A lze konstatovat, že se to svěřencům trenéra Pavla Jirouska bez větších problémů podařilo.

MFK Chrudim – Arsenal Česká Lípa 2:0 (1:0)

Kdo by se cestou k Vodojemu o čtvrthodinku opozdil, o nic zajímavého by nepřišel. Teprve potom začali domácí „přikládat pod kotel“ a brzy se to projevilo i na skóre. V 18. minutě našel Vladyka filigránskou přihrávkou nabíhajícího Dostálka a ten z voleje nekompromisně prostřelil brankáře Bojčuka – 1:0. Ve 23. minutě Vladyka z trestného kopu těsně před šestnáctkou mířil přesně k tyči, ale gólman stačil střelu vyrazit. Z dalšího útoku skončil Kesnerův lob po přihrávce Vladyky nad břevnem. O deset minut později se Vladyka zaskvěl i při obranném zákroku, když vyřešil nepříjemný závar u Mrázkovy svatyně nekompromisním odkopem. Před odchodem ro kabin mohl zvýšit vedení MFK Linhart, ale ve skluzu nestihl z bezprostřední blízkosti usměrnit do sítě Dostálkovu střelu.

V úvodu druhé půle dvakrát zahrozili Severočeši. V 55. minutě pálil z hranice šestnáctky Knobloch, ale Mrázek stačil bravurně zakročit. V 63. minutě srazil Štěpánek střelu Jordáka na roh. V závěru utkání Chrudimští opět zvýšili tlak a dočkali se gólové pojistky. V 87. minutě Luptovský utekl po pravé straně, vyhnul se i vybíhajícímu brankáři a po jeho centru Kesner krásnou rybičkou upravil na 2:0. V předposlední minutě ještě důrazně prošel do vápna Vladyka, ale z těžkého úhlu trefil jenom gólmana.

Fakta – branky: 18. Dostálek, 87. Kesner. Rozhodčí: Pastyřík (Plzeň. ŽK: 2:5. Diváci: 535. Poločas: 1:0. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Vágner – Kesner (89. Adámek), Vodrážka, Vladyka, Mastík, Dostálek (79. Luptovský) – Holub (72. Vácha). Arsenal Česká Lípa: Bojčuk – Kmoníček (56. Šmidrkal), Bohata, Janek, Kučera (37. Vrabec) – Procházka, Beran, Patka, Knobloch – Broschinský, Jordák.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Potvrdilo se naše očekávání, že Arsenal bude bojovným, důrazným soupeřem. Naštěstí jsme ho do vyložené šance nepustili. Po nevýrazném začátku parádně otevřel skóre Dostálek a ve druhé půli bylo jen otázkou, jestli se nám podaří skóre navýšit. Druhý gól v závěru přišel, takže můžeme být spokojeni.“

Zdroj: Youtube