VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTBAL: Rychtář Cup bude letos skromnější

Hlinsko - Za současné nelehké ekonomické situace se v FC Hlinsko podařilo udržet počet všech družstev, což je velkým kladem.

9.7.2009
SDÍLEJ:

Z fotbalového derby Skuteč - Hlinsko 0:0.Foto: Karel Dvořák

Právě skončenou fotbalovou sezonu 2008-2009 hodnotí vedení oddílu jako poměrně úspěšnou. V současné nelehké ekonomické situaci se podařilo udržet stávající počet družstev jak dospělých, tak mládeže a i umístění v konečných tabulkách je většinou dobré.

„A tým dospělých skončil na 5. místě, když o postupujícím Ústí n/O. a sestupující Skutči bylo rozhodnuto již po podzimní části. Hrálo se tedy pouze o umístění na dalších místech a někdy to na kvalitě utkání v jarní části bylo znát. Přínosem bylo, že kádr kromě jednoho hráče tvořili pouze vlastní odchovanci. B mužstvo dospělých mělo jediný cíl, a to udržet 1. B třídu i pro další období. Byl to nelehký úkol, protože se tým potýkal s nedostatkem hráčů a nejednou museli nastoupit i mládežníci oddílu, za což jim patří poděkování. Konečné 12. místo zajistilo účast i v novém ročníku, kam bylo družstvo po dlouhém jednání výboru přihlášeno. Starší a mladší dorost obsadil v tabulce krajského přeboru 4. a 5. místo. Při současných treninkových možnostech hráčů, již uvedené výpomoci B mužstvu dospělých a zraněních, byla tato umístění určitě maximem, čeho šlo v této věkové kategorii dosáhnout.

Krajský přebor starších a mladších žáků měl v konečných tabulkách pořadí opačné. Se 4. místem mladších a 5. místem starších je určitě spokojenost, protože před námi jsou jen vyspělé žákovské bašty Chrudimi, Pardubic, Letohradu a České Třebové.


Mladší a starší přípravky měli své závěrečné turnaje v Hlinsku a již finále této soutěže bylo pro nás úspěchem. Konečné 6. místo mladších a 8. starších je při 20 účastnících v základní soutěži určitě dobrým vkladem do budoucna. Protože mládeže ve starších přípravkách bylo hodně, hráli i okresní přebor, a to turnajovým způsobem. Konečné 3. místo je opět velice dobré.

Tímto bych chtěl poděkovat hráčům, trenérům a funkcionářům za odvedenou práci v sezoně a lze si jen přát, aby i v budoucnu byl počet družstev oddílu na takovéto úrovni. Poděkování též patří sponzorům a Městskému úřadu za finanční podporu, bez které by oddíl nemohl fungovat,“ říká k hodnocení FC Hlinsko jeho předseda Petr Netolický.

O změnách v kádru včetně realizačních týmu, ale i dalších novinkách informuje sekretář FC Ivan Kembický. „U A týmu dospělých dochází ke změně vedoucího mužstva, když tuto funkci bude vykonávat Mirek Košina, jenž přešel od staršího dorostu. Dosavadní vedoucí Mirek Bouška bude pracovat pro oddíl v jiné pozici. V hráčském kádru k výrazným změnám nedojde, neboť ten je dostatečný a navíc se z hostování vrací Zdeněk Chmelík. O možném hostování hlineckých hráčů do jiných oddílů se teprve bude jednat.

B mužstvo bude spoléhat na svůj základ 7 - 8 hráčů, který se bude doplňovat podle situace hráči A mužstva a staršího dorostu. Zde trvá problém u vedení, když zde působí pouze hrající trenér Jan Bříza.

Co se týká cílů u A mužstva je to jednoznačně dané – umístit se do 3. místa. O postup budou usilovat asi znovu Holice, Choceň, Svitavy. Kdo o sestup? Prohlédněte si konečnou tabulku právě skončeného ročníku. I tady to budou staří známí. B mužstvo by mělo hrát klidný střed, aby se nestrachovalo o soutěž jako v minulém ročníku. Musíme se na to jako oddíl více zaměřit. Celkově lze říci, že za současné finanční a hráčské situace, bude úspěch hrát krajské soutěže ve všech věkových kategoriích oddílu na stávající úrovni.


JAROMÍR DOLEŽAL

9.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Řemeslná sobota v muzeu ve Skutči.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

U nás v klubu

U nás v klubu: Kdekoliv kdykoli

Vypravěč a lovec talentovaných fotbalových hlav, trenér Ladislav Škorpil

Chrudim – Někdy se to tak sejde a potkáte nečekané. První kolo třetí ligy sledoval za chrudimským vodojemem nápadný chlapík s bílou kšticí. Trenér legenda Ladislav Škorpil.

Hasiči budou soutěžit pod noční oblohou na Seči i v Kladně

Seč, Kladno – Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje, územní odbor Chrudim pořádá v pátek od 20 hodin u sečské požární stanice již XX. ročník této soutěže. Závod se koná u příležitosti 21. výročí otevření stanice. Mezi sebou si to „rozdají“ družstva dobrovolných hasičů nejen z Pardubického kraje.

Pořadatelé zvou na traktoriádu

Žďárec u Seče – V sobotu se ve Žďárci u Seče v areálu za kulturním domem uskuteční 4. ročník traktoriády Železnohorský traktor 201. Registrace traktoristů začne od 12 hodin.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení