VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hladkost voleb mě překvapila, říká Čižinský

Chrudim - Sobotní Valné hromady Českomoravského fotbalového svazu v Praze na Smíchově se zúčastnil jako jeden z 202 delegátů i předseda Okresního fotbalového svazu Chrudim VOJTĚCH ČIŽINSKÝ. V neděli se nám svěřil se svými dojmy z tohoto jednání, které přineslo dlouho očekávané změny v českém fotbale.

29.6.2009
SDÍLEJ:

Nový předseda ČMFS Ivan Hašek (vlevo) gratuluje novému místopředsedovi Jindřichu Rajchlovi.Foto: GetPhoto/Vlastimil Vacek

Do Prahy jste jel s mandátem od Okresního fotbalového svazu dát hlas Ivanu Haškovi. Byla to i vaše osobní volba?
Určitě. Haška jsem volil už na valné hromadě před čtyřmi lety, bohužel tenkrát se jeho zvolení nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce. Navíc jsem se nyní podílel na přípravných pracech skupiny lidí, kteří zajišťovali organiční záležitosti ohledně Haškova zvolení.

Překvapil vás poměrně hladký průběh voleb, v porovnání s tahanicemi před čtyřmi lety?
Při jednání valné hromady se podařilo prosadit složení nové volební komise, která dávala předpoklad, že by měly volby fungovat bez zbytečných průtahů. Shodou okolností jsem byl zvolen jedním z jejich čtyř členů. S průběhem voleb před čtyřmi lety se to nedalo srovnat, tehdy při nich vládl naprostý chaos.

Jste spokojen i s volbou ostatních funkcionářů Výkonného výboru ČMFS?
S výjimkou asi tří lidí, kteří dostali důvěru, jsem s kandidáty spokojen. Z českých delegátů mi vadí nominace pana Haškovce (za okresy a kraje) a Votíka (předseda řídící komise soutěží v Čechách), z Moravanů nemám dobrý pocit u Kašného, ale toho prakticky neznám, takže jeho zvolení nebudu rozebírat.

Co říkáte tomu, že se do VV nedostal internacionál Luboš Kubík, kterého také podporoval OFS Chrudim?
Luboš Kubík kandidoval do VV za kraje a okresy, ale ze tří kandidátů navržených Ivanem Haškem mohli být zvoleni pouze dva. V pátek večer proto Kubík udělal gesto, že se vzdal kandidatury, protože ze zmíněných tří kandidátů by měl zřejmě nejmenší podporu. Z mého pohledu to je škoda, protože ho znám jako schopného funkcionáře s mnoha zkušenostmi z vrcholové i výkonnostní kopané.


Je pro vás překvapením, že ve výkonném výboru chybí i zkušený funkcionář Jiří Kubíček?
Kubíčka je mi osobně líto. Je sice kontraverzní, ale hrozně pracovitý. Je to jeden z nejzkušenějších funkcionářů u nás, vždyť v ČMFS působí již od roku 1993. Rozhodně bych se jej snažil nějak do činnosti nového vedení svazu zapojit.

Vy sám jste byl členem VV ČMFS v letech 1990 až 2001. Neuvažoval jste o tom, že byste kandidoval do tohoto orgánu znovu?
Neuvažoval. Myslím, že jsem si na této úrovni odpracoval již dost a nemám v tomto směru další ambice. Pokud bych kandidoval, nemohl bych při valné hromadě vykonávat funkci člena volební komise.

Myslíte, že nová fotbalová vláda dokáže splnit očekávání široké veřejnosti ke změnám k lepšímu?
V to pevně doufám. Očekávání veřejnosti jsou vysoká a po zvolení těchto lidí do nejvyššího orgánu ČMFS je velká naděje, že se to pohne k lepšímu. Nikdo ale nemůže čekat, že to půjde hned jako mávnutím nějakého kouzelného proutku. Určitou dobu to potrvá, ale věřím, že si český fotbal postupně opět vybuduje potřebné společenské renomé, které v posledních letech hodně utrpělo.

Ivan Hašek po svém zvolení označil za svou aktuální prioritu misi Afrika. Koho vy byste doporučoval za trenéra reprezentace, s nímž by byla naděje na postup na MS 2010?
Souhlasím s Haškem, že v současné době je nejvhodnějším kandidátem trenéra národního mužstva Karel Jarolím, kterého dobře zná ze společného působení ve Francii. Jarolím pak prokázal svoje kvality i v Česku, nejvíce v poslední době při zisku dvou mistrovských titulů pražské Slavie. Do budoucna si ovšem neumím představit, že by mohl sedět na dvou židlích, jako trenér nároďáku a ve Slavii, jenže na přechodnou dobu by to určitě šlo. Klíčový zápas ohledně našich ambicí případného postupu na šampionát 2010 bude zářijový duel na Slovensku. Pokud si chceme zachovat reálné naděje na cestu do Afriky, tak musíme v Bratislavě vyhrát. A tomu je třeba podřídit co nejrychlejší řešení situace u národního týmu a udělat vše pro to, aby se v Bratislavě uspělo. Jinak výhledově by mně u reprezentace nevadil ani trenér Zeman, který slavil úspěchy v Itálii, ale je otázkou, jak by jeho angažmá v současné době bylo reálné.


Autor: Petr Novák

29.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies