VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTBAL: Rychtář Cup bude letos skromnější

Hlinsko - Za současné nelehké ekonomické situace se v FC Hlinsko podařilo udržet počet všech družstev, což je velkým kladem.

9.7.2009
SDÍLEJ:

Z fotbalového derby Skuteč - Hlinsko 0:0.Foto: Karel Dvořák

Právě skončenou fotbalovou sezonu 2008-2009 hodnotí vedení oddílu jako poměrně úspěšnou. V současné nelehké ekonomické situaci se podařilo udržet stávající počet družstev jak dospělých, tak mládeže a i umístění v konečných tabulkách je většinou dobré.

„A tým dospělých skončil na 5. místě, když o postupujícím Ústí n/O. a sestupující Skutči bylo rozhodnuto již po podzimní části. Hrálo se tedy pouze o umístění na dalších místech a někdy to na kvalitě utkání v jarní části bylo znát. Přínosem bylo, že kádr kromě jednoho hráče tvořili pouze vlastní odchovanci. B mužstvo dospělých mělo jediný cíl, a to udržet 1. B třídu i pro další období. Byl to nelehký úkol, protože se tým potýkal s nedostatkem hráčů a nejednou museli nastoupit i mládežníci oddílu, za což jim patří poděkování. Konečné 12. místo zajistilo účast i v novém ročníku, kam bylo družstvo po dlouhém jednání výboru přihlášeno. Starší a mladší dorost obsadil v tabulce krajského přeboru 4. a 5. místo. Při současných treninkových možnostech hráčů, již uvedené výpomoci B mužstvu dospělých a zraněních, byla tato umístění určitě maximem, čeho šlo v této věkové kategorii dosáhnout.

Krajský přebor starších a mladších žáků měl v konečných tabulkách pořadí opačné. Se 4. místem mladších a 5. místem starších je určitě spokojenost, protože před námi jsou jen vyspělé žákovské bašty Chrudimi, Pardubic, Letohradu a České Třebové.


Mladší a starší přípravky měli své závěrečné turnaje v Hlinsku a již finále této soutěže bylo pro nás úspěchem. Konečné 6. místo mladších a 8. starších je při 20 účastnících v základní soutěži určitě dobrým vkladem do budoucna. Protože mládeže ve starších přípravkách bylo hodně, hráli i okresní přebor, a to turnajovým způsobem. Konečné 3. místo je opět velice dobré.

Tímto bych chtěl poděkovat hráčům, trenérům a funkcionářům za odvedenou práci v sezoně a lze si jen přát, aby i v budoucnu byl počet družstev oddílu na takovéto úrovni. Poděkování též patří sponzorům a Městskému úřadu za finanční podporu, bez které by oddíl nemohl fungovat,“ říká k hodnocení FC Hlinsko jeho předseda Petr Netolický.

O změnách v kádru včetně realizačních týmu, ale i dalších novinkách informuje sekretář FC Ivan Kembický. „U A týmu dospělých dochází ke změně vedoucího mužstva, když tuto funkci bude vykonávat Mirek Košina, jenž přešel od staršího dorostu. Dosavadní vedoucí Mirek Bouška bude pracovat pro oddíl v jiné pozici. V hráčském kádru k výrazným změnám nedojde, neboť ten je dostatečný a navíc se z hostování vrací Zdeněk Chmelík. O možném hostování hlineckých hráčů do jiných oddílů se teprve bude jednat.

B mužstvo bude spoléhat na svůj základ 7 - 8 hráčů, který se bude doplňovat podle situace hráči A mužstva a staršího dorostu. Zde trvá problém u vedení, když zde působí pouze hrající trenér Jan Bříza.

Co se týká cílů u A mužstva je to jednoznačně dané – umístit se do 3. místa. O postup budou usilovat asi znovu Holice, Choceň, Svitavy. Kdo o sestup? Prohlédněte si konečnou tabulku právě skončeného ročníku. I tady to budou staří známí. B mužstvo by mělo hrát klidný střed, aby se nestrachovalo o soutěž jako v minulém ročníku. Musíme se na to jako oddíl více zaměřit. Celkově lze říci, že za současné finanční a hráčské situace, bude úspěch hrát krajské soutěže ve všech věkových kategoriích oddílu na stávající úrovni.


JAROMÍR DOLEŽAL

9.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
AKTUALIZOVÁNO

Jirka se nemá důvod bát msty, nic neudělal

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
AKTUALIZOVÁNO

Nejde mi ani brečet, jak jsem šťastná, říká Kajínkova kamarádka

Městský park v Chrudimi bude patřit zdravotníkům

Chrudim – Sedm desítek dětských zdravotníků okresu se ve středu utká v Chrudimi. V Městském parku se od 9 hodin koná soutěž mladých zdravotníků.

AKTUALIZOVÁNO

Futsalová Chrudim padla. Finálová série je vyrovnaná

Chrudim - Cesta za obhajobou titulu se futsalistům Chrudimi komplikuje. Tým FK Era-Pack včera prohrál ve druhém utkání finále play off Chance ligy v Edenu s pražskou Slavií 3:6 a série je vyrovnaná 1:1 na zápasy. Třetí duel se hraje ve čtvrtek v Chrudimi (od 20 hodin).

AKTUALIZOVÁNO

Kajínek míří z vězení domů. Do rodných Prachovic

Prachovice – Přinášíme doslovný přepis exkluzivního rozhovoru, který před několika dny spolupracovníkům Chrudimského týdeníku poskytla Marta Látalová z Prachovic, kamarádka Jiřího Kajínka. Je to výpověď ženy, která odeslala žádosti o milost pro Jiřího Kajínka dosud všem prezidentům České republiky, a zároveň jedné z jeho nejbližších osob.

Rozhledna na Lichnici je oficiálně v provozu

Chrudim  - V pondělí se konalo oficiální zprovoznění rozhledny na Lichnici. Na hradním nádvoří se sjeli starostové, zástupci firem a ředitelé školek a škol z regionu. Tuto událost si nenechalo ujít i několik desítek zvědavých přihlížejících.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies