FOTBAL MLÁDEŽE: Dva ligové dorosty MFK mají skalp Jablonce

Chrudim - V mládežnických fotbalových soutěžích ztratila „devatenáctka" MFK nadějně probíhající duel s Varnsdorfem, dvě mladší ligová družstva získala cenné skalpy Jablonce.

21.4.2013

FOTBAL - ilustrační foto.Foto: DENÍK

DOROST

LIGA U 19: MFK Chrudim - Varnsdorf 2:3 (Hannich, Bareš). MFK: Trojan Tlapák, Kosař, Strnad, D. Veselský Mrázek, Opina, Dastych, Zrůst Hannich, Netušil (Žalud, J. Veselský, Bareš, Háněl, Motl, Vala). Domácí o poločase vedli o gól, po změně stran hosté otočili skóre ve svůj prospěch.

LIGA U17: MFK Chrudim - Jablonec 4:1 (Rybička 2, Teslík, Trnka). MFK: Lukáš Jindrák, Šourek, Trnka, Bureš Pejcha (45. Rybička) Teslík, Tlapák (58. Talácko), Wimmer, Shejbal (58.Dostál Formáček. Chrudimští sehráli výborný první poločas. Prezentovali se nápaditou kombinační hrou a vypracovali si několik vyložených šancí. Bohužel se prosadili pouze ve 13. minutě Trnkou 1:0. Do druhé půlky vlétli hosté hodně aktivně a 15 minut domácím trvalo než hru vyrovnali. Přesto mohli Formáček s Rybičkou navýšit skóre. Namísto toho přišla v 53. minutě podceněná situace v rohu hřiště a následná přihrávka na zcela volného hráče před branku, čehož hosté využili k vyrovnání 1:1. Vyrovnávající branka Chrudimské probudila a postupně navázali na výkon z první půle. V 58. minutě po straně pronikl Bureš až k brance Jablonce, přihrávkou našel Rybičku, který se zbavil obránce a střelou k zadní tyči upravil na 2:1. Závěrečná část utkání byla hodně nahoru dolu. Šance si vytvářeli zejména domácí a dvě akce dotáhli i do úspěšného konce. Nejdřív v 66. minutě proměnil Teslík Formáčkovu přihrávku a v 76. minutě dal definitivní podobu výsledku Rybička.

LIGA U16: MFK Chrudim - Jablonec 4:0 (Chráska 2, Kalas, Felkl). MFK: Votoček Kopecký, Holeček, Sršeň, Dušek Pirkl, Kozák, Jelínek Grulich, Chráska, Kalas (Elich, Valenta, Felkl, Cimburek, Secký). Chrudimští předvedli v I. půli velmi dobrý výkon, soupeře jsme dostali pod tlak, kombinačně ho přehráli a oproti minulým utkáním tuto převahu dokázali gólově vyjádřit brankami Chrásky a Kalase, která byla opravdu velmi povedená. Druhá půle již takovou kvalitu neměla, ale díky nasazení a chuti vítězové soupeři nedovolili skórovat, naopak přidali další dva góly Chráskou a Felklem.

VÝCHODOČESKÝ PŘEBOR: Nový Hradec Králové Hlinsko 2:3 (M. Nevole 2, Najman).

KRAJSKÝ PŘEBOR: Choceň Hlinsko B 4:1 (Půlpán), H. Městec Polička 6:1 (Jošt 4, Dědič, Musil), D. Újezd Proseč 1:1 (Vopařil), Pardubice C Třemošnice 1:2 (Kodeš, Pumer).

I. TŘÍDA: Třemošnice B Miřetice 2:1 (Jelínek, Mikula Vrbecký), Dašice Skuteč 2:6 (Talácko 3, Cink, Bílý, Šmaha), Stolany Pardubičky 0:4, H. Týnec Rváčov 3:0 (Krušina, Kaločaj, Novotný), Slatiňany Řečany 3:2 (Jeníček 2, Morávek).

OKRESNÍ PŘEBOR: Zaječice Svratouch 1:2 (Kubelka Kalous, Sádovský), Prosetín Svídnice 2:0 (Novotný 2), Skuteč B Dřenice 1:1 (Hrubý Hejlík), Holetín Ronov 5:7 (Zdražil 3, Picek, Vondráček Pavlík 3, Hutla, Tyler, Spěvák, Šimon), Vítanov Rosice odloženo.

ŽACTVO

KRAJSKÝ PŘEBOR: Třemošnice Ústí n. O. 3:3 (Konečný 3), a 3:3 (Šťastný, Šír, Tonner) , Hlinsko M. Třebová 4:2 (Vašek, Machovec, Klika, Vymetal) a 7:3 (Vamberský, Pešek, Solnička, Rys, Lapáček, Wilder, Pospíšil).

I. TŘÍDA: Horní Jelení H. Městec 2:0 a 2:11 (Charvát 4, Pilný 2, Kutlvašr, Bohatý, Pilnáček, Voženílek, Horečka). Prosetín Miřetice 4:1 (za domácí Macek 3 a Blatoň) a 16:0 (Kašpar 5, Spilko a Hanák 3, Tichý 2, Červinka, Korytář, Gabriel), Sezemice Slatiňany 6:1 (Řeháček) a 1:6 Pavlas a Pavlasová 2, Bakeš, Lukáš).

OKRESNÍ PŘEBOR starší: Rosice Bítovany 0:4 (Šmaha 2, Cempr, Flídrová), Proseč Vítanov 8:1 (Lettl 3, Rybička 2, Síla, Kubík, Zástěra Bureš), H. Týnec Ronov 5:0 (Petrlík a Žiga 2, Caha), Chroustovice Rváčov 5:0 (Provazník 2, Blažej, Horák, Kříž), mladší: Dřenice Horní Bradlo 3:1 (Chára 2, Oliva vlastní), Vítanov Zaječice odloženo, Kameničky Chroustovice 8:2 (Pešek 3, Gregor 2, Laštůvka, Adámek, Vodička Emr).

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Stále není pozdě sehnat letní tábor

Chrudim – Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim nabízejí volná místa v rekreačním zařízení Krasnice u Přelouče. Tábor se koná ve dnech 15. až 29. července. Jeho tématem je: „Praotec Čech by zíral".