FOTBAL: Oba rezervní týmy MFK předvedly kvalitní výkony

Chrudim - O víkendu ladily formu i fotbalové rezervy místního MFK a předvedly kvalitní hru. „Béčko" může litovat, že nedokázalo dotáhnout solidní výkon k vítězství nad zkušeným soupeřem. Podle průběhu hry a vypracovaných šancí by si jej rozhodně zasloužilo.

19.2.2013

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Michal Pavlík

MFK Chrudim B Polička 3:3 (1:1). Branky: Kratochvíl, Kopp, Havránek. Sestava MFK B: Kudláček Řezníček, Valda, Beneš (46. Šibrava), Hrstka (60. Koreček), Langr, Zita (75. Hrstka), Anderle, Kopp, Havránek, Kratochvíl (55. Zeman).

Od úvodních minut byla rezerva aktivnější, rychlý přechod do útoku, slušná kombinace a tlak na míč, takže soupeř po většinu času volil přihrávku dozadu a nebo nakopnutý míč na vysokého útočníka Stejskala, se kterým domácí obránci sváděli souboje po celé utkání. Bohužel Kopp svůj samostatný nájezd neproměnil, Řezníček dobrou pozici zbrkle řešil přihrávkou a Kratochvíl nevyužil otevřeného prostoru ke střele. Paradoxně přišla individuální chyba při nakopnutém míči a soupeř se dostal poprvé k brance a také do vedení. Do poločasu srovnal skóre Kratochvíl křížnou střelou po bleskurychlé akci a o několik minut později, byl ještě sražen ve vápně, ale pokutový kop se nekonal.

Do druhé půle nastoupila rezerva se stejným nasazením a díky Koppovi po přihrávce Havránka strhla vedení na svou stranu. V tuto chvíli měli Chrudimští utkání rozhodnout, ale Koppa při dalším samostatném nájezdu vychytal golman Křemenák a Havránek nikým neatakován poslal míč po zpětné přihrávce Řezníčka nad branku. Nedáš dostaneš platilo i tentokrát a po druhé hrubé individuální chybě v obraně přišlo vyrovnání a vzápětí Polička přidala třetí branku z pokutového kopu. Rezerva se nevzdala a nejprve Zeman po akci, kterou si sám založil a po centru Korečka trefil hlavou břevno a další jeho střelu mířící na branku, zablokovala ruka hostujícího hráče na malém vápně. Až centr Řezníčka na hlavu Havránka znamenal zasloužené vyrovnání a je škoda, že domácí mladíci proti zkušenému soupeři nerozhodli utkání ve druhé půli za stavu 2:1, vítězství by si v této fázi hry určitě zasloužili.

MFK Chrudim C Skuteč 5:0 (2:0). Branky: 3 Havránek 3, Kratochvíl, Beneš (z pen.) Sestava vítězů: Šmahel (46. Opočenský), Hrstka, Zeman, Šibrava, Zita, Hlavatý, Holub, Beneš, Havránek, Kratochvíl, Opočenský (46. Kudláček, 80. Šmahel).

„Celtic" potvrdil roli favorita a po celé utkání udával tempo hry. Jak padaly góly: ve 13. minutě po centru Hlavatého Havránek 1:0, v 31. minutě z penalty Beneš za faul na Havránka 2:0, ve 48. minutě po centru Hlavatého Kratochvíl 3:0, v 66. minutě po kombinační akci ze strany Havránek 4:0 a v 70. minutě po samostatné akci Havránek 5:0.

Autor: Petr Novák

19.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
Dům Donalda Trumpa

Tady strávil mládí Donald Trump

Umělci z "lidušek" se představí i v Chrasti

Vejvanovičtí oslavili jubileum obce

Vejvanovice - Mažoretky, slavnostní projevy, svěcení praporu, bohatý kulturní program. To vše obsahovala sobotní oslava 850. výročí první písemné zmínky o obci Vejvanovice.

Žárlivec rozšlapal dívce mobil

Skuteč – Večerní spor partnerské dvojice museli v jednom ze skutečských domů šetřit policisté. Dvaadvacetiletou dívku podezíral z nevěry její o pět let starší přítel.

Kajínek už se krátce objevil i v rodných Prachovicích

Chrudim - V sobotu okolo čtvrté odpoledne se nejznámější český vězeň Jiří Kajínek na čtvrt hodiny objevil u své dlouholeté kamarádky v rodných Prachovicích. Během setkání mu Marta Látalová poděkovala, že se u ní zastavil a krátce spolu pohovořili.

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 27. května

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Každý týden náš fotograf navštěvuje porodnici a fotí nově narozená miminka.