Východní Čechy - Fotbalová divize měla na programu závěrečné 30. kolo.

21.6.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Český Dub – Převýšov 1:0
K vidění byl z obou stran otevřený bezstarostný fotbal. Domácí spoléhali především na brejky a jeden z nich zúročil v 79. min. Melka. Další příležitosti Českého Dubu zlikvidoval brankář Petr. V závěru se Převýšov snažil alespoň vyrovnat, vypracoval si dvě dobré příležitosti, ale zakončení bylo nepřesné.
Fakta – branka: 79. Melka. Rozhodčí: Vitner (Teplice). ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. SK Převýšov: R. Petr – Semelka, Jarkovský, Krejčí, Šmíd – Šorm (72. Dont), T. Hrabík (51. Pechar), Breda, Diarra – Schwarz, Dvořák. (js)

Dobrovice – FC HradecB 1:1
V zápase oběma mužstvům již o nic nešlo, a tak se hrál otevřený fotbal. Na góly se však čekalo až do 82. min., kdy se skóre měnilo hned dvakrát. Nejprve se prosadil domácí, Veinlich. Poté vyrovnal Karanský. Jinak byli v průběhu zápasu blíže k vítězství „votroci“, ale neproměnili dvě velmi dobré příležitosti.
Fakta – branky: 82. Veinlich – 83. Karanský. Rozhodčí: Tereba (Praha). Bez karet. Diváci: 160. Poločas: 0:0. FC Hradec Králové B: Koubek – Žák, Kouřil, Brezina, Černý – Pártl, Kábrt, Lacina (66. Korba), Veselka (75. Schwarz) – Karanský, Hubička. (js)

Turnov – Nový Bydžov 2:0
Domácí šli do vedení ve 22. min., zblízka se prosadil Bárta. Po změně stran jeden z domácích hráčů poslal do šance Kazdu, jenže se mával ofsajd. Domácím naopak při gólové pojistce jasný ofsajd prošel.
Fakta – branky: 22. Bárta, 80. Hnízdo. Rozhodčí: Váňa (Praha). ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Obermajer, Prokopec, Kubelka, Žalman – Kolínek (46. Kazda), Vaníček (75. Matějka), Krois (60. Václavek), Blažej, Tomeš – Petřík. (pt)

Živanice – Letohrad 3:3
Hosté se v úvodu po rohu ujali vedení Vanišem, domácí ale zakrátko vyrovnali Černíkem. Ve 27. min. poslal míč do ohně Gorol a po závaru zblízka skóroval Kaciáň. Když po změně stran zvýšil J. Jedlička na 3:1, zdálo se být rozhodnuto. Jenže v 60. min. byla nařízena podivná penalta a hosté Brendlem snížili. V 63. min. vyhrál Ferčák hlavičkový souboj s gólmanem Pěničkou, míč orazítkoval břevno a Mocanu jej vrátil do sítě, ale gól neplatil… Když sudí pískl proti domácím druhou penaltu, kterou proměnil opět Brendl, nastalo pro arbitry pravé peklo. Podrobnosti čtěte ZDE!
Fakta – branky: 11. J. Černík, 27. Kaciáň, 48. Jedlička – 4. Vaniš, 60. a 81. Brendl (obě z penalty). Rozhodčí: Vídeňský (Ostroměř). ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (81. Hrmo). Diváci: 190. Poločas: 2:1. TJ Sokol Živanice: Mareček – Mocanu, Hrmo, Vrážel, Ferčák – Jedlička, Gorol, Kaciáň (78. Peterka), Michal – Merganc (65. Melechovský), J. Černík. FK OEZ Letohrad: Pěnička – Moník, Strasmeier, Vaniš, Vašata – Kopecký (73. Černohous), Řehák, Stejskal, Kail – Semerák (82. Kříž), Brendl. (jma)

Nová Paka – Náchod-Deštné 3:0
Úvod zápasu přinesl poměrně vyrovnaný boj jen s tím rozdílem, že hosté byli před Ottmarovou brankou o poznání nebezpečnější než domácí na druhé straně. Ve 41. minutě zahrával Král rohový kop a Mačí hlavou poprvé překonal Kasabova v brance Náchoda. Po změně stran se domácí zlepšili, naopak Náchodští nepřesnou kombinací často ztráceli míče a tím se připravovali o možnost ohrožení novopacké svatyně. Od 70. min. si vzal hlavní slovo novopacký Banda, jeho dvě branky v 71. a 79. min. poslaly soupeře do kolen.
Fakta – branky: 71. a 79. Banda, 41. Mačí. Rozhodčí: Svoboda (Divišov). ŽK: 2:0. Diváci: 240. Poločas: 1:0. 1. FK Nová Paka: Ottmar – Mačí, Ptáček, Čokina, Musil – Kout (55. Jisl), Mindl (89. Bekr), Jelínek, Král – Banda (80. Krejčí), Rozsévač. FK Náchod-Deštné: Kasabov – Škoda, Sedláček (46. Petr), Rompolt (30. Vít), Štavík – Nejman, Srkal, Šorfa, Jandík – Malý (83. Mucha), Martínek. (jp)

Další zápasy 30. kola divize C Chrudim - Dvůr Králové nad Labem 3:0 a FK Pardubice – Měcholupy 6:0 byly předehrány.

21.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Hnojivo stálo více než 15 tisíc korun

Zimní stadion ve Skutči.

Skuteč číhá na dotaci, aby vylepšila zimní stadion

Sokolov dokázal zdolat starší dorost po penaltovém rozstřelu

Sokolov, Chrudim - 26. kolo ČLD zavedlo chrudimské starší dorostence do dalekého Sokolova. Tentokrát to mladíci okolo trenéra Svobody neměli vůbec jednoduché už od začátku. K vyloučenému Vašulínovi museli doma nechat i další dva hráče, kteří byli k dispozici B týmu v krajském přeboru. Když se k tomu připočítá i velká marodka, bylo jasné, že hosté v Sokolově nastoupí v dosti okleštěné sestavě.