Východní Čechy - Fotbalová divize měla na programu závěrečné 30. kolo.

21.6.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Český Dub – Převýšov 1:0
K vidění byl z obou stran otevřený bezstarostný fotbal. Domácí spoléhali především na brejky a jeden z nich zúročil v 79. min. Melka. Další příležitosti Českého Dubu zlikvidoval brankář Petr. V závěru se Převýšov snažil alespoň vyrovnat, vypracoval si dvě dobré příležitosti, ale zakončení bylo nepřesné.
Fakta – branka: 79. Melka. Rozhodčí: Vitner (Teplice). ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. SK Převýšov: R. Petr – Semelka, Jarkovský, Krejčí, Šmíd – Šorm (72. Dont), T. Hrabík (51. Pechar), Breda, Diarra – Schwarz, Dvořák. (js)

Dobrovice – FC HradecB 1:1
V zápase oběma mužstvům již o nic nešlo, a tak se hrál otevřený fotbal. Na góly se však čekalo až do 82. min., kdy se skóre měnilo hned dvakrát. Nejprve se prosadil domácí, Veinlich. Poté vyrovnal Karanský. Jinak byli v průběhu zápasu blíže k vítězství „votroci“, ale neproměnili dvě velmi dobré příležitosti.
Fakta – branky: 82. Veinlich – 83. Karanský. Rozhodčí: Tereba (Praha). Bez karet. Diváci: 160. Poločas: 0:0. FC Hradec Králové B: Koubek – Žák, Kouřil, Brezina, Černý – Pártl, Kábrt, Lacina (66. Korba), Veselka (75. Schwarz) – Karanský, Hubička. (js)

Turnov – Nový Bydžov 2:0
Domácí šli do vedení ve 22. min., zblízka se prosadil Bárta. Po změně stran jeden z domácích hráčů poslal do šance Kazdu, jenže se mával ofsajd. Domácím naopak při gólové pojistce jasný ofsajd prošel.
Fakta – branky: 22. Bárta, 80. Hnízdo. Rozhodčí: Váňa (Praha). ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Obermajer, Prokopec, Kubelka, Žalman – Kolínek (46. Kazda), Vaníček (75. Matějka), Krois (60. Václavek), Blažej, Tomeš – Petřík. (pt)

Živanice – Letohrad 3:3
Hosté se v úvodu po rohu ujali vedení Vanišem, domácí ale zakrátko vyrovnali Černíkem. Ve 27. min. poslal míč do ohně Gorol a po závaru zblízka skóroval Kaciáň. Když po změně stran zvýšil J. Jedlička na 3:1, zdálo se být rozhodnuto. Jenže v 60. min. byla nařízena podivná penalta a hosté Brendlem snížili. V 63. min. vyhrál Ferčák hlavičkový souboj s gólmanem Pěničkou, míč orazítkoval břevno a Mocanu jej vrátil do sítě, ale gól neplatil… Když sudí pískl proti domácím druhou penaltu, kterou proměnil opět Brendl, nastalo pro arbitry pravé peklo. Podrobnosti čtěte ZDE!
Fakta – branky: 11. J. Černík, 27. Kaciáň, 48. Jedlička – 4. Vaniš, 60. a 81. Brendl (obě z penalty). Rozhodčí: Vídeňský (Ostroměř). ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (81. Hrmo). Diváci: 190. Poločas: 2:1. TJ Sokol Živanice: Mareček – Mocanu, Hrmo, Vrážel, Ferčák – Jedlička, Gorol, Kaciáň (78. Peterka), Michal – Merganc (65. Melechovský), J. Černík. FK OEZ Letohrad: Pěnička – Moník, Strasmeier, Vaniš, Vašata – Kopecký (73. Černohous), Řehák, Stejskal, Kail – Semerák (82. Kříž), Brendl. (jma)

Nová Paka – Náchod-Deštné 3:0
Úvod zápasu přinesl poměrně vyrovnaný boj jen s tím rozdílem, že hosté byli před Ottmarovou brankou o poznání nebezpečnější než domácí na druhé straně. Ve 41. minutě zahrával Král rohový kop a Mačí hlavou poprvé překonal Kasabova v brance Náchoda. Po změně stran se domácí zlepšili, naopak Náchodští nepřesnou kombinací často ztráceli míče a tím se připravovali o možnost ohrožení novopacké svatyně. Od 70. min. si vzal hlavní slovo novopacký Banda, jeho dvě branky v 71. a 79. min. poslaly soupeře do kolen.
Fakta – branky: 71. a 79. Banda, 41. Mačí. Rozhodčí: Svoboda (Divišov). ŽK: 2:0. Diváci: 240. Poločas: 1:0. 1. FK Nová Paka: Ottmar – Mačí, Ptáček, Čokina, Musil – Kout (55. Jisl), Mindl (89. Bekr), Jelínek, Král – Banda (80. Krejčí), Rozsévač. FK Náchod-Deštné: Kasabov – Škoda, Sedláček (46. Petr), Rompolt (30. Vít), Štavík – Nejman, Srkal, Šorfa, Jandík – Malý (83. Mucha), Martínek. (jp)

Další zápasy 30. kola divize C Chrudim - Dvůr Králové nad Labem 3:0 a FK Pardubice – Měcholupy 6:0 byly předehrány.

21.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Prostor před chrudimským nádražím.

Klesající zadluženost dává projektům šanci

A teď na nebezpečné území Vyšehradu

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ dr. Peška Chrudim

Chrudimsko - Ve středu 20. září přinese Chrudimský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Chrudim - Chybějící obchvaty, dálnice a rozbité okresky. To je podle exkluzivního předvolebního průzkumu pro Deník největší problém kraje. Můžou s ním ale poslanci něco udělat?

Vodní záchranáři hledají posily

Chrudimsko – Vodní záchranáři hledají nové členy do týmu. Přihlásit se mohou muži i ženy, chlapci i dívky, a to do tří kategorií podle věku – od 10 do 15 let, od 15 to 17 let a od sedmnácti let výše.