FOTBAL: Prvoligoví „votroci" moc nezářili

Chrudim - Fotbalisté MFK Chrudim proti dalšímu soupeři z nejvyšší soutěže podali solidní výkon.

20.7.2012

Fotbalová příprava: MFK Chrudim - FC Hradec Králové.Foto: Lubomír Douděra

Po výhře nad prvoligovým Dynamem České Budějovice 2:0 a prvenství v kvalitně obsazeném turnaj v Hlubové nad Vltavou se fotbalisté MFK Chrudim představili v přípravě na novou sezonu proti dalšímu prvoligistovi, tentokrát z Hradce Králové. Prohráli sice o dva góly, ale jejich výkon měl opět solidní parametry.

MFK Chrudim FC Hradec Králové 0:2 (0:1).

Branky: 9. Voltr, 67. Zelený. MFK Chrudim: Mrázek Štěpánek, Linhart (66. Drahoš), Radouš, Adámek (74. Valda), Jarosz (57. Hauf), Kesner, Vodrážka (76. Mastík), Vladyka (85. Langr), Dostálek (80. Vávra) Holub (67. Kopecký). FC Hradec Králové: Lindr (46. Koubek) Pávek (46. Dvořák), Kaspřák, Fukal (60. Janoušek), Poděbradský Schwarz (60. Hochmeister), Strnad (46. Holeš) Harba (60. Šisler), Klapka (60. Mrázek), Voltr (46. Štěpán) Uškovič (60. Zelený).

Favorit se ujal vedení v 9. minutě Voltrem, který převzal přihrávku na hranici ofsajdu a nedal brankáři Mrázkovi šanci. V první půli se hrál vyrovnaný duel s minimem šancí. Po čtvrthodině hry nebezpečně pálil Dostálek a Lindr s námahou kryl. Ve 37. minutě sudí Vodrážka „votrokům" odpustil penaltu za ruku Poděbradského. Před odchodem do kabin se dostal do podobné šance jako Voltr při prvním gólu Uškovič, ale v koncovce zaváhal.

„V první půli jsme nepodali optimální výkon, v naší hře mi chyběly hlavně přesnější kombinace a důraz," nejásal hradecký trenér Jiří Plíšek. Proto hned o poločase udělal čtyři změny v sestavě a od 60. minuty vystřídal dalších pět hráčů. Hra jeho týmu se přece jenom zlepšila, ale nejprve v 54. minutě hosté přečkali ve zdraví velkou šanci Dostálka, který po sólové akci mířil těsně vedle Koubkovy svatyně.

Na druhé straně měl dvě velké šance Dvořák, ale v obou případech bravurně zachraňoval brankář Mrázek. V 67. minutě však již byl bezmocný proti střele Zeleného z bezprostřední blízkosti, který zakončil rychlou kombinační akci svého týmu. V závěru utkání se postupně dostávali na hřiště i chrudimští mladíci a na výsledku se již nic nezměnilo.

„Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát proti dalšímu kvalitnímu soupeři, což je zejména pro naše mladíky dobrá škola. S favoritem jsme sehráli zejména v první poločase vcelku vyrovnanou partii, na můj vkus jsme si vytvořili poměrně málo šancí," ohlížel se po utkání za jeho průběhem trenér MFK Chrudim Pavel Jirousek.

Další přípravné utkání čeká chrudimské fotbalisty tuto sobotu v hanácké metropoli, kde nastoupí proti třetiligové rezervě Sigmy Olomouc. Ve středu 25. 7. si zahrají ve Vamberku proti Letohradu a příští sobotu od 17 hodin přivítají v prvním kole Poháru České pošty druholigovou Graffin Vlašim.

Autor: Petr Novák

20.7.2012 VSTUP DO DISKUSE

Marta Látalová z Prachovic, kamarádka Jiřího Kajínka.

Kajínek míří z vězení domů. Do rodných Prachovic

Festival Halapaš v Heřmanově Městci.
6

Heřmanův Městec uvítá druhý ročník festivalu Halapaš

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Futsalová Chrudim padla. Finálová série je vyrovnaná

Chrudim - Cesta za obhajobou titulu se futsalistům Chrudimi komplikuje. Tým FK Era-Pack včera prohrál ve druhém utkání finále play off Chance ligy v Edenu s pražskou Slavií 3:6 a série je vyrovnaná 1:1 na zápasy. Třetí duel se hraje ve čtvrtek v Chrudimi (od 20 hodin).

Děti hrají divadlo, aby pomohly

Chrudim – Dnes a zítra odehrají děti z dramatického kroužku Rozmarýn a žáci Speciální základní školy Chrudim na jevišti Divadla Karla Pippicha čtyři představení Duhové pohádky.

Přestavbou bývalé Modely hasiči přijdou o cvičiště

Slatiňany – Město Slatiňany dnes začíná vyhodnocovat architektonickou soutěž, kterou zadalo na přestavbu objektu bývalé Modely. Obálky s jednotlivými návrhy už byly rozlepeny a během několika týdnů by mělo být jasné, který z nich zvítězí.