hosté snažili o korekci, zejména střídající Petr, ale když Luptovský po parádním vysunutí od Vladyky přidal třetí gól, nebylo co řešit. Diváci si pak ještě vedle řady pohledných akcí vychutnali nádherný gólový lob Holuba a pečeť Malinského o necelou minutu později. Po této páté trefě zaznělo z tribuny směrem na náchodskou lavičku: „Hoďte tam ručník…!“

Fakta – branky: 43. a 64. Luptovský, 24. Radouš, 71. Holub, 72. Malinský. Rozhodčí: Štefan (Velké Přílepy). ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 2:0. AFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Luptovský, Vladyka, Vodrážka, Malinský – Vácha (64. Hauf), R. Holub. FK Náchod: Vacho – Šťavík (46. Petr), Rompotl, Škoda, Gross – Nejman, Vít, Hubka, Punar – Sedláček, Vondráček.

Autor: Petr Novák

19.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
Trenér Marcel Vít.

Marcel Vít: Prosetínský fotbal do kraje patří!

Malá Verunka hledá zkušené pěstouny. Pomůže veřejnost?

Špatný vzor: Rodiče žijí z dávek, jsou negramotní

Chrudim – Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování.

Pitná voda má být dostupnější

Bojanov – Městys Bojanov v současné době administrativně finišuje s realizaci zdrojů pitné vody pro obce Kovářov a Hrbokov.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.