VYBERTE SI REGION

FOTBAL: Jakoby zakleté osmnácté minuty

Chrudim – Vstup do jarní části divize se fotbalistům místního AFK nevydařil. Na hřišti RMSK Cidlina Nový Bydžov totiž prohráli 2:0.

16.3.2010

Ilustrační tofoFoto: Archiv Benešovského deníku

„Je to bojovný, důrazný a tím pádem nepříjemný soupeř. Na podzim jsme jej u nás porazili 2:1, ale bylo to těžké. Jako tradiční soupeři se dobře známe, těžko na protivníka někdo něco zásadního vymyslí. Rozhodne tedy fakt, kdo bude mít zrovna lepší den,“ glosoval před utkáním trenér AFK Chrudim Pavel Jirousek a jeho slova se v Novém Bydžově plně potvrdila.

Zbývá k nim snad dodat jenom to, že týmu Cidliny byla více nakloněna i paní Štěstěna. Posuďte sami. V 18. minutě se dostal k míči Blažej a hlavou otevřel skóre za vydatné pomoci silného větru. „Afrkáči“ si vytvořili několik slibných šancí, ale potřebné štěstíčko jim nebylo nakloněno. Evidentní to bylo zejména ve 26. minutě, kdy hlavičku Váchy vykopl z brankové čáry jeden z obránců Cidliny.

Ještě větší smůla je postihla v 50. minutě, kdy Vladyka ze dvou kroků zamířil pouze do břevna. Nevyužity zůstaly i příležitosti Adámka, Vágnera a znovu Váchy. V době sílícího náporu Chrudimáků sebral obránci Klímovi balón Vaníček a v 72. minutě (tedy pro změnu osmnáct minut před koncem) zvýšil ze samostatného úniku na 2:0. Jemu naopak štěstí přálo, když se střela odrazila od tyče do sítě.

„Co je nám platné, že i domácí fandové říkali, že jsme byli lepší, když se vracíme s prázdnou,“ posteskl si vedoucí mužstva AFK Jan Sládek.

Před domácí premiérou je však optimistou: „V sobotu přivítáme celek Převýšova, který je v pásmu sestupu, ale nesmíme ho podcenit. Nepříjemné je, že náš příští soupeř v úvodním jarním kole nehrál kvůli nezpůsobilému terénu zápas s Pěnčínem, takže nevíme, jak na tom je. Přesto věřím v naši výhru.“

Autor: Petr Novák

16.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
AKTUALIZUJEME

Vánoční stromy se pyšní krásou. Který se vám líbí nejvíc? Hlasujte

Chrudimsko - Pokud chcete přihlásit i strom z vaší obce či města, neváhejte a pošlete snímek na adresu: lukas.vanicek@denik.cz.

Tango sestřelil dvěma góly Max

Chrudim – Futsalisté Chrudimi završili náročný program ligovým duelem proti Hodonínu, s nepříjemným soupeřem měli značné problémy a po prvním poločase dokonce prohrávali. Ve druhé půli však k obratu zavelel Max, který dvěma trefami rozhodl o výhře ERA-PACKu Chrudim v poměru 2:1!