Za polovinou sezony se ohlížíme ještě s trenérem Josefem Širůčkem, který odstoupil z funkce a pro jarní část soutěže tým převzal Josef Loukota.

Kdy se na podzim pro váš tým „lámal chleba“?
„Podzimní část sezony jsme sice začali porážkou v Pardubicích, ale následně šťastně porazili MFK Chrudim, hloupou brankou prohráli v Morašicích, kde v závěru přišla první červená karta a začal se lámat podzimní chleba. Následovalo domácí utkání s Letohradem, ve kterém jsme ještě v poločase vedli, ale ve 23. minutě byl vyloučen klíčový hráč Moravec a soupeř ve II. půli přesilovku dokonale využil. Podzimní osud nám pak zpečetilo utkání v Přelouči, kde se za bezbrankového stavu po nebezpečném zákroku domácího obránce nechali nesmyslně vyloučit najednou dva naši hráči (záložník Trňák pak chyběl v pěti zápasech, vypadl ze zápasového rytmu a docela ztratil formu) a v závěru zápasu domácí přesilovku 10:9 dokázali také proměnit.

V následujících zápasech se střídaly horší výkony s lepšími, jedno však až na zápas s Valy měly společné: lacino inkasované branky většinou v úvodu utkání a následná zlepšení se snahou o zvrat, který však přišel pouze ve zmíněném utkání s Valy, kde jsme dokázali otočit poločasový výsledek 1:4 na konečných 5:4. S lepším soustředěním hlavně v úvodech zápasů jsme mohli získat přece jen nějaký bodík navíc, některé chyby byly hodně školácké.

Na podzim jste měli nebývale zaplněnou marodku, že?
V přípravných zápasech jsme vyzkoušeli až 32 hráčů, včetně nadějných dorostenců a hráčů B mužstva. Podzimní sezona byla z hlediska absencí hráčů opět velmi náročná. Po půlročním léčení se nakonec Borek i Hanuš operacím nevyhnuli, stoper Zelinka byl v rekonvalescenci, Havránek nastoupil pouze v prvním přípravném zápase, Ficek se zranil v pohárovém utkání a na podzim neodehrál ani tři celá utkání, než přišlo druhé zranění pro zbytek podzimu. Polovinu sezony vynechal i druhý útočník Kořínek a potenciální posila stejně jako na jaře – Sokol skončil také jak jinak, na operaci třísel. Absence se nevyhnuly ani defenzívním hráčům, když v obranné čtveřici se během podzimu vystřídalo hned 12 hráčů a bez zranění byli pouze loňští dorostenci Kollert s Kudynem a kapitán Moravec, jejichž hlavní místo mělo být ale v záloze. Klíčové byly absence klasických středových obránců, už vzpomínaného Zelinky, dále Málka, Jeřábka a Ondry Zdražila i universálního Kovaříka, když na Hrochovi s Tesařem byla znát více než roční přestávka po operacích kolen. V několika zápasech nám chyběla celá jedenáctka hráčů. V mistrovských zápasech pak nastoupilo 24 hráčů, ve dvou zápasech po sobě nikdy nemohla nastoupit totožná sestava. Přes neutěšené výsledky je potřeba všem hráčům, kteří nastoupili, poděkovat, protože někteří teprve sbírají zkušenosti nebo museli pomáhat bez dostatečného tréninku občas ještě úplně nevyléčení. V podzimní části nastoupil ve všech utkáních pouze mladík Kudyn. V jednom zápase chyběli Moravec s Opavským, ostatní už měli více absencí.

Kteří hráči splnili vaše očekávání?
K nejlepším hráčům vedle jmenovaných patřili až do svých zranění Jeřábek, Jirka a Ondra Zdražilové, další mladík Kollert, pokud mohl hrát tak i Kořínek, ale pochvalu zaslouží všichni, co se objevili na hřišti, protože kolikrát to vypadalo, že nedáme dohromady ani jedenáctku a nastupovali hráči po zranění se sebezapřením, bez dostatečné tréninkové přípravy apod. Pomáhali hráči B mužstva nebo dorostenci bezprostředně po svém utkání. Kladně lze hodnotit i výkony brankářů, kde se při absenci Borka vystřídali Procházka s Dvořákem, a rovným dílem se podělili i o oba vítězné zápasy.

Můžete přidat i něco ze statistiky?
O vstřelené branky se podělilo sedm hráčů, jedna byla vlastní. Střelci podzimu se stali záložníci Jirka Zdražil a Kudyn s pouhými čtyřmi brankami, dvě už dokázali vstřelit jen Dostál s Kořínkem. Dá se říci, že nám chyběly hlavně góly Ficka. V inkasovaných kartách je bohužel znát nárůst. O 32 žlutých karet (takřka o polovinu více oproti jaru) se podělilo 14 hráčů, 4x inkasoval Opavský a 3x Trňák, Jeřábek. Kollert, Ondra a Jiří Zdražilové. Bohužel po několika sezonách jsme inkasovali i červené karty a hned čtyři v oněch uvedených třech klíčových zápasech.“

Sekretář Spartaku Slatiňany Jaromír Hanuš nám doplnil, že tým pod vedením Josefa Loukoty začne zimní přípravu v pátek 6. ledna. Tréninky na venkovním hřišti a v hale doplní osmi přípravných zápasů na umělé trávě MFK Chrudim. V plánu je také soustředění v osvědčených Pustých Žibřidovicích od 1. do 5. února.